Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Angliában él a testvérem és...

Angliában él a testvérem és mivel itthon Magyarországon rossz a helyzet, felvetette, hogy kiutaznánk-e a férjemmel és a gyermekeimmel, mert ott minden másabb és jobbak a feltételek! Szerintetek merjünk belevágni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nyelvtudásod(nem makogás szintjén) megvan és van egy jó szakmád amihez értesz akkor vágjatok bele.
2012. jan. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes komolyan megfontolni.Nyelv tudás valóban szükséges.Esetleg olyan munkát kell keresni ahol makogás is elég és mellette beiratkozni angol órára.A barátom is ezt csinálta.Mi is ezen gondolkodunk a párommal,mert Magyarországon úgy nézem egyre rosszabb a helyzet és ez évekig nem is fog változni.Szerintem érdemes belevágni,de nem szabad minden itteni szálat elvágni.
2012. jan. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ha megtehetitek és fel tudjátok áldozni az itteni életet menjetek


de nyelvtudás nélkül ne!!

és amíg itthonról nem szerveztetek le munkát addig maradjatok!


amúgy arra vigyázz h ne a tesódon élősködjetek majd

ezt nem csak anyagilag értem hanem hogy ne rohangálj minden aprósággal hozzá csak mert ő régóta ott van


csak azért írom mert láttam már ilyet sajna


ja és ott sincs ám kolbászból a kerítés

20 évesen még kalandozhat az ember, kipróbálhatja magát kockázat nélkül


de gyerekekkel ez nem úgy megy

2012. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Mindenképpen menjetek.Magyarország egy süllyedő hajó és Anglia egy mentőöv ami segít.Innen el kell tűnni.
2012. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
És magyarországhoz képest igen ott kolbászból van a kerítés.
2012. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha a tesód ott él. Akkor miért nem őt kérdezed? Nyilván ő tudná a legpontosabb infókat adni.. Nem értelek..
2012. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!Igen mivel a hugom kint él, némi fogalmam van a dolgokról,ami odakint szükséges vagy kellhet,de a bátortalanságunk volt az oka hogy be mertem ide írni egy kérdést!Ettől nem várunk csodákat,csak megerősítést várunk normális gondolkodású emberektől!A Hugom is kezdő még, csak alig több mint egy éve van kint mindenféle nyelvtudás nélkül a barátjával,ő visont már évek óta kint van!Azt leszögezném nem élősködni mennénk ki,mivel vinnénk a nehezebb időkre spórolt pénzt és nem szándékozunk túlon túl is sokáig időzni,igaz jó testvérem és imádjuk egymást,mindenkinek megvan a maga saját helye!Még egyszer köszönöm a tippeket kommenteket,olyanoktól is várok, akik éltek már kint huzamosabb ideig és esetleg családdal is belekóstoltak már az odakint való életben!
2012. jan. 7. 22:41
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is bátortalanul,bizonytalanul jöttem ki Angliába.Gyerekkel már nem mer az ember csak úgy felülni a repülőgépre,hogy "majd csak lesz valahogy"

Én 4 éve nyelvtudás nélkül jöttem ki.Egy szót sem tudtam angolul(én még oroszul tanultam a suliban).Nekem annyival könnyebb volt a kezdés,hogy a párom ár kint dolgozott,és én a fiammal már egy bérelt lakásba jöttem.A szállás meg volt oldva.Hittem én is,és ez adott reményt,hogy sokan írták,hogy nyelvtudás nélkül is kap az ember mosogatói,takarítói állást ha nagyon akar dolgozni.Engem ez győzött meg.Én akartam dolgozni,és akár mosogatni,takarítani is elmentem volna.De itt jött a hideg zuhany.Több mint 1 évig sehová nem vettek fel.Mindenhonnan elküldtek,hogy "sajnáljuk,de nem tud angolul.Inkább olyat vesznek fel aki érti is mit mondanak"

Nagyon sok megalázó állásinterjún voltam.Nagyon sokszor volt,hogy ott ültem és vártam,hogy behívjanak,és én akkor majd ha kell elmutogatom vagy gyatra angolságommal szavakkal elmondom,hogy jó munkaerő vagyok,csak próbáljanak ki..De volt,hogy órákig vártam,majd kijött a titkárnő,és elküldött,hogy velem nem foglalkoznak "sorry"

Több mint 1 éven keresztül szinte sírva mentem haza,hogy ma sem kellettem senkinek,ma sem állt velem szóba senki..

Végül is dolgozom.Egy angol barátunknak köszönhetem az állásomat,mert ő ajánlott be.Nekem szerencsém volt,de sok.sok lemondás,és átsírt éjszakával járt.


Tévedés azt hinni,hogy itt kint kolbászból van a kerítés.

Ha valaki családostul jön ki,és csak a létminimumot keresi,az itt sem fog megélni belőle.Az óvoda drága.Az iskola csak 18 éves korig ingyenes.Az albérlet drága,és évente emelik..Nem könnyű itt sem.De ha valaki tud angolul,és van egy jó szakmája,annak jobb élete is lehet.

Őszinte leszek.Én ma is kint élek,lassan 5 éve.Ha újra az elején lennék,akkor semmi pénzért nem jönnék ki addig amíg nem tudnék angolul jól beszélni..Nem szívesen élném át újra a sok megalázó helyzetet,és senkinek nem is kívánom,hogy átélje.

39/N

2012. jan. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
70%
Én nem értek egyet ezzel, mikor én kimentem Londonba találtam munkát, beszélek angolul de nem hibátlanul és sokan találtak szintén akik nem beszéltek jól, nem ez számít. El kell menni jobcenterekbe és menni kell interneten is VC- ket küldözgetni és összejön 100 ból 1 legalább akkor már jóvagy. A magyarból intézett munkákról meg nebeszéljünk, azt télleg csak az abszolút angolul nembeszélő vidéki kisebbség tölti ki. Nyílván nem azért akarsz kiutazni h a Kolompár családdal együtt melózhass kint. A legfontosabb a legalább 1-2 hónapra elegendő KP és szállás mindenképpen legyen, ne ott kelljen feszengeni.
2012. jan. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
úgy látom, a tesód se tájékozódik az itteni helyzetről. azt nem mondta, hogy itt is baromi szar a helyzet???? létszámleépítésekről, bezárásokról ő nem hallott????
2012. máj. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!