Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Magyar utazási irodák pofátlan...

Magyar utazási irodák pofátlanul hülyének néznek bennünket, amikor azt hirdetik kiemelt betűkkel, hogy 90. 000 Ft egy út/fő, aztán amikor a fizetésre kerül sor, kiderül, hogy ja de még néhány kötelező díj ezen felül fizetendő plusz 40 %-kal?

Figyelt kérdés

2013. márc. 10. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Csak annyira, mint régen a szabályozás előtt az 1Ft-os repjegyet hirdető légitársaságok.


Normális ember tudja, hogy ez nem ennyiből áll, puszta marketing.

2013. márc. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

És akkor ez rendben van azért, mert korábban is volt precedens ilyen becsapásra ? ?



Ha osztrák, német, irodák ajánlatait nézem, ott tényleg annyit kell fizetnem részvételi díjként, amennyit nagy betűkkel meghirdetnek.


Nálunk pedig

- miután eldöntötted, hogy egy hét egyiptomi nyaralásért hajlandó vagy fizetni X Ft-ot, amennyit hirdettek ( pl. "Hurghada - 1 hét - 99.000 Ft/ fő ")

- és kezdeményezed a szerződéskötést, akkor

- közlik veled, hogy ácsi !

- De ők csak akkor szerződnek, ha te nem 99.000 Ft-ot fizetsz be náluk, mert ezen felül előbb még fizetned kell 46.850 Ft-ot is az alábbi jogcímeken:


- irodabérleti díj egy utasra eső része

- reptéri illeték

- iroda világítása, fűtése

- kötelező baksis, jatt

- irodai alkalmazottak bérkifizetésére, idegenvezetőre

- kerozin felár

- kötelező útlemondási biztosítás ( minek, ha én nem akarok biztosítást ?)

- helyi csoportos transzfer a szállodáig


Ezek a díjak nem általam választhatóak, és nem fizethetem meg sehol máshol, mint az utazási irodának.


A döntésemet a 99.000 Ft-os ár ismeretében hoztam meg, de ők csak 145.850,- Ft megfizetése ellenében kötnek szerződést !!!

2013. márc. 10. 15:08
 3/15 anonim ***** válasza:

sajnos meg lehetseges magyarorszagon az alaparral hirdetni, es a repulos utaknal meg nagyon sok hozzajon.


Nekem sem tetszik, de ez igy van.

2013. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"De ez így van"


Most ez tény. De ennek nem kell így lennie, semmi objektív tény nem támasztja alá, hogy ennek a becsapásra irányuló üzleti szándéknak teret kellene engedni.


Csupán annyit kell tenni, hogy mindannyian szót emelünk az irodák vezetőinél ( nem a pultban ülő alkalmazottnál, mert annak egyik fülén be, másik fülén ki) .


Ha egy kötelezően 146.000 Ft-ot kell fizetni részvételi díjként, akkor várjuk el, hogy annyit írjanak rá nagybetűkkel az ajánlatukra, és ne alacsonyabb összeget.


Ha ezt más európai országokban képesek megtenni, akkor nálunk sem a képesség, hanem a hajlandóság hiányzik az utazási irodákból.


Ha nem hagyjuk szó nélkül, akkor lesz változás.

2013. márc. 10. 15:38
 5/15 anonim ***** válasza:
Magyar utazási irodák pofátlanul hülyének néznek bennünket...és PONT... aki hülye fizet nekik.. aki nem,maga szervezi a saját útját. ENNYI :)
2013. márc. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

én nem vagyok utazasi iroda fuggo, de vannak olyan helyek, ahova csak szervezetten lehet eljutni "olcson"


Persze foglalhatsz csak jegyet a hurghadai charter gepre, de mivel tudjak, hogy ugyis eladjak az osszes utat es telt haz lesz a gepen igy az egy szem jegyed is 100.000 lesz onmagaban. Sok egyiptomi szallodaba nem is lehet egyenileg foglalni, mert a tour operatotok ertekesitik valamennyi szobat.


Amugy meg felesleges ordibalni szerencsetlen utazasi iroda alkalmazottjaval, mert ok is csak azt ertekesitik amit a tour operatoroktol megvesznek. Az pedig, hogy torvenyileg megengedett a sallang nelkuli ar hirdetese nem az o bunuk.


Valoszinuleg nyugdijas lehet a kerdezo, mert ok szoktak leorditani a legkisebb embert a pult mogott ha valami nem tetszik nekik. Fuggetlenul attol, hogy tehet e rola, hogy nem kepes az utas utana nezni az utazasi felteteleknek es araknak.

2013. márc. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#6 tökéletesen leírta a lényeget. Kérdező, képzeld, olyan pofátlan emberek vannak, ha kérsz egy cégtől árajánlatot akármire, azt nettóban fogják adni! Amihez még neked kell hozzászámolni az ÁFÁt! Micsoda emberek vannak, hallatlan!
2013. márc. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7 es válaszoló: képzeld vannak olyan szolgáltatások ahol fogyasztóvédelmi törvény írja elő, hogy a bruttó árat kell feltüntetni abban az esetben, ha ügyfelek nem viszonteladók.

Tehát itt nem az ÁFA, bruttó, nettó árról van szó.

2013. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ebből a szempontból régen a Metro újságát imádtam, nem tudom még mindig ilyen e. Hatalmas piros betűkkel volt kiírva a nettó ár, alatta nagyítóval kiolvashatóan a bruttó. :) Már mindig felcsillant a szemem, amikor emlékeztetnem kellett magamat, hogy ácsi...


Én a fiatalabb nemzedékhez tartozom, mondhatni abba nőttem bele, hogy mindig keresem az apróbetűs részeket. Sajnos bárhol megtehetik és meg is teszik, hogy hatalmas betűkkel meghirdetnek valamit, aztán kiderül hogy a végösszeg jó ha nem a duplája lesz.

A minap kaptam egy török utazós szórólapot, meg6örültem neki, imádom a törököket, azt hiszem 44.900 forintért hirdették nagyon jó programokkal, persze rögtön kerestem a pluszt, ha mást nem is, idegenforgalmi adót, reptéri illetéket, meg ilyesmiket felszámolnak. A végeredmény 87 ezer forint lett. Még úgysem rossz ár, de amíg 45 ezrem lenne most rá addig 87-90 már nem! :) Sajnos ilyen világot élünk.

2013. márc. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A Metro még mindig nettó árat ír, mert ott csak Metro-kártyával lehet vásárolni, ami csak cégeknek, vállalkozóknak és pár speciális státuszú embernek jár, akik visszaigényelhetik az ÁFÁt, ha továbbértékesítik amit ott vettek.
2013. márc. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!