Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Milyen az élet Izlandon,...

Milyen az élet Izlandon, érdemes kiköltözni?

Figyelt kérdés

Ugyan nem mostanában tervezem hanem olyan 5-6 év múlva de szeretnék rálátni a dologra. Annyit tudok hogy ott nem semmitérő szarként kezelik az embereket. Hisznek a tündérekben, sok a természetközeli hely. Az emberek befogadók.


Az lenen a kérdésem, hogy milyen szakmával lehet jól keresni odakint? Jelenleg 27 éves vagyok és olyan 30 leszek amire meglesz az érettségim. Ezidáig mindenfélét csináltam, főleg idős gondozást. De úgy vélem tovább kellene lépni. Az érdekelne, hogy mit érdemes kitanulnom amiben el is tudnék helyezkedni és jól is kereshetek ott?


Egy ideje a programozáson gondolkozok, a vegyész, gépész és energetikai mérnökségen. De nem tudom, hogy mi lenne jó választás a helyemben.


Biztos infók érdekelnének.


2016. júl. 12. 16:30
 1/7 lencsefőzelék ***** válasza:
90%

Nem tudom, mennyit segít, de itt egy jó kis film Izlandról:

https://www.youtube.com/watch?v=zfWSI1-5pnE

2016. júl. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Egy olyan kis országban, ahol összesen 350.000 ember lakik (ennek fele gyermek és idős), nagyon szűk a munkaerőpiac. Nem csoda, hogy onnan tömegesen mennek Skandináviába dolgozni.

Meg az olya süket dumával se áltasd magadat, hogy "befogadóak". Az 56-os odakerült magyarokat kényszerítették, hogy úgy a családnevüket mint a keresztnevüket változtassák meg izlandi hangzásúra. Ilyen még nem volt a világtörténelemben...

2016. júl. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem semmi bajom az izlandi nevekkel. :))

Nyilván ha kiköltözök egy idegen országba akkor nem reklámozom azt, hogy lúzerországból érkeztem és büszke vagyok rá. Úgy tudom hogy sok magyar él ott és nagyon tetszik nekik. A politikusok nem szívják az ember vérét és toleránsak. Ott nem az van hogy a politikusnak van 100 villája az átlagember meg a csekkjeit se tudja befizetni. Olvastam nem egy olyan cikket amik tüntetésekről szólnak. Ott ha nem tetszik valami az embereknek az ellen tesznek nem úgy mint itt, hogy puffognak egy hétig aztán beletörődnek. Itt még amikor a TV-kben mondják, hogy a politikusok mennyit lopnak össze még az ellen se tesznek semmit. A franc se akar ilyen országban élni tovább. Nem véletlenül kérdeztem, hogy mit érdemes kitanulni ha oda akar költözni az ember. Skandináviába meg nem akarok menni mert tele van terroristával. Franc se akar minden percben maga mögé nézni meg amúgy is ha szerez magának az ember egy csajt most aggódjon azon, hogy meg akarják erőszakolni a csaját a "kultúra" miatt?


Valahogy olyan válaszok érdekelnének amik nem Izland-ellenesek és hungaristák.

2016. júl. 14. 10:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Mellesleg nagyon szomorú lennék ha le kellene cserélni a lúzerországbeli nevemet viking névre. :DD
2016. júl. 14. 10:22
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
A lúzerország többek között a te tevékenységed következménye miatt is alakult ki.
2016. júl. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én benne vagyok egy felkelésben. :))

Lerohanjuk a politikusokat, elosszuk a vagyonukat a nép között aztán felállítunk egy szakértőkből és nem léhűtőkből álló kormányt.


Persze ebbe senki nem lenne benne mert "veszélyes".

Ha bemondanák a politikusok a TV-ben hogy szétlopjuk az országot és a seggüket megmutatnák nyilvánosan akkor se lépne fel ellenük a nép. :DD

2016. júl. 14. 15:44
 7/7 csimbile ***** válasza:
81%
Szia ! Látom sok értelmes választ kaptál :) A kérdésed az jó csak nehéz rá válaszolni. A vendéglátós munkák eléggé kerestettek itt , az idősgondozás is eléggé elfogadott itt. Amivel itt jól kereshetsz ahhoz itt kell iskolát végezned és bizonyítványt szerezned , az izlandiak is nehezen jutnak be jobb fizetős állásokba . Gépész és az energetika az okés de ahhoz nagyon nagyon tudni kell angolul , mint minden másik állásnál is , a jó az lesz amit Te választasz magadnak mert abba nem fogsz beleunni , én itt kezdtem a pályafutásom 9 éve mint asztalos , de jelenleg teljessen mást dolgozom . Én a helyedbe inkább böngészném az álláskereső portálokat ami izlandi és abból nézném ki mi is lenne a legjobb választás . először is google.is és ott beírod vinna vagy angolul work and job, de vannak külömböző állás portálok home page-ek azokat nézegesd
2017. márc. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!