Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet MÁK kártyával...

Hogyan lehet MÁK kártyával utazni?

Figyelt kérdés

Szóval, vannak dolgok amiket tudok, csak az egész összekeveredett a fejemben és egy zagyvaság sikeredett ki belőle. Valaki segítene helyretenni a fejemben a dolgokat?


Amit tudok, hogy helyi járatokra 100% (pl bkk buszok, villamos, metró), távolsági járatokra (pl. vonat, volánbusz) pedig 90% kedvezmény van.

Régebben azt mondta az egyik kalauz, hogy olyan helytől nem adhatja ki a kalauz a jegyet ahol van jegykiadás.

A minap beszéltem egy kalauzzal, és mondta, hogy a vonaton a kalauztól is meg lehet venni pótdíj nélkül a jegyet ha van mák kártya. Egy másik kalauz azt is mondta nekem, hogy a kalauztól vett jegyek után a kalauz még járulékot is kap.

Ezt nem értem, mert mégrégebben amikor épphogycsak odaértem a vonathoz a jegyemmel a kezemben, az ottlévő kalauz azt mondta, hogy máskor ilyen esetben a vonaton is megvehetem a jegyet. Ez egy olyan állomáson hangzott el, ahol van jegypénztár és jegyautomata is.

Akkor ez most hogy van?

És egy másik, hogy a mák kártya ki tudja váltani a budapest bérletet? Úgy értem, hogy budapest bérlettel el lehet utazni a nyugatitól rákospalotáig ingyen, ugyanezt mák kártyával is megtehetem?

Úgy tudom, hogy még egy ember is velem utazhat, mint kísérő, és őrá is vonatkozhatnak ezek a kedvezmények. Van megkötés, hogy legfeljebb meddig maradhat velem? Én jelenleg úgy tudom, hogy amíg velem együtt utazik, addig rá is érvényesek a kedvezmények, azaz tovább nem utazhat mint én. De ezek szerint hamarabb is leszállhat mint én? Esetleg lehet olyan, hogy egy későbbi megállóban száll fel mint én, és onnantól együtt utazunk tovább? Például, felszállok otthon, és két megállóval később száll fel az anyukám a buszra akkor ő is vehet kedvezményes jegyet? (Egyszer egy buszsofőr megkérdezte tőlem a buszon, hogy ha jön valaki aki oda megy ahova én, akkor ő is jöhet-e a mákos kártyámmal. És ezt így közvetlen megkérdezte. (Lehet nem szó szerint, de a tartalma ez volt.)) Esetleg ha neki egy megállóval hamarabb kell leszállnia akkor megteheti, vagy muszáj addig utaznia mint én?


Köszi a segítséget, nagy zavar van a fejemben!



2018. szept. 19. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit tudok, hogy helyi járatokra 100% (pl bkk buszok, villamos, metró), távolsági járatokra (pl. vonat, volánbusz) pedig 90% kedvezmény van. - itt megvalaszoltad a sajat kerdesed egy reszet. Masik reszen pedig tok ertelmetlen gondolkodni, mert ha elobb leszall, akkor mi van? Semmi. Addig utazott veled, tovabb nem utazik. A "földön" mar senki nem fogja igazoltatni busz eseten (metro eseten pedig ertelemszeruen ez nem mukodik minden esetben, hiszen ott a kijaratnal is lehet ellenorzes). Veled együtt pedig tud kedvezmenyes jegyet venni persze.


Evekig utaztam mak kartyaval, ezek sosem jutottak meg eszembe :D.

2018. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem egy kalauzt, azt mondta hogy nem tudok mák kártyával Budapest-Nyugatitól Rákospalotáig utazni ingyen, arra csak a budapest bérlet és a máv kártya jó.
2018. szept. 23. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!