Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Magyarorszagon akik szenvednek...

Magyarorszagon akik szenvednek (nem talalnak munkat, palyakezdok, hiteleik vannak. ) miert nem koltoznek ki kulfoldre?

Figyelt kérdés
Mitol felnek a magyarok, miert nem mernek lepni, valtani egy olyan orszag fele, ahol legalisan elhetnek, dolgozhatnak?
2008. nov. 14. 15:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Talán mert itthon vannak a rokonaik, barátaik, ez a hazájuk. Mondjuk talán pár évre még ki is mennének az emberek, de akárhova is költözöl, több 10 évnek kell eltelnie, hogy ugyanúgy tekintsen rád kint a munkaadó, mint egy ottani állampolgárra - addig csak úgy neéznek rád, mint mi egy bizonyos keleti országból jött vendégmunkásra. De megtalálhatod a választ, ha felteszed magadnak a kérdést, h te miért nem költözöl ki?!
2008. nov. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mert mar kikoltoztem!
2008. nov. 14. 18:01
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Én is kiköltöztem, és bár anyagilag stabilabbak vagyunk alig várom, hogy hazamenjek. Szerintem nem a népnek kellene elhagyni az országot, ezért marad aki marad, hanem az elmúlt 19 év kormányainak.
2008. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Meglepő lenne az a 8,5 millió magyar, aki hirtelen elhagyná az országot. A többi nem szenved, vagy legalábbis nem pénzhiánytól.
2008. nov. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Sokan nem is tudnak lépni, mivel nincs nyelvtudásuk. Sajnos az iskolákban nem olyan a nyelvoktatás, hogy azzal lehetne valamit kezdeni. Biztos nem véletlen...
2008. nov. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék...csak tudod az anyagiak...:(
2008. nov. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

szerintem Mo.-n is jóval kevesebben "szenvednének" ha hajlandóak is lennének csinálni valamit. És ez szinte már válasz is a kérdésedre. Az, hogy kiköltöznek külföldre, az már bőven a csinálni valamit kategória lenne.


Mi egy ilyen nemzet vagyunk. Szeretünk elsüllyedni az önsajnálatban.

2008. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Meg is válaszoltad a kérdésedben. NEM TALÁLNAK MUNKÁT, HITELEIK VANNAK, PÁLYAKEZDŐK.

Indulótőke nélkül nem igazán lehet sehova menni. Utazni kell, lakni kell (!). Csövezzenek? Lakcím nélkül kint is elhajtanak a francba. Ha nem talál egyből munkát, akkor is élni kell valamiből. Szerintem 500k huf alatt nem szabad kimenni ilyen célból. (Hacsak nincs már egy tuti meló, de az más téma)

Egyébként én is szívesen kimennék, de elgondolkodtató, hogy a szerencsepróbálók nagy része 2 hónap után visszajön :(.

2008. nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%
Mert a hitelekre megy el a pénz és a kiköltözésre nem marad :D
2008. nov. 16. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
98%

en is elkoltoztem Ausztraliaba. Mondjuk kell egy jo kis kezdo toke, de en erre hitelt vettem fel, igaz fiatal voltam nem voltak fizetnivaloim mert meg otthon laktam anyuval. Itt legalabis a kezdeti szakasz nehez kb az elso 6 honap utana mar beindulnak a dolgok. az mondjuk jo ha van ismeros vagy rokon aki segit nemcsak szallas teruleten hanem informaciokkal. meghat batorsag is kell.

2 honapos kintletbol nem lehet leszurni semmit. ahhoz h megszokd az uj kornyzetet es eletvitelt evek kellenek. en 7.5 eve vagyok kint, nekem kb 2 evembe kerult mig otthonomnak tudtam tekinteni. MA mar egyertelmuen itt van az otthonom, es jol erzem magam, ausztral allampolgar lettem, es nem koltoznek vissza Mo-ra semmi penzert. de ez attol is fugg mennyire tudod adoptalni az uj kornyezetet, es menniyre vagy kepes az uj kulturat felvenni. van akinek nem okoz gondot mert elegge flexibilis ebben, van aki orokke visszavagyik majd, van aki meg nem birja megszokni.

arra mindenkeppen jo, h kiderul egy ilyen kikotlozes alkalmaval kik az igaz baratok es kik a faik-ek.

cheers...

2008. nov. 17. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!