Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldre költözés 40 évesen...

Külföldre költözés 40 évesen két gyerekkel?

Figyelt kérdés

Elvesztettük a hitünket abban, hogy az ország jó irányba megy. Nem szeretnénk, hogy a gyerekeink itt éljenek. Külföldre mennénk, de nem tudjuk hogy kezdjünk neki, és hova menjünk. Mindketten diplomások én IT-s párom közgazdász alap angol tudással, de nem ragaszkodtunk ahhoz, hogy a szakmában helyezkedünk el.Nem akarjuk azonnal, belefér, hogy felkészüljünk nyelvtanulással, vagy valamilyen kinn keresett szakma megtanulásával.

Ahhoz sem ragaszkodunk, hogy a szokásos célpontokra fókuszáljunk(No vagy anglia). Pl. Szívesen élnénk Görögországban, vagy Horvátországban.

Hogy kezdjünk neki? Mit érdemes csinálni?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. okt. 9. 21:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
58%
Ne akarj Görögországba, menni, elég rossz ott a helyzet. Először nézz utána, hogy hol van munkaerő hiány (görögben nem éppen) és az alapján válassz országot. Próbáld meg Ausztriát, vagy Angliát, és más Nyugat-Európai országokat, nem hiába célországok.
2016. okt. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Szívesen élnénk Görögországban"


Remelem nem baj,hogy ők még szarabb helyzetben vannak mint mi.......

Nyelvtudas nelkul meg el se induljatok!Hallottunk mar ugyan olyan sikersztorit,hogy valaki latott olyat aki hallott olyanrol akinolvasta,hogy valaki puci seggel kiment kulfoldre nyelvtidas meg minden nelkul azota meg milliomos,de hidd el ilyen nem letezik!

2016. okt. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Mivel eléggé naivak vagytok, csücsüljetek szépen otthon és az elköltözést majd bízd a gyermekeidre.
2016. okt. 10. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Inkább tapasztalatlanok mint naivak. Pontosan tudjuk hogy legalább 2 év kell mire lépni tudunk. A segítséget azért kértem, hogy a kezdetekben segítsetek.

Ugyanakkor az tényleg naivság, ha valaki az gondolja, hogy tényleg az a jó út , ha túlterhelem és kiégetem a gyerek agyát a Rákosista rendszerű magolásra építtet magyar oktatásban és a napi agymosás után magánórákon próbálok neki igazi tudást adni.

Nem a jólétért szertnék menni mert az itthon is van, hanem a normálisabb jövőéért.

2016. okt. 10. 06:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Görögország, Horvátország kb. egykutya velünk, akkor lenne jó, ha vállalkozni tudnátok mondjuk magyar turisták fogadására, ám ahhoz sok pénz kellene.

Hollandiában, Németországban , Dániában , Svédországban , ha találnátok munkát az első körben valószinűleg alja munka lenne, ha nem jönne be az IT-s irány. Feltételezem itthon sem éltek rosszul, ugyanilyen szinvonalhoz kint 3500-5000 €uro kellene havonta. Takaritó, Spar pénztáros állásokból sajnos kint is lehetetlen és egy fodrász, szakács, buszsofőr sem kap lényegesen többet. Én a munkakeresés mellett az iskoláztatást , lakásbérlést, -vásárlást , rezsi és autó költségeket, járnám alaposan körül. Pl. Ausztriában egy kisautó havi adója, casco és kötelező biztositása ca. 150 €uro. Egy kisebb családi ház egy osztrák városban vagy környékén 300000 €uronál kezdődik + 10% elmegy az átirásra és ilyenek. Ezeknek nézz utána , aztán dönts, hogy megéri-e. Az etalon nem a Haribo ára a Pennyben :)

2016. okt. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

Ha nincs keresett piaci tudasotok, akkor nagyon nehez lesz. Nyelvtudas meg alap, anelkul meg gondolkodni sem erdemes rajta.


Sajna szerintem 10 evvel le vagytok maradva a dologrol...


40 evesen mar nyugaton is leszallo agban van az ember.


Amugy meg en is laknek szivesen mondjuk Teneriffe-n, csak ott meg melo nincs.

2016. okt. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Én 37 évesen jöttem ki Angliába 14 éves gyerekkel. Egy szót sem tudtam angolul (én még oroszt tanultam, azt motyogom) Se diplomás nem vagyok, sem IT-s közgazdász végzettségem nincs. (könyvkötő a szakmám) Mi úgy jöttünk ki, hogy előbb a férjem jött ki aki társalgási szinten tudott angolul. Villanyszerelőként először egy autógyárban dolgozott, majd onnan szép lassan ment jobb és jobb helyre. Én olyan 1 évvel később követtem amikor már volt a férjemnek 1 éves munkaviszonya, jó referenciája, hogy lakást béreljen. 5 év után a férjem megpályázott egy jó állást amivel elmondhatjuk, hogy végre révbe értünk. Én a nyelvtudás miatt majdnem 1 évig nem dolgoztam mert a mekihez már öreg voltam, és máshol nem alkalmaztak a nyelv hiánya miatt. Később takarítottam. Most értem el, hogy egy olyan helyen dolgozom ahol megfizetnek, jó munka is, elvagyok.

Mindent el lehet érni ha az embernek van elég türelme. Angliáról viszont nem árt tudni, hogy nem minden olyan szép és jó ahogy mondják. pl: Az iskolai rendszer borzalmas. Sokkal rosszabb mint otthon, nem csak azért mert egy bizonyos életkor után már fizetős, hanem mert semmire nem oktatják. Mindig mondom, hogy azok akik otthon jó tanulok mondjuk egy gimnáziumban azok itt kint tuti osztályelsők lennének. Mindig bátorítom azokat a magyar diákokat akik jó vagy kitűnő érettségivel Angliába tanulnának tovább, hogy bátran felvételizzenek, mert az ő eredményük messze túlszárnyalja az itteni eredményeket. Az egészségügyről nem is beszélve, hogy mennyire pocsék itt..

DE! Ennek ellenére a fizetés jó, nyugisan tud élni az ember ha tesz is érte. IT-s szakmával lehet itt is boldogulni, csak nyelvtudás legyen. Tapasztalatból mondom, hogy alap angol nyelvtudással nem sokra mentek. Ha már tudtok angolul kommunikálni, értitek ha kérdeznek, tudtok válaszolni, kérdezni akkor bátran induljatok neki a nagy világnak. 40-45 évesen még nem vagytok elveszve..

sok sikert.

2016. okt. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ausztria.

ismerősömék 40 és 38 évesek, 2 gyerekkel (6 , 10) 1 éve mentek ki. Minden szuper, jó a fizu, meg már önkormányzati lakást is kaptak.

A pasi vmi gyárban melózik, a csaj némettanár, de takarít, heti 3-szor 4 órában, de így is sokkal többet keres, mint itt Mo-n.

2016. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Igazándiból ami nektek kel, ahhoz nem kell országot váltani.

A gyerkőcöknek kell keresni valamilyen alapítványi sulit, piaristákat, egyebet, nektek meg sok pénzt keresni, ami az IT szektorban nem lehetetlen.


Egyszerűbb ezt megvalósítani, mint költözni és beilleszkedni. A kettős identitás is okozhat nehézséget, szorongást a gyerekeknek.


Gondoljátok át, hogy mik a lehetőségek, mielőtt cselekvésre adjátok a fejeteket!

2016. okt. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt.

Nem akarok nagyon politizálni meg moralizálni, de nyilván nem csak az oktatás szétverése az ok. Nem akarom, hogy olyan közegben éljünk ahol a Kádári morál(Majd az állam megoldja, majd az állam megvéd, majd az állam megmondja mit gondolj, majd az állam eldönti helyetted) beleégjen a fejükbe. Olyan közegben szeretnénk felnevelni őket ahol azt tanulják meg, hogy ők a felelősek. Nem szeretnénk, hogy olyan országban éljenek ahol csak díszdemokrácia,díszsajtószabadság van. Egyáltalán nem az motivál, hogy külföldön többet lelehet keresni, csak az, hogy a gyerekek többé kevésbé demokratikus körülmények között éljenek.

2016. okt. 10. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!