Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha négyen utazunk repülővel...

Ha négyen utazunk repülővel és 20 kg a poggyász megengedett súlya fejenként (tehát 80 kg-t vihetek), az lehet 25+15+27+13 kg-s elosztásban is? (Airberlin)

Figyelt kérdés
2009. szept. 10. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

NEM!

Mindegyik légitársaságnál az a szabály, hogy az utas FEJENKÉNT vihet magával 20 kg-os poggyász, a csomagok súlya nem adható össze még családtagok esetébe sem!


Ha valamelyik utas poggyásza több 20 kg-nál, akkor arra pótdíjat kell fizetni.

2009. szept. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Elsőnél van a válasz. Másrészről pedig egyesével mérik a bőröndöket, nem pakolják egymásra. Nekik azt nem kell tudniuk, hogy ti együtt vagytok.
2009. szept. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz amit írtak minden légitársaságra.

Mi condorral utaztunk és együtt mérték le mindenhol a csomagjainkat, vagy is mindketten felraktuk a csomagokat és az össz súlyunk nem lehetett több mint 40 kiló. De így csinálták mindenkinél.Ahol plusszba fizetsz a csomagokért ott jól megnézik hogy a max súlynál többet ne vigyél, de a normál légitársaságok pár kiló plusszért soha nem szolnak.

Utaztam már BA-val, Condorral sokszor és ott egyszer sem szoltak, söt még Germanwingsnél sem.

2009. szept. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha szépen mosolyogtok a check in-es lányra, leméri egyben a csomagokat... ;-)
2009. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor repültem, de MÉG SOHA nem találkoztam azzal, hogy a csomagot egyesével mérték volna le. Ha hárman mentünk, akkor is EGY NÉVRE (ez abszolút szabálytalan!) adta mindig a csomagjegyet, és az egy névre a három csomag összsúlyát(!) számolta fel. Tehát egy személynek volt ötvenötkilónyi csomaga. A másik kettőnek meg semmi :)

(Ez akkor kényelmetlen, ha az egyik olyan csomag, ami nem az enyém de az én nevemen van, tele van pakolva mondjuk kábítószerrel. Pont ezért szabálytalan, de SZERTE A VILÁGBAN mindenhol így checkoltak be a gépre, ha többen utaztunk együtt!)

2009. szept. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát én utaztam már negyven fővel és utaztam már 3-mal is, de még sosem láttam olyat, hogy egymásra pakolták volna a csomagokat. Ettől függetlenűl ha ezt írtátok, akkor biztos van ilyen is, de valószínű, hogyha mások mást tapasztalnak, akkor nemigen lehet itt semmire se alapozni mert minden attól fog függeni, hogy épp milyen emberkét fogsz ki magadnak csekkoláskor.
2009. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én is úgy látom, hogy nem egyértelmű a dolog. Azt biztosan látják, hogy együtt megyünk, 3 gyerekkel utazok :). Mindenesetre köszi a válaszokat; úgy tűnik, az a biztos, ha mégegyszer átpakolom a bőröndöket 20 kilósokra, ha sikerül.
2009. szept. 10. 22:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem nezd meg a honlapjukat, vagy irjal nekik, esetleg fel is hivhatod oket, es megmondjak neked.

Hova repultok?

2009. szept. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

21:56-tal egyetértek.

amikor én utaztam a családommal, akkor is csak egy névre adta fel a csomagokat, és csak azért mérte le egyesével, mert meg van szabva egy csomag maximális súlya (egészségügyi okokból, ezt mondta legalábbis a check-in-es hölgy) és nem volt semmi abból, hogy az egyik bőrönd 30kg, míg a másik csak 15kg volt. a szummát nézte.. jó utat!

2009. szept. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fentebb írták, hogy még olyat nem látott, hogy "egymásra pakolták" a csomagokat. Olyat még én sem igazán (igaz két bőröndöt egyszerre mérve már igen), azonban ha hárman mentünk, három poggyászjegyet kaptunk, három különmért csomaggal, de egy névre, és ÖSSZESÍTVE a végén. Azaz a járatra úgy jelentkezett be az egyik személy, mintha ő HÁROM bőröndöt vitt volna.
2009. okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!