Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Repülővel fogok utazni,...

Repülővel fogok utazni, életemben először és ráadásul átszállással. Hogy mennek ott a dolgok?

Figyelt kérdés

A be check-olást még értem, mert voltam már a reptéren és láttam. De utánna mi történik?

És amikor leszállunk Frankfurtban, akkor ott újra be kell majd checkolni az amerikai gépre? Hol fogom megtalálni, hol kell ott ezt csinálni? Hiszen máshol vannak az érkező és induló utasok. És a csomagomat is fel kell adni újra?

És new yorkban nem fogok a repülőtéren eltévedni? Honnan fogom tudni, hova álljak sorba? És ha kérdez valamit a vámos, mi van, ha nem értem. Egy szót sem beszélek angolul. Elég, ha odaadom az útlevelemet és kész? Vagy kérdezni is fog valamit? A csomagomat hol és hogyan tudom majd megtalálni?

Segitsetek, mert nagyon izgulok és nem tudom, mit hogyan kell csinálni.


2008. nov. 4. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A becsekkoláskor leadod a bőröndödet, azzal már többet nem kell foglalkoznod, New York-ban fogod megkapni. Mikor ott leszálltok, és átmentél az útlevélvizsgálaton (az mindig egyirányú út, nem tudsz másmerre menni), követned kell a "baggage reclaim" feliratot (vagy a többieket, úgyis mindenki oda megy), az elvezet a futószalagokhoz, amire ráteszik a repülőből kivett bőröndöket. Mindig az a város van föléjük írva, ahonnan épp jött a gép, aminek a poggyászait rápakolták. De mondom, menj a többi utas után, akik a gépből jöttek, és tutira nem tévedsz el. A futószalag szép lassan forog, és jönnek rajta sorban a bőröndök. Ne ess pánikba akkor sem, ha látod a tiédet, és nem sikerül rögtön levenni, mert addig forog a szalaggal és jön újra és újra, amíg le nem veszed.


Itt Budapesten még annyi lesz a becsekkolás után, hogy a kézipoggyászodat átvilágítják, és te is átmész egy kapun, ami kijelzi, ha bármi fém van nálad. Utána már bent vagy a belső részben, ahol boltok, éttermek, büfék vannak, el tudod tölteni az időt, amíg be nem kell szállnod a gépbe. Ferihegy nem nagy, pár másodperc alatt eljutsz egyik végéből a másikba, így a kapu (gate) megtalálására nem kell külön időt szánnod. A beszállókártyára, amit a csekkoláskor adnak, rá van írva, hogy hánykor kell hányas számú kapunál lenned, de ezt odabent is bemondják többször, meg a monitorokon is folyamatosan ki van írva.


Átszállásnál a "transfer" feliratot kell követned. A repülőtéren segítenek is, ha végképp nem tudsz nyelveket, írd fel egy papírra a New York-i járatod számát, meg az időpontot, és azt mutogasd az ottaniaknak, útba fognak igazítani. Becsekkolni még egyszer nem kell.

2008. nov. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, először is a repterek jobb esetben úgy vannak kitalálva, hogy az először azt látó utas is el tudjon igazodni benne. Másrészt úton útfélen mindig akad egy információs pult ahol a kérdéseidre igyekeznek válaszolni, a hely nemzetközisége miatt akár kézzel-lábbal is.


Másik módszer:

Amikor a nagymamámat tavaly "feladtuk" repülővel Angliába nem is magyaráztunk el neki semmit, hanem megkértük, hogy lépjen oda egy jól szituált utashoz a becsekkolásnál és kérje meg, hogy segítsen neki eligazodni. Így is tett, és minden probléma nélkül megérkezett.

2008. nov. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
10%
Hulye vagy de New Yorkba mesz!!!!Semmit nem tudsz akkor miert indulsz el egyedul!
2008. nov. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Honnan veszed a bátorságot, hogy igy ismeretlenül is lehülyézel? Temetésre megyek. Elég igy is a magam baja és bánata és nem kellett volna még, hogy te is megbánts. Köszönöm a többieknek a jószándékot, neked meg kivánom, hogy a Jóisten úgy büntessen, ahogy megérdemled.
2008. nov. 5. 12:47
 5/13 anonim válasza:
0%
Buntessen meg teged,de mar meg is buntetett!!!!!!!!!!!!!
2008. nov. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Előzőnek:

Talán inkább bocsánatot kellene kérni.

Hihetetlen, milyen tapló emberek vannak.:(

2008. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
46%
Bocsanatott kerek!:(...Belatom en vagyok a hulye mert tisztesegtelenul viselkedem!...Nem jol irtam a valaszomat mert ugy szerettem volna irni hogy hulye vagy amiert New Yorba mesz,csak elnesztem es hulyen hangzott.Azert irtam hogy ne menjen new yorkba mert en most jottem haza es kegyetlen ott az elet!A masodik valaszom pedig azert lett meg durvabb mert megijedem ha valaki rosszat vagyis atkott mond ram es automatikusan vissza irom azt!!!Meg egyszer bocsanatott kerek:(!!!!!
2008. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Elfogadom a bocsánatkérést.
2008. nov. 6. 13:50
 9/13 anonim válasza:
68%
Neharagudj!:)Nem erdemlem meg!
2008. nov. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Most már ne essünk át a ló túloldalára. Én megtudtam, amit akartam, igy részemről a téma lezárva. Egyébként gondolom a haláleset és az utazás miatt én is érzékenyebb és idegesebb vagyok mint máskor. Erről ennyit.
2008. nov. 6. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!