Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szervezett buszos kirándulásró...

Szervezett buszos kirándulásról vélemények?

Figyelt kérdés

Turizmus vendégátás hallgató vagyok és a szakdolgozatomat írom. Arra gondoltam hogy a buszos kirándulásokról szeretnék írni. Viszont konkrétan nem tudom hogy mire is lenne érdemes épteni a dolgozatot. Esetleg valakinek ötlete van?

Akár olyan emberek segítségét is várom akik gyakran utaznak busszal. Milyen tapasztalataik vannak (előnyök, htrányok), hova mennek szívesen, stb.



2016. okt. 24. 23:27
 1/5 Quatermain ***** válasza:
50%

Kipróbáltam, mert szeretek utazni, de gyakran azt láttam hogy elvéreznek a szervezés kivitelezésében. Gondolok itt az idegenvezetésre, kevés olyan emberrel találkoztam, aki értette a dolgát. Olyan is volt, aki egy idegen országban szélnek eresztette az embereket és ő meg szólóban folytatta a maga kirándulását, amit hangsúlyozok, hogy a szerződésben nem ilyenről volt szó. Akkor előfordult az is, hogy az adott helyszínen nem a valós árnak megfelelő összeget szedett be az idegenvezető a jegyekre és a különbözetet megtartotta, ezzel kb. 50 főt megkárosítva. Kései indulás (igaz, reggel odaérünk de akkor is), korai érkezés (már hajnali 3-kor Pesten vagy, amit sehogy nem előnyös egy vidéki embernek, de budapestinek sem mindenesetben).


A helyedben befizetnék egyre, mert nem drága és ez az egyetlen előnye és akkor lesz egy kiindulási alapod, hidd el megtudod utána mit kell írnod, én csak az egyéni tapasztalataimat osztottam meg.

2016. okt. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lencsefőzelék ***** válasza:
48%

A szakod neve: turizmus-vendégátás, legalább ezt megtanulhattad volna helyesen leírni.

[link]

A tagmondataid közé pedig tegyél vesszőt, ha majd írod a szakdolgozatodat...

2016. okt. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Egyszer utaztam így - soha többé. Azóta kizárólag egyénileg, saját magam szervezésével utazom.


A buszos tapasztalatom:

- kényelmetlen, hosszú út (Görögország), aki fenn ült, megsült és panaszkodott a melegre, mi lent megfagytunk a légkonditól

- bezárták a buszon a WC-t, megállni pedig kb. hat-hétóránként voltak csak hajlandóak; ebből állandó vita és kellemetlenség volt

- a buszsofőrök kialvatlanok és idegesek voltak, életveszélyes manővereket csináltak, majd eltévedtek, és emiatt három órával tovább tartott az út, mint normálisan kellett volna

- a buszon lévő "büfé" nem működött, mert az idegenvezető (akinek a dolga lett volna kezelni azt), közölte, hogy ő nem ért hozzá

- megérkezéskor kiderült, hogy a csapat egyik felének a szállása még nem épült meg(!), csak egy romhalmaz állt a helyén. Az idegenvezető erre elkezdett intézkedni, mint meg - akiknek megvolt a szállása - az utcán hagyott, hogy üljünk a csomagokon, és várjuk őt. Aztán kiakadt, amiért én bementem, és a saját családunk szállását magam elintéztem. Mi már megfürödtünk a tengerben, a többiek még mindig az utcán ültek a csomagjaikon.

- A tartózkodás alatti programokra egyikre sem mentünk, bár nagyon érdekelt volna, és alapvetően én az aktív, mászkálós utazásokat preferálom (a tengerparton két óra után halálra unom magam), viszont nem volt az az Isten, ami miatt én még időközben is 5-6 órás buszútra vetemedtem volna az elmebeteg sofőrjeinkkel

- az idegenvezető semmit sem tudott, semmi kérdésre sem tudott válaszolni, legtöbbször teljesen elérhetetlen volt. Mindent magunknak kellett megoldani, ami nekem nem probléma, sőt, mint írtam, én így szeretem. Volt viszont ott olyan csapat, akik emiatt egész nap a szálláson ültek, mert féltek/nem beszéltek idegen nyelvet. Ők pont emiatt utaztak így, hogy legyen segítségük. Hát nem volt.

- Hazafele megint szenvedés, de legalább akkor már nem tévedtünk el.


Tanulság: saját magamnak foglalok mindent, egyedül megyek, akkor és azt csinálok, amit akarok. Nem várok senkire és semmire. Imádom! Buszos társasút: soha többet.

2016. okt. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de olyanból akarsz szakdolgozatot írni, amiről fogalmad sincs? Most tényleg? Úgy akarsz végezni, hogy nem voltál egy buszos úton sem? jól írja egyik válaszoló: fizess be egyre, menj el és akkor majd lesz fogalmad róla.


És nem, ez most nem a ledorongolós hozzászólás, csak kezdem felfogni, mekkora a szakadék a diplomás emberek és a valóság között...


Egy adalék ahhoz, amit írtál: Spanyolországban segítettem idegenvezetni (csak segítettem!!! nem képzett idegenvezető voltam) és amikor mentünk be a fakultatív programra, a bikaviadalra, szépen elmondtam, mit fognak látni, mi a menete a dolognak, hány részből áll, stb. ezt megtanultam, elmondtam,. kb. 2x.. aztán elszégyelltem magam... ugyanis, mivel szeretem az állatokat és ellenzem a bikaviadalt, még soha nem láttam :D No, bementem, megnéztem az elsőt (6 bikát szúrtak, majd jöttem is kifelé ezerrel. hát, nem tartozik életem nagy élményei közé, de legalább tudtam, hogy miről beszélek.

És nekem nem kellett szakdolgozatot írni belőle - Hála Istennek! :-)


De szerintem nyugodtan bemehetnél egy utazási irodába is kérdezősködni... preferált úticélok, stb.

2016. okt. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

"Turizmus vendégátás hallgató vagyok és a szakdolgozatomat írom."


Basszus!

Még jó, hogy nem orvostan hallgató vagy!

Hahó ámberek!

Van itt valaki akinek kivették a vakbelét?? Mert írnék belőle egy doktori disszertációt...

2016. okt. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!