Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Csehországi körutazást terveze...

Csehországi körutazást tervezek, szerintetek hogy lenne a legjobb megszervezni?

Figyelt kérdés

Mivel sajnos sem elég idő, sem elég pénz nem áll rendelkezésünkre ahhoz, hogy minden látnivalót megnézzük Csehországban, így a köv. városokra szűkítettem le a kört:

Prága, Karlovy Vary, Cesky Krumlov és Budejovice, Brno.


Viszont azért ezek között a városok közt elég nagy távok vannak, így nem tudom, milyen sorrendben lenne a leglogikusabb érinteni ezeket. Eddig a fent leírt sorrendre gondoltam, de még sose jártam arrafelé, lehet máshogy jobb lenne.


Valamint szívesen fogadok ötleteket, hogy ezen városokat érintve milyen természeti látványosságokat tudnánk megnézni, vagy van-e még olyan város, amit feltétlen meg "kell" nézni és be lehet iktatni ezek mellé. Persze, utánanéztem ezeknek már a neten, de személyes véleményekre kíváncsibb volnék, mint a szokásos turista honlapok cikkeire.


Előre is köszönök minden ötletet!



2016. dec. 27. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


+Cseh Svájc, Karlstejn

2016. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 10 deka farhát ***** válasza:
Mondjuk České Budějovice helyett én Tábort ajánlanám, nekem az a város jobban bejött, főleg az óvárosa (szállásnak meg ajánlom a Penzión a restaurace Modrá Růže-t, nagyon jó az ár-érték aránya, és szerintem még olcsónak is mondható). Meg mindenképp érdemes megnézni a csokimúzeumot!
2017. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 10 deka farhát ***** válasza:
Amúgy vonattal mentek? Mert akkor azt javaslom, hogy a Metropol EuroNight vonattal menjetek el Prágáig vagy Ústí nad Labemig (az se rossz hely mondjuk!), és a reggeli első gyorsvonattal tovább Karlovy Varyba. Nagyon szép a város, de elég rá egy bő fél nap. Délután vissza Prága, becsekkoltok a szálláson, aztán irány a város! Másnap még délelőtt megnézhettek ezt-azt, ami az előző napból kimaradt, aztán irány Tábor. Délután itt is városnézéss meg ilyenek. Másnap reggel (lehetőleg minél korábban) tovább Č.Budějovice, ahol átszállhattok a krumlovi vonatra. Itt vagy megszálltok, vagy délután vissza Budějovice, azért itt is el lehet ütni az időt. Bár utóbbit érdemesebb lehet választani, olcsóbb a szállás. Budějovicéből meg egyből célba lehet venni Brno-t, ahonnan aztán átlag kétóránként van vonat Budapestre.
2017. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 10 deka farhát ***** válasza:
Ez így leírva 5 nap, 4 éjszaka amiből az elsőt vonaton töltitek (pénztárca dönti el, hogy ülő-, fekvőhelyes vagy hálókocsiban utaztok).
2017. jan. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!