Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Valaki aki volt már Eilaton,...

Valaki aki volt már Eilaton, Izraelben tudna tanácsot adni hol lehetne a legjobb ár-érték arányban programokat szervezni?

Figyelt kérdés

2016. nov. 15. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Miféle programra van szükséged? Eilat egy kisváros. A strandolásra szuper, de ahhoz, hogy a vízbe bemenjél, nem kell túraszervező. Ha át akarsz menni valamelyik szomszédos országba, ahhoz nem kell túraszervező. Ha korralokat akarsz nézni, az öbölben megteheted, vagy át kell menned valamelyik másik országba, de ezzel visszavezetted a feladatot az előző megoldásra.
2016. nov. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Bocsánat az off-ért, de egyébként turistaként, értelmes keretek között (tehát nem a bürokráciával, határellenőrökkel, vízumkérdéssel harcolva) át lehet jutni más országokba szárazföldön Izraelből? Mik ennek a feltételei?


Elatból Kairó, illetve Jordánia is reális úticél lehet egy bérelt autóval.

2016. nov. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy Eilat egy kisváros, egy napra el szeretnénk menni Jeruzsálembe, egy napra pedig Petrába.
2016. nov. 17. 10:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Jeruzsálembe fölülsz egy helyi buszra, másképp mondom, menetrendszerinti járatra, és elmész.

Petrába meg úgy jutsz el, hogy átmész a Jordán határon, ott keresel egy taxist, aki fölvisz.

Azt ugye tudod, hogy mindkét hely elég időigényes, Jeruzsálembe feljutni, onnan hazajönni sem olcsó, annyit hagysz ott, amennyiből csinálhatnál egy komplett Tel Aviv - Jeruzsálem nyaralást.

Petra is csak látszólag van közel, de a határon átmenned nem 10 perc lesz, visszajönni sem. Odaát pedig 3-4 óra oda az út, kb ennyi vissza, és akkor még alig voltál ott.

2016. nov. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi!
2016. nov. 17. 15:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Izraelt simán lenyomtam egyedül de Jordániában alkudozzon a sok arabbal akinek hét anyja van, inkább mentem szervezett úttal, mennek Eilatból Petrába 1-2 napos utak, kétnapos jobb. Jeruzsálembe én úgy mennék hogy repülnék Tel Aviv Sde Dov reptérre és onnan busszal. Valamivel gyorsabb, mint végigbuszozni a Negeven.


Én mondjuk fordítva csináltam és északról mentem délre, megnéztem Beersheba-t (egy éjszaka), Mitzpah Ramon-t (egy éjszaka) és Avdatot útközben. Így is hosszú a buszút de nem olyan vészes.

2016. nov. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!