Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik nyilvántartásba szerepe...

Melyik nyilvántartásba szerepelek? Illetve USA utazási tanácsot szeretnek kérni

Figyelt kérdés

Üdv! Tavaly volt egy ügyem, bele kevertek egy lopásba, rabositottak aztán egyszer volt tárgyalás (jogerőre emelkedett ) és pénz büntetést kaptam amit havonta fizetek és jövőre jár le . Amerikába szeretnék ki utazni 2,5 hétre viszont az ESTA igénylésben szerepel ilyen, hogy Elítéltek mar olyan bűncselekmény miatt , ami súlyos karokat okozott mas személyben vagy tulajdonában illetve kormanyzati szervnek ?!

Ide azt kell írnom hogy igen ? Vagy ez még nem olyan súlyos ?

A határon van ujj lenyomat vétel , abba benne leszek hogy engem rabositottak ?



2016. szept. 10. 17:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha voltál letartóztatva, rabosítva, akkor szerepelsz a rendszerben, igennel vàlaszolj.
2016. szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tartóztattak le , csak ujj lenyomatot vettek meg lefotoztak
2016. szept. 10. 17:23
 3/13 anonim ***** válasza:
Az már elég. a kérdésedre igennel kell válaszolnod.
2016. szept. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
lesz a reptéren is ujjlenyomatvétel. szóval kibukik majd ha nemmel válaszolsz. ha ient irsz akkor viszont nem valószínű h megkapod az estát.
2016. szept. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1. opció: Kamuzol az ESTA igènylèsben, ìgy azt megkapod, viszont belépèsnél ezt látják, igy szinte garantált a visszafordìtás.


2. opció: igazat ìrsz, ìgy esta-t nem.biztos hogy megkapod, viszont ha megkapod, nagyobb esèllyel engednek be.

2016. szept. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

'Elítéltek mar olyan bűncselekmény miatt , ami súlyos karokat okozott mas személyben vagy tulajdonában illetve kormanyzati szervnek'


A válasz nem. ELÍTÉLTEK? Nem.


Erről szól az ártatlanság vélelme. A gyanúsított az ártatlan. Akkor lesz elítélt, ha elítélik, a gyanúsítás és rabosítás az nem tartozik ide.

2016. szept. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Abban a pillanatban amint letartóztattak az ESTÁ-t egy életre buktad. Hogy vízumot kaphatsz-e azt a törvény megmondja, szépen:


Conviction of certain crimes.-


(i) In general.-Except as provided in clause (ii), any alien convicted of, or who admits having committed, or who admits committing acts which constitute the essential elements of-


(I) a crime involving moral turpitude (other than a purely political offense) or an attempt or conspiracy to commit such a crime,


is inadmissible


(II) the maximum penalty possible for the crime of which the alien was convicted (or which the alien admits having committed or of which the acts that the alien admits having committed constituted the essential elements) did not exceed imprisonment for one year and, if the alien was convicted of such crime, the alien was not sentenced to a term of imprisonment in excess of 6 months (regardless of the extent to which the sentence was ultimately executed).

2016. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem voltam le tartóztatva ! Csak ujj lenyomatot vettek meg fotó , nincs priuszom se !!

Csak mivel benne vagyok a nyilvántartásba ezt szerettem volna meg tudni hogy akkor azt ott ki dobja a gép ha le veszik az ujj lenyomatot ?

És akkor X-elhetem a nemet ?

Mert nem vagyok büntetett előéletű !

2016. szept. 11. 22:06
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy kidobja-e a gép, de tökmindegy is mert max azt dobhatja ki, hogy nyilvántartásban vagy, de azt nem, hogy büntetett előéletű vagy, mivel nem vagy az. Ezért írtam, hogy X-elheted a nemet, mert a kérdésre a válasz, NEM.
2016. szept. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Megis mi a fenebol gondoljatok ti itt fentebb azt, hogy a repteri szamitogepes rendszer ossze van kapcsolva a vilag osszes orszaganak a buntetett eloeletuek regisztracios listajaval, es amikor Gipsz Jakab odaadja az utlevelet a repteren a bevandorlasi tisztnek, az lehuzza a gepben es a gep 5 masodpercen belul kidobja az eredmenyt?

Fogalmatok sincs mirol beszeltek.


NINCS ilyen! Gondolkozzatok mar egy kicsit, nyugi, nem fog fajni.


Hany turista erkezik az orszagba, hany kulonbozo orszagbol, hany rendorsegi vagy birosagi listat kene atnezniuk minden egyes turistanal? Mert ha pl. Gipsz Jakab a magyar rendszerben nincs is benne, at kell nezni a roman rendszert is hisz hatha a hataron tul lopott es kerult be a rendszerbe. Badarsag.


Kizarolag az USA nyilvantartasat nezik at ott helyben a repteren, abbol is csak a korozott szemelyek listajat, illetve az Interpol korozott szemelyek listajat nezik at. Ha Gipsz Jakab az Interpol listajan rajta van akkor az megjelenik a gepen a bev.tisztnek, de ha a jarasi birosag eloallitotta es lefotozta meg penzbuntetest rott ki ra azt az egvilagon senki nem fogja tudni az USAban.


Tul sok filmet neztek!!!

2016. szept. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!