Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Román állampolgár magyar...

Román állampolgár magyar személyivel kijuthat-e hollandiába vagy esetleg kell útlevél?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha román állampolgár, akkor itt nincs személyije.
2010. máj. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem.Ha Román állampolgár vagy akkor hogy lehet neked magyar személyid vagy akár útleveled?

Ezek az iratok csak magyar állampolgároknak van...

2010. máj. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul fogalmaztam. Magyarországon élek tízen x éve, román állampolgár vagyok de ugyanolyan plasztik személyim van csak nem kék hanem sárga.

itt egy kép a személyirol (nem a legjobb): [link]

/DSC03242_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2010. máj. 6. 10:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Valamiért nem akarja megnyitni a képet a böngészőm...

Mindenesetre az ökölszabály az, hogy olyan irattal utazhatsz külföldre az Unión belül is, ahol egyértelműen jelezve van az állampolgárságod. Ha itt van letelepedési engedélyed, és ezért kapsz személyit, amiben jelezve van, hogy te román állampolgár vagy, akkor azzal mehetsz külföldre. A lényeg, hogy legyen rajta az, hogy "Nationality: Romanian", különben bajaid lehetnek...

2010. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem nyitja meg a képet.

A lényeget megírta előttem az utolsó hozzászóló.

nem tudom neked milyen a sárga személyi igazolványod,de azt tudom,hogy nekem mint magyar állampolgárnak a személyi igazolványunkra és az útlevelünkre is rá van írva nyomtatott betűkkel hogy : MAGYAR ÁLLAMPOLGÁR.

Gondolom a te sárga személyidre Román állampolgár van írva,hiszen írtad is ,hogy az vagy.

Mivel az állampolgárságod nem magyar így te csak Romániai jogokkal közlekedhetsz az Uniós országokban.

Vagyis szerintem te avval a sárga személyivel nem utazhatsz...De egyszerűbb lenne felhívni a magyar nagykövetséget,és tőlük megkérdezni...

De most már kíváncsi vagyok a végeredményre,ezért légyszíves ha megtudod a hivatalos választ a követségről írd már le...

2010. máj. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]

/DSC03242_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


(ctrl+C, ctrl+v-vel másoljatok az egésszet és úgy elviekben jó kéne legyen)


Igen rávan írva, hogy román állpolgár vagyok, letelepedési engedély megvan. Amint megtudok vmit leirom ha tényleg érdekel, de csak pár hónap múlva utazok ha minden igaz.

2010. máj. 7. 18:56
 7/8 A kérdező kommentje:

Eddig ennyit tudtam meg:


"A személyi igazolvánnyal történő utazás kizárólag a magyar állampolgárok számára érvényes kedvezmény, így azt a bevándorolt, letelepedett vagy menekült státussal – és ennek megfelelő személyazonosító igazolvánnyal – rendelkező hozzátartozók nem vehetik igénybe. Nekik az említett országokba történő utazáskor útlevelüket magukkal kell vinniük."


bár ez egy 2004es cikkben volt, azóta lehet változott 1-2 dolog...

2010. máj. 9. 13:36
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem utlevel kell, de nem biztos, mert

1. schengeni tartozkodasi engedellyel 3 honapot nem meghaladoan vizum nelkul beutazhatsz mas schengeni allam teruletere.

2. viszont attol meg a "sajat" utleveled az kellhet hozza (tehat a roman utlevel)

2013. okt. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!