Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ajánlott-e Ferihegyen igénybe...

Ajánlott-e Ferihegyen igénybe venni a fóliázást, és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Ha be van fóliázva, akkor garantált, hogy nem rongálják meg a reptéren? Ha itthon betekerem folpackba, az megfelelő-e?
2008. jún. 11. 18:18
 1/8 anonim válasza:
100%

Attól függ milyen a táska. Pl én nagyhátizsákkal szoktam menni, azt madzaggal átkötöztem + széles cellux, az jó volt, nem fóliáztattam. Bőröndöt is lehet így házilag, talán annál zért jobb a fóliázás mert ha ott eltörik vagy szétmegy a zár akkor kinyílik, hátizsáknál azért nem annyira.

De szerintem garancia nincs rá, és ahhoz képest elég drága. De te tudod, megéri-e.

2008. jún. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

De van garancia.

màr mint ezek a cégek nem csak befóliázzák hanem ezzel együtt egyben biztosítás it a poggyászodra, ami nem is kevés összeg. rajta van a papíron hogy rongálódás esetén mennyit fizetnek, eltünés esetén, ha a csomagbol tünik el valami, stb... mi akkor vesszük igénybe ha pl nyaralni megyünk mert nem túl jó ha eltünik vagy felét kilopják akkor ott álljunk azt várjunk majd csak ad valami pénzt a repülötársaság, ök meg egyböl perkálnak. vagy ha magyarországra utazunk pl karácsonyi ajándékokkal megrakodva, mert a fa alatt állni ejándék nélkül is szar.

folpacknak semmi értelme, mert egyrészt le is fog seni másrészt a folpack cég nem ad biztosítást. szóval érdemes használni föleg átszállasos tengerentuli utakhoz.

2008. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont, hogy olyan utaknál nem igazán szerencsés, ahol vámvizsgálat is van. Mert én pl. igen kellemetlenül éreztem magam akkor amikor Tokióban a fél kilométer folpakot kellett tekergetnem, mert a vámos kíváncsi volt arra, hogy mi van a táskában...

A fóliázás SEMMITŐL nem véd. Ugyanis a csomag feladása után a hatóságok jogosultak felnyitni és ebben a fólia sem fogja őket megakadályozni. Persze tény, hogy biztosítva van a bőrönd. Azonban poggyászbiztosítást bárhol köthetsz - hozzáteszem fele annyiért, sokkal jobb konstrukciókkal. Érdemes körülnézni. Nem mind arany ami fénylik :)

2008. jún. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Poggyászbiztosítást a repülőjegy lefoglalásakor kötöttem, és nem is tengerentúlra megyek. Bízom benne, hogy egy másfél órás út alatt semmi ilyesmi kellemetlenség nem ér az első repülésemkor. :)

2008. jún. 11. 22:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem fóliázom be. Viszonylag jól bánnak vele, de az enyém általában koszos lesz...kellett nekem pirosat venni...:)

Az ára kb. 4-5 ezer Ft (ha jól emlékszem, de ez nem tuti)

Petranova

2008. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5000ft,most mentünk vietnámba és annyiért csinálják,am sokan már otthon megcsinálják maguknak!
2008. jún. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha otthon akarod megcsinálni, akkor vegyél normális csomagoló fóliát, amivel mondjuk raklapnyi árut szokás körbetekerni. Ne a konyhai folpack, mert az semmit nem ér. Pár ezer forintért vehetsz egy nagy tekercset, ami sokáig elég. (Kb. 6 megpakolt raklapot biztonsággal le lehet egy tekerccsel fóliázni. Egy bőrönd vagy táska ehhez képest nagyon kis méret, úgyhogy bőven sokáig elég, ha csak arra kell. Simán megéri.)
2010. jún. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 coopter válasza:

A csomagok megdézsmálására megoldás lehet egy új dolog amit egy magyar cég fejlesztett ki.

SASSEC Biztonsági Csomag Utazóknak a neve. keressetek rá, mert tényleg működik és lényegesen olcsóbb és mobilabb mint a gépi fóliázás. Olyan helyen is használhatod ahol nincs gépi fóliázás. Nekem maximálisan bevált.

2010. nov. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!