Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Vélemény, tapasztalatok a...

Vélemény, tapasztalatok a gurulós bőröndről?

Figyelt kérdés
2009. jún. 14. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindíg is gurulósom volt. Én a "keskeny magas" duplanyelű fém bőrőndöket szeretem, azoknak még sohanem ártott a pakolás a reptéren.
2009. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van kisebb és nagyobb méretekben, szerintem jól használható, ha nem macskaköves úton húzod... :]


A kisebb méretű pont a reptéri kézipoggyász méretével azonos, a nagyobbnak sem lett baja a legdurvább reptéri dobálástól sem (az erős műanyag oldalát már többször behorpasztották, de a kerekének semmi baja).


Érdemes ezt venni, mert sokszor jobb ezt magad után húzni, mint derékig lógó nyelvvel cipekedni! ;]

2009. jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem a legelsö egy egész dága müanyag volt kb 10 éve amit a második utazáson megtörtek, aztán azóta nem vettem müanyagot, de mindegyik gurolós. A párom szeret egyet nagyon, az olyan mint egy nagy sporttáska, de kilehet húzni és gurul, ami jó benne, van válpántja is, és könnyen lehet olyan helyen vinni ahol a gurulós nem gurul, vagy egyszerübb megemelni. azt olyanoknak ajánlom akik sokat utaznak, és nem csak repcsivel, vagy olyna országban is ahol esetleg nem a legjobb a járda stb. ezt a táskát szeretjük autóval is vinni, mert nem foglal annyi helyet mint egy sima börönd, böröndöt soha nem viszünk autóval mert azt nem lehet össze nyomni, és mi mindig sokmindent viszünk autóval.
2009. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Amikor elkezdtem az utazások korszakomat, bőröndben gondolkodtam. Mára rájöttem, sok-sok úttal a hátam mögött, hogy jobb a kerekes sporttáska. Ha sokat utazol, akkor ne bőröndöt vegyél, hanem sporttáskát.

Egyébként drága bőröndöt sem érdemes, mert hidd el, jobban dobálják a repülőtéren, ha látják rajta, hogy drága. Pláne, ha be is fóliáztatod. Na az tényleg felesleges.

És ha már bőrönd, akkor inkább a szövet és ne a műanyagot válaszd. És ne is nagyot. Én is beleestem abba a hibába, hogy nagy bőröndöt vettem. Mert akkor még 75 poundot lehetett vinni a repülőn. Most mér csak 50 poundot lehet és nem tudom a nagyot kihasználni, mert ha telepakolom, túlsúlyos lesz, ha meg keveset rakok bele, csak úgy lötyögnek benne a cuccaim.

Ezért vegyél két sporttáskát. Az egyiket add fel, a másik legyen a kézipoggyász. Bezárni fölösleges, mert úgyis kinyitják a lakatossakat is.

Én most már alig viszek magammal cuccot. Mosni lehet mindenhol. Bár legutóbb Indiában nem volt erre lehetőség. De oda meg tuti nem megyek vissza.

Tehát ne bőröndöt, hanem gurulós sporttáskát vegyél és ne nagyot, hanem egy közepest és egy kicsit.

2009. jún. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó elötti vagyok és az utolsóval abban nem értek egyet, hogy mosni akárhol lehet. De elég sokba kerül pár cucc kimosatás 20-40 dollár.


Mi befoliáztatni akkor szoktuk ha értéket viszünk benne, ha ellopják akkor legalább megtérüljön, mert a foliázás egyben egy plussz biztosítás is. Pl karácsonyra megyünk hazaes tele a börönd értékes ajándékokkal.


Lakatolni meg azért szoktuk, mert ahogy dobálják, a lakat arra jó hogy ha bele akad a zipzár valamibe akkor nem nyílik, vagy legalább nehezebben. Mert kinyitni mindenképpen kitudják, de a lakat megakadályozza a dobálás során a kinyillást.


de ahogy én is írtam a gurulós sporttáska jobb. abbol talán nem hogy a mienket nem lehet felállítva letámasztani mert eldöl, vagy fektetve vagy fogni kell.

2009. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 19 vagyok, és akárhányszor mentem táborba mindig fejtörést okozott, hogy mibe pakoljak. A gurulós bőröndöt gyorsan megutáltam, amikor Németországban térkövezett helyeken közlekedtünk, és kb a város másik vége is hallotta hogy ott járok (műanyag bőrönd forever), arról nem is beszélve, hogy ha megpattan egy buckán, akkor győzd kapkodni a lábaid, meg figyelni hogy hozhatod egyensúlyba (ez most mondjuk egy kisebbre), aztán ott a sport táska amitől leszakadt a vállam, mire odaértem akárhova is, és végül tavaly, egy külföldi önkéntes tábor előtt döntöttünk úgy, hogy beruházunk egy komolyabb túrazsákra. Elég gerincbarát. 65 liter, de vígan hegyet másztam benne osztálykiránduláson. Nekem ez jött be legjobban.
2009. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Szerinten nagyon jó, mert pl. nyaralásoknál nem kell cipenli a dög nehéz bőröndöt, húzni könnyebb...
2009. jún. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, mire akarod használni: ha csak városon belül mozogsz, akkor textilt ajánlok és csak akkorát, amekkorát megpakolva is elbírsz egymagad, amit fel tudsz emelni egy vonatra, vagy a sofőr a taxiba.

Ha mozgékonyabb vagy, hosszabb, kalandosabb, átszállós utazásra készülsz, akkor a hátizsák szerintem jobb, de abból is csak akkora, amekkorát elbírsz. Cipekedni utálatos és úgyis csak egy csomó felesleges holmit viszel magaddal, ha nagy a táskád. A hátizsák reptéri fóliázását mindenképp javaslom, mert sokkal több kiálló rész van rajta, ami beakadhat bárhova, mint egy kompakt bőröndön. A hajigálók úgyse kímélik se egyiket, se másikat.

2009. jún. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én nem vagyok a legfiatalabb korosztály tagja, de 20 éve ilyen bőrönddel járok minden évben Hajdúszoboszlóra és csak a lehető legjobbat tudom róla elmondani, persze nem a legnagyobb méretet választottam.Könnyen boldogulok vele, a kocka köveket valóban nem szereti, de úgy látom, hogy manapság az ilyen "díszköves" utak egyre kevesebbek. Mindenkinek jó utazást kívánok.
2011. okt. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!