Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Februárban Londonba utazunk...

Februárban Londonba utazunk és töltünk el 3 napot, tudtok programlehetőségeket, látnivalókat ajánlani?

Figyelt kérdés

Februárban Londonba utazunk és töltünk el 3 napot, tudtok programlehetőségeket, látnivalókat ajánlani? Ebből 1 napot a Harry Potter studióban töltünk, viszont lesz még majdnem 2 teljes napunk a város felfedezésére.

Illetve a tömegközlekedéssel kapcsolatban is szívesen olvasnék infót. A szállásunk a belvárosban lesz, a repülőnk Lutonba érkezik majd. :)

Köszönök minden hasznos infót előre is



jan. 4. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Csatahajo a Temzen, panoptikum, oriaskerek, orsegvaltas a palotanal. Eleg szomoru, ha valakinek ugy kell ajanlani londoni programot, s magatol nem nez utana. Lutonbol van vonat Londonba direct. Tomegkozlekedesre venni kell napi berletet, az mindenre jo.
jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a belvárosban is többször akartok utazni, akkor én az Oyster cardot javaslom. [link]

Fentieket én még kiegészíteném a Towerrel és a British Museummal is.

jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 BeefEater ***** válasza:

3 napra nem feltétlen kell Oyster: bármelyik PayPassos bankkártya használható utazásra és nem kell külön jegyet venni.


Lutonból megvan hogy juttok el Londonig?


Amiket a hármas írt:

Csatahajo a Temzen: HMS Belfast -nak hívják, az óriáskereket London Eye -ként keresd, de az árán meg fogsz lepődni (és le kell foglalni előre).


A British Museum szerintem kihagyhatatlan, ha érdekel, akkor megnézheted a Cutty Shark-ot is. Érdemes még a Temzén elmenni Greenwich -ig (néhány buszos városnéző jegy árában benne van).

A Tower Bridge-ben is van egy múzeum, az is jó.


Ha a Belfaston kívül másik IWM által üzemeltetett helyre is akartok menni (Churchill War Rooms például), akkor érdemes lehet egy hónapra belépni, mert egyébként elég drága.


Mi érdekel egyébként?

jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

3. valaszolonal a pont, egy contactless kartya vagy keszulek rendben lesz es utaztok amennyit akartok, es fizetitek e maxot 8 font 1,2 zona vagy 15 font 1,2,3,4.

Latnivalo megannyi, amiket en emelnek ki tapasztalatok alapjan az Greenwich es innen lehetoleg atsetalni a gyalogos alaguton a Temze alatt es elsetalni a Canary Wharf negyedbe.

A masodik pedig a Sky Garden a 20 Fenchurch Street tetejen. Ez allitolag London legmagasabban fekvo kozkertje, ahonnan szuper 360 fokos kilatas nyilig az egesz varosra, mindez ingyen. Jegyeket viszont elore kell foglalni.

jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a tippeket, ötleteket, nagyjából össze is állítottam a programlistát.

Többen is írtátok a paypass-os kártyával történő tömegközlekedést. Olvasgattam erről is, az oyster kártya használata már világos is számomra de ez a kártyás fizetés nem annyira. Csak simán fogom a paypassos mastercard OTP-s bankkártyám, felszállok mondjuk az első metróra, beenged a kapun, és mikor jövök ki (nyilván akkor számolja az összeget, zónák stb alapján), akkor vonja le? Vagy ez hogy működik pontosan?

jan. 6. 20:44
 7/13 BeefEater ***** válasza:

A metrónál (majdnem) mindehol kapuk vannak. Lesz egy nagy sárga kártyaolvasó, oda kell érintened a bankkártyádat be- és kilépéskor is (ha kilépéskor elmarad, akkor a maximális díjat fogja felszámolni). Ha jön ellenőr, akkor neki is a bankkártyádat kell lengetned és egy kártyaolvasóval ő is le fogja olvasni (de pénzt nem von le).

Buszon felszállásnál lesz hasonló olvasó a sofőr mellett és leszálláskor nem kell újra leolvasni a kártyát.

Általában naponta egyszer terheli be a kártyára az összes utazásodat úgy, hogy az a lehető legolcsóbb legyen (de így is sokba fog kerülni, a tömegközlekedés is drága Londonban)

jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ugyan nem Londonban, hanem Brüsszelben használtuk ugyanígy a kártyát utazásra, és a különböző bankok nem egyformán vonták az összegeket, volt amelyik azonnal, volt amelyik éjfélkor.

Ennek ugye az a hátránya egyébként, hogy fejenként kell egy bankkártya, ha gyerek is van veletek, akkor kérdéses.

jan. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ilyen bankkártyás utazás fizetés már Budapesten is működik a Kisföldalattin és talán a reptéri buszon is.


Utazáshoz érdemes lehet regisztrálni egy ingyenes Revolut kártyára, így lehet mindenkinek kártyája, amit nem is muszáj kártyaként használni, elég csak egy telefonra vagy okosórára beállítani érintésmentes fizetéshez - a saját bankkártyáról meg tudtok rá pénzt tölteni.


Revolut azért is hasznos utazáshoz, mert kedvezőbb árfolyamon váltja a valutát, mint a saját bankod. Emiatt már a szállást és belépőket is érdemes lehet ezzel foglalni, nem a bankod kártyájával.

Biztonságosabb is, ha nem a rendes bankkártyádat látják nálad fizetésnél, hanem egy másikat, amivel kevesebb pénzedhez férnek hozzá, ha esetleg ellopják tőled, a saját bankod kártyája meg máshol tárolva ott van mindig vészmegoldásként.


Egy ideje az OTP-nek van egy olyan ajánlata, hogy külföldön használva közép árfolyamon váltja a költéseket. Ha a saját kártyádat használod, akkor ezt érdemes lehet bekapcsoltatni. Úgy tudom, most még ingyenes, később díjat fognak felszámolni érte. Így ha nem gyakran utazol, akkor az utazás után érdemes kikapcsoltatni ezt a szolgáltatást, mert különben fizethetsz majd érte feleslegesen minden hónapban.

Arra figyelj, hogy így csak külföldi kártyahasználatnál váltanak közép árfolyamon. A netes vásárlásokat (repjegy, szállás, belépők, online szolgáltatások) ugyanúgy a bank saját eladási árfolyamán fogja átváltani.

jan. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is a Revolutot ajánlom, én minden családtagomnak csináltam egy-egy virtuális kártyát és azt használjuk utazáshoz. Nekem van Oysterem, de elég gyakran járok Londonba így megéri. Kisebb távokra érdemes busszal menni, egyrészt olcsóbb, másrészt ha felmész az emeletre, pláne ha találsz első ülést, akkor felér egy városnéző buszozással.

Luton-London:

Ha kimész a reptérről, keresd a DART Shuttle-t. Egyértelműen jelzik, a kijárattól balra egy kis sétával éred el. Ez kb. 5 perc alatt kivisz a Luton Airport Parkway állomásra. Fizetni kártyával tudsz. Arra figyelj, hogy itt két kapu van: az első a DART kilépéshez, itt ugyanazt a kártyát kell használni, amivel beléptél. Utána a vonaté van, ide jegy kell, amit érdemes megvenni előre. Töltsd le az EMR applikációt és fogja mutatni a vonatokat árral. Nagy különbségek lehetnek, pláne csúcsidőszakban, de jellemzően óránként van EGY vonat, ami lényegesen olcsóbb.

Vagy megveszed előre (de itt érdemes belekalkulálni a gép esetleges késését ill. az útlevélellenőrzést, akár egy óra is lehet, ha egyszerre fut be több gép. Nekünk legutóbb szerencsénk volt, fél óra alatt kint voltunk, de ez ritka! A másik opció, ha akkor veszed meg a jegyet, amikor már túljutottál az ellenőrzésen, ekkor számolj rá 10-15 percet és a következő vonatra már meg tudod venni.

jan. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!