Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért gondolják, mondják...

Miért gondolják, mondják sokan, hogy nyelvtudás nélkül ne menjen senki nyaralni?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 7. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Mert meg nyelvtudassal is egy csomo embert atk*rnak.
2019. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Én nem szoktam mondani, de néha amikor idegen országban nyaralok a saját bőrömön tapasztalom, hogy ha a férjem aki társalgási szinten beszél angolul, nem lenne mellettem, én már rég elvesztem volna. Nagyon sok országban jártunk már kezdve Thaiföld, Vietnam, Kína, Japán, stb.. Ha egyedül lettem volna, lehet boldogultam volna kézzel-lábbal mutogatva, de az is biztos, hogy átvágtak volna párszor. Nagyon nehéz annak aki nem magabiztos, nem vagány, és nem tud angolul.
2019. ápr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Én sosem mondtam ugyan ilyet, de az tény, hogy sokat nehezít az ember helyzetén, ha valami nem a tervek szerint alakul és intenzív kommunikációra van szükség. Magyarul mindaddig, amíg nem kell lekésett csatlakozás miatt a reptéren intézkedni, utolsó pillanatban visszamondott szállás okán helyben keresgélni vagy netán orvosokkal beszélni, addig jól elvan az ember idegen nyelvek ismerete nélkül.
2019. ápr. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Mert mihez kezdesz ha valami baj van, hogy mondod el egy orvosnak hogy mik a tüneteid pl, vagy a rendőrnek hogy kizsebeltek? Meg az utcai büfékben lehet el lehet activitizni de normálisabb helyeken nem értékelik ha angolul sem tudsz.
2019. ápr. 8. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha többen mentek nyaralni, akkor bőven elég, ha 1 fő tud jól angolul.

De ha úgy mentek, hogy senki sem beszél, akkor megszìvtàtok. A magyart kb 15 millió ember beszéli, zömében a Kárpát medencében.

Külföldön egy étteremben nem tudtok gyakorlatilag enni nyelvtudàs nélkül. A repülős közlekedésről nem is beszélve.

Szerintem a mai világban az angol nagyon alap, én nem mernék anélkül elindulni.

Jártam már olyan országban, ahol az angolt nem nagyon beszélik és nem is a hagyományos abc-jük van, hanem cirill betűket használnak. Pokoli nehéz volt tájékozódni és a programokat intézni így.

El se tudom képzelni, hogy mi lett volna, ha még angolul sem tudok.

2019. ápr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem átlagos helyekre nyugodtan lehet menni.

Veszélyesebb helyre, nagyon más kultúrába nem mennék.

Én beszélek angolul, de voltam olyan helyen, ahol nem beszéltek angolul és mégis tök jól elvoltam. Simán lehet rendelni is étteremben, vagy útba igazítást kérni nyelvtudás nélkül is. Sok mindent meg lehet oldani, meg lehet érteni.

Igazából akkor van jelentősége a nyelvtudásnak, hogyha valami baj van. De ha nem SOS, akkor ott vannak a külképviseletek segítségnek. Nyilván ez azonnali orvosi ellátásnál nem segít. De egyébként, ha ellopják valamidet, vagy bármi más hivatalos ügyet kell elintézni, akkor segítenek.

2019. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Én nem tudok angolul. ( na jó a yes, no az megy nekem is)

Mégis sok országban boldogultam angol nyelvtudás nélkül is.

Pl: Franciaországban inkább foglalkoztak velem mint azokkal akik angolul beszéltek. Volt hely ahol az angolul beszélőkön szó szerint keresztülnéztek. Én meg mutogatva , kis kéziszótárral a kezemben kedvesen foglalkoztak velem.

Moszkvában nagyjából senki nem tud angolul. Ott még imádnivalóak voltak amikor elővettem a régen tanult orosz nyelvet és nyögve, mutogatva, de boldogultam.

Japánban szintén nem sokan beszélnek angolul ( szállodákban igen) Kínában rendőr segített útba igazítani minket, egy szót sem tudott angolul, mégis megoldottuk a gondot.

Tibetben még szállodákban sem beszélt senki angolul. Brazíliában sokan nagyjából annyira beszélnek angolul mint én. de elvoltam. Olaszországban egyszer eltévedtem. Kértem utcán segítséget 2 olasz fiataltól. Én lelkesen kérdeztem magyarul, mutatva hova akarok eljutni, ők még lelkesebben magyarázták olaszul, hogy tudok odamenni. A buszmegállóig elkísértek, segítettek, a buszsofőrnek is elmondták milyen jegyet adjon.

Nem volt gondom sosem, bár tény, hogy voltak országok ahol örültem volna ha tudnék angolul..

Ja, Mexicóban egy mexicói magyarul szólt hozzánk. (kiderült a felesége magyar) A férfi sem tudott angolul.. Szóval szerintem nyaralni nyelvtudás nélkül is boldogul az ember bárhol is járjon. Gondolj arra, hogy a sok kínai turista vagy más országbeliek ahol nem az angol nyelv tanult nyelv, ők is utaznak, és boldogulnak.

2019. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ! Megerősítették, én sem igazán beszélek angolul, de kB 20x voltam nyaralni, sokszor bizony egyedül! Még soha senki nem rabolt el és mindig megtalaltam, megkaptam amit akartam és szerencsésen hazaertem! 😊

Olvasgattam itt pár kommentet, negatívan, nyelvtudas hiányáról, ezért jött ez a kérdés!

2019. ápr. 8. 11:07
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi külfölödn élünk és mind néetül mind angolul szuperül beszélünk.


Nekem az a rossz, ha jön valaki hozzánk látogatíoba és minden áron körbe akar nézni, hogy minden apro cseprö dolgot fordítanom kell nekik. Még az idösebb korosztálynak ok, de a fiatalok konrétan idegesítenek, hogy mindent de mindent tölem kérdeznek.


Van két baráti család, velük szuper, ök egyedül is mernek mindenhova menni, nekik egy étterembe sem kell minden elmondani, de ök beszélnek németül és angolul is nagyon jó.

2019. ápr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy hova. Vietnámba nyugodtan el lehet menni, úgyis mindenki segíteni fog, de mondjuk Kamerun már más történet. Az emberek java ott is kedves, de azért sok balhéba bele tud futni az ember, ha nem érti mi történik. Ugyanez igaz a rettenetesen bunkó és rasszista marokkóiakra.
2019. ápr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!