Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » A sminkkészletemet igaz...

A sminkkészletemet igaz vihetem a kézipoggyászban?

Figyelt kérdés

"A kézipoggyászban lévő folyadékokra a következő kormányzati korlátozások vonatkoznak:


* A folyadék legfeljebb 100 ml űrtartalmú tartályban lehet

* Az egyenként 100 ml-nél kisebb térfogatú tartályokat egy átlátszó, újrazárható, 20x20 méretű és legfeljebb 1 liter térfogatú műanyag zacskóba kell helyezni.

* A műanyag zacskót külön be kell mutatni a biztonsági ellenőrzés során" -> wizzair honlap


Szövegértésem alapján max egy liter folyadékot vihetek, max 10 db 100 ml-es tartályban. Tehát a kézkrém, szájfény, alapozó, szempillasporál, dezodor (nem spray) stb ezek 1 literig "velem jöhetnek". És nem fognak kötekedni, igaz? Illetve parfümöt fel lehet vinni? (eddig még nem repültem csak kézipoggyásszal, nem a reptéren szeretném kidobálni a cuccaimat...)


2011. febr. 14. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy átlag parfüm nagyjából 30 ml lehet, egy pl. Nivea golyósdezodor meg 50 ml, szóval limiten belül vannak, úgyhogy viheted őket a következő módon: egyik kezedben a táskád, másikban a max 1 literes visszazárható műanyag zacskó amiben ezek a holmik vannak. :)

Szerintem jobban jársz ha bedobod a bőröndbe a sminkcuccot, ott biztosan nem lesz kérdéses a dolog.

2011. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 PT-Daniel ***** válasza:

Egyaltalan nem gond.

Minden sminkcuccodra ra van irva , hogy hany ml-t tartalmaz.


Viszont pakold el ugy, hogy könnyen elö tudd venni, mert adni fognak egy müanyagzacskot, amibe bele kell, hogy tegyed, hogy lassak, mi az. Azt rögtön vissza is kapod.

A legtöbb legitarsasagnal meg csak egy darab kezipoggyaszt vihetsz fedelzetre. Szoval sminkkeszleted ferjen a taskadba.


Jo utazast kivanok.

2011. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szoktam utazgatni, de eddig mindig volt feladottam, és a kérdéses dolgokat abba pakoltam, de most elég lesz egy kézi is, de ugye ezt-azt muszáj magával vinnie az embernek :D
2011. febr. 17. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!