Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Óceánjáró hajón tengeri beteg?

Mellynda87 kérdése:

Óceánjáró hajón tengeri beteg?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek,tudom,hogy hülye kérdés.De van egy lehetőségem menni dolgozni óceánjáró hajóra dolgozni.Mivel soha nem voltam,szeretném tudni,hogy pl aki tengeri beteg,másnéven utazási beteg(kinetózis) az,hogy viseli?Van erre megoldás?

Sajnos van,hogy autóban,buszban is rosszul vagyok.Igaz,hogy az utóbbi időben jobban viselem,de mégis félek nekivágni.

Ha van valakinek tapasztakata,arra kíváncsi vahyok :)



#Ócenjáró
2018. júl. 27. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Hozzászoksz.
2018. júl. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

A mai nagy turistahajók alig imbolyognak. Ballaszttartályokkal kiegyensúlyozzák a tenger hullámzását. Ha nem túl extrém az időjárás, nem is érezni rajtuk, hogy hajón vagy. Kevésbé imbolyog, mint egy busz vagy repülőgép.

Ahogy az első is írja, ha imbolyog is, hamar hozzá lehet szokni. Egyszer voltam egy kisebb hajóval egy hetes túrán. Az a hajó imbolygott. Az első két nap furcsa volt, aztán megszoktam. Utána, partra szállva a szárazföld volt furcsa. A szilárd talajt éreztem imbolyogni. Utána két nap alatt megszoktam, hogy nem imbolyog. Te is hozzá fogsz szokni.

2018. júl. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Én voltam nyaralni egy ilyen hajón. Meg sem érezni, hogy hajón van az ember. Egyik éjjel volt egy nagyon nagy vihar, na akkor egy picit mintha mozgott volna, de nem volt az sem vészes. Pedig én mindenhol rosszul vagyok, autóban, buszon, a Balatonon például nem tudok felülni egy hajóra sem, mert nagyon rosszul lennék. De próbáltam már külföldi nyaralás alkalmával is a kisebb hajókat, hát kínszenvedés volt.

De mondom ezek az óceánjárók akkorák, hogy az ember el is felejti, hogy hajón van.

2018. júl. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Én rendszeresen járok tengeren nagyobb jachton (nem az enyém :-) sajnos). Első nap kicsit émelygek, be szoktam venni egy gyógyszert. Másnapra már teljesen megszokom. Annyira, hogy nagy hullámzásban, imbolygásban sem vagyok rosszul.
2018. júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Az előző válaszadók teljesen korrekt válaszokat adtak, én még annyiban árnyalnám a dolgot, hogy a tengeribeteg a magyar nyelvben egy szó.

A tengeri beteg pedig valami egészen más dolgot jelentene. Ha jelentene valamit.

2018. júl. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2018. júl. 27. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!