Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha gyerekkoromban sose vittek...

Ha gyerekkoromban sose vittek túrázni de felnőttként szeretném elkezdeni, hogy érdemes megtanulni az alapokat?

Figyelt kérdés

pl milyen bakancsot kell viselni, miket érdemes vinni 1 napos túrára stb.


Kezdőként 1 napos túrákkal szeretném kezdeni.

Minden hasznos infó jól jönne.



2022. jan. 10. 18:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
setafika.hu
2022. jan. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha sose túráztál, nem feltétlenül olyan terepre kell menni először, ahová rögtön bakancs kell...

Nem tudom, konkrétan hol szeretnél (hol laksz), de válassz valami könnyebb terepet, és olvasgass a tájékozódásról, túraútvonalak jelzéseiről, stb. stb.

2022. jan. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
turatars.com
2022. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Fontos a fokozatosság és hogy állj rugalmasan az egészhez, mert garantálom, hogy minden túra során lesz eltérés a terveidtől valamely tekintetben.


Túracipő, bakancs: ha nem a novembertől áprilisig tartó sárszezonban mész, jó a túracipő is. Kezdésnek teljesen jók a sportdiszkontok nem különösebben drága példányai. Tavaly 10000 Ft-ért vettem túracipőt, most már van benne úgy 100 km és tök jó.


Ami kritikus , az a navigáció. Ha nem vagy gyakorlott térkepolvasó, ideje megtanulni! Persze lehet alkalmazásokra, túra GPS-ekre hagyatkozni, de ezek olykor cserben hagynak, pláne ha nincs lefedettség. A turistajelzésekre nem mindig hagyatkozhatsz.


Fontos a logisztika is: tudd előre, hol tudsz kiszállni, mikor megy busz, vonat és hová. Ez akkor is jól jön, amikor autótól autóig körtúrázol, mert ki tudja, mikor kell rövidíteni.


Távot illetően legyél fokozatos, de törekvő. Kezdheted 5-10 km-ről, párszáz méter szinttel, de legyen egy cél, hogy jövő ilyenkor mennyit akarsz teljesíteni.


Öltözködés tekintetében fontos tudni, milyen idő lesz és lehet(!) , a réteges öltözködés spéci cuccok nélkül is rengeteget segít.

2022. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne kapásból egy napos túrára menj. Vannak pár órás útvonalak is. Nem tudom merre mennél, de felénk van több is, olyan is, amin képtelenség eltévedni.

Arra figyelj, hogy ne sötétedjen rád, mert most nagyon hamar sötétedik.

2022. jan. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezen az oldalon egesz jol lehet indulni tajekozodas vegett. Mentett turak is talalhatoak leirasokkal egyutt, meg a szintkulonbsegek is megnezhetoek.


Egy-egy napos turakra nem kell nagyon felkeszulni, megtervezed elore az utvonalat, megnezed a kozlekedest es a frissitesi lehetosegeket a kornyeken ... aztan elindulsz.

2022. jan. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor ket-harom orakkal kene kezdeni.
2022. jan. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Amit a haladóbbak is el szoktak követni: új cipőben mennek nagy túrára, ami kitöri a lábuk.

Amondó vagyok, a legkényelmesebb sportcipőd lesz a legjobb, hogy elkezdd, vagy ilyenkor télen a legkényelmesebb bélelt lábbelid.

Folyadék még jól jöhet.

Szerintem nem szükséges vásárolni semmit, csak elindulni.

A térképet írták, ha kell.

Úgy látom, felnőtt vagy, kezdő szinten kitalálsz mindent, vagy

2022. jan. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
vagy kérdezhetsz konkrétabban.
2022. jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
2022. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!