Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen lehet turista vezetőnek...

Milyen lehet turista vezetőnek lenni? Pro es kontra

Figyelt kérdés
Komolyan fontolgatom h ezzel kapcsolatba folytatom a tanulmányaim, eddig csak szépet és jót hallottam. De mivel az ismerőseim körébe nincs turista vezető, nem tudom megkérdezni a részleteket, hátulütőket stb.

2018. dec. 7. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Hol? Milyen túra?


Profikat őserdőben, vagy részeg egyetemistákat hegyeken?

2018. dec. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Utazási irodába dolgozni és az utazásokon mesélni az adott városról, nevezetességeiről stb
2018. dec. 7. 17:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Láttad a "Görögbe fogadva" c. filmet?

Egy buszos úton ezt vetítette le nekünk az idegenvezető, gondolom célzás volt arra, hogy minden hasonló úton van egy tudálékos turista, aki mindent jobban tud, rátromfol az idegenvezetőre, sőt, vizsgáztatja. Van egy örökke elkéső, van egy duhaj, egy bizalmaskodó, stb.

Bírni kell az emberek hülyeségeit, de érteni kell, hogy ők most nyaralnak és élvezni akarják.

Unatkozni biztosan nem lehet. Minden a te feladatod, neked kell megoldani, ha az utas a szálláson felejtette a személyijét a Colosseum látogatásának napján, vagy ha megcsípte a medúza.

Én magam még nem próbáltam, csak engem vezettek, azt nem tudom sajnos, hogy hány utat kapnak, milyen gyakran és hogy mitől függ a fizetés, hátha van itt valaki, aki tud erre válaszolni.

2018. dec. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 lencsefőzelék ***** válasza:
66%

Túravezetőről és idegenvezetőről már hallottam, de "turista vezető"-ről még nem. Először nem ártana megtanulnod magyarul hozzá.

* Komolyan fontolgatom, hogy ezzel kapcsolatban folytatom a tanulmányaim, eddig csak szépet és jót hallottam. De mivel az ismerőseim körében nincs idegenvezető, nem tudom megkérdezni a részleteket, hátulütőket stb.


Utána jöhetnének az idegen nyelvek. Ha utazási irodában (n-nel a végén) és utazásokon dolgoznál, akkor azt idegenvezetésnek hívják.

2018. dec. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szívesen segítek neked abban, hogy meg tudd kérdezni a "hátul ülőket" is.


Tegyél fel itt egy kérdést, hogy milyen érzés egy iroda által szervezett buszos úton elutazni pl. Görögországba, Isztambulba vagy Barcelonába, ahol oda-vissza a buszon alszanak?!

A válaszokból ki fog derülni, hogy az menjen ilyenre még egyszer, akinek min. két anyja van, vagy született mazochista.


Te pl. ilyen buszos utakat csinálnál évtizedekig, amire normális ember az életben nem menne még egyszer.

2018. dec. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 ez a három pont megvolt nekem busszal :D én bírom a gyűrődést, de ahová van olcsó repülő, oda inkább azzal megyek.
2018. dec. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül hoztam fel példának pont ezeket az utakat.

Akármennyire bírja valaki a gyűrődést, annyit nem tudnak fizetni egy utazási irodában, hogy 1-2 ezer km-es buszos -buszon alvásos- utakat hetente vállaljak.

Barcelonában pl. saját autóval voltam -még a fapadosok megjelenése előtt- de azt sem vállalnám többet.

2018. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!