Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan híres utcákat...

Tudnátok olyan híres utcákat mondani Budapesten, mint amilyen mondjuk az Andrássy út vagy a Váci utca?

Figyelt kérdés

2016. szept. 11. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Kis- és Nagy-körút.
2016. szept. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. szept. 11. 13:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Ráday utca, az egy ilyen étteremutca, elég hangulatos hely.

Gül Baba utcát szokták dicsérni, hogy ilyen meg olyan romantikus, de szerintem egy szakadt putri.

Csak utca jó, vagy terek is jöhetnek, ami híresebb?

2016. szept. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, bármi jöhet! :) Köszönöm a választ!


A Podmaniczky utca is annak számít?

2016. szept. 16. 14:47
 5/10 delusion ***** válasza:
100%

A hírest én abban a viszonylatban interpretálom, hogy mondjuk egy néhány éve Budapesten élő, felnőtt, érdeklődő egyén vélelmezhetően hallott róla. A Ráday utca is ilyen, szerintem külföldieknek, vidékieknek nem feltétlenül mond sokat, de aki itt él, az tudja, hogy - ahogy előttem is írták - kifejezetten kellemes hangulatú utca, rengeteg vendéglátóegységgel.


Ezt (vagy legalábbis egy hasonló) a sablont én ráhúznám még pl. A Régi posta utcára, Aranykéz utcára, Király utcára, Dob utcára, Nagymező utcára. Deák Ferenc u. / Deák tér, Vigadó utca / Vörösmarty tér / Vigadó tér, Wesselényi utca...a listát nyilván örökké lehetne folytatni, felsorolva a fél 5/6/7. kert.



Érdekes, de nem feltétlenül "híres" (vagy lokális viszonylatban híres, de nem feltétlenül érdekes) utcák még:


Napraforgó utca Pasaréten.


Szőlő utca Óbudán, illetve a kerület másik végében a Jós utca, bár ez utóbbiról inkább már csak a harmincon túli generációnak vannak emlékei, feltételezem.


Üllői út a maga kb 15 kilométeres hosszával, tökegyenességével, illetve az érdekes házszámozással.


Szilágyi Erzsébet fasor.


Hűvösvölgyi út "Hűvösvölgyhöz közelebb eső része".

2016. szept. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 delusion ***** válasza:
100%
Terek: Oktogon, Kodály Körönd, Szabadság tér, Hősök tere, Kálvin tér, Klauzál tér, Széll Kálmán tér, Clark Ádám tér, Liszt Ferenc tér illetve a korábban említettek. Biztos vagyok benne, hogy rengeteget kihagytam.
2016. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. szept. 17. 18:23
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A Podmaniczky utca és környéke (Ferdinánd híd, omladozó vasúti épületek, Westend-parkoló) kifejezetten csúnya, különöseben érdekesnek se mondanám.


A Reviczky utva viszont nagyon aranyos (azt hiszem ősszel fel is szokták díszíteni a fákat színes égőkkel), plusz arrafelé a Kecskeméti utca és az Egyetem tér.

2016. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Károlyi kert is, nagyon bájos hely és regényben is olvastam már említését.
2016. szept. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a bazilika utcaja

elfelejtettem a nevet

az szep es tiszta


kiraly utca is de az koszos

2017. aug. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!