Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Érdekelne, hogy szükséges e...

Érdekelne, hogy szükséges e Angliába útlevelet vinnem? Illetve mennyiben jelent az hátrányt, ha nem viszek?

Figyelt kérdés
Júliusban fogok utazni Angliába. Lejárt az útlevelem, de van érvényes személyim. Gondolkozok, hogy csináltassak-e érvényes útlevelet. Megérné-e? Vannak +/- tapasztalatok az útlevéllel kapcsolatban?
2010. máj. 7. 21:59
 1/8 anonim válasza:
Nekünk szükség volt rá tavaly! És szerintem most sincs másképp. De nem esküdnék meg rá! Pedig nem kéne, hogy kérjék, mert uniós tagország! Ettől függetlenül kellett. Hát igen, ez Anglia, azt hiszik bármit megtehetnek. Úgyse szól nekik senki! Bezzeg ha egy Angol jönne Mo-ra, és itt kérnék tőle az útlevelet lenne ám felháborodás!
2010. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmiféle hátrányt nem jelent, mentem már én is személyivel (repülőn). ugyan az az eljárás, mint az útlevéllel utazóknál.
2010. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Bocs, én arról megfeledkeztem, hogy mi autóval mentünk és ott kellett! Repülővel még nem voltam Angliában. Első voltam.
2010. máj. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok, attól meg ne félj, hogy a határon/reptéren útlevelet kérnek, odaadod a személyidet.

reptéren is mindenhol az van kiírva, hogy passport control, még az EU-ból EU-ba tartó járatok termináljában is...nem kell vele foglalkozni.

2010. máj. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A buktató inkább az lehet, ha a repülőjegyedet úgy foglaltad, hogy útlevél számot adtál meg személyi helyett. Ilyenkor kérik, én is így jártam tavaly Svédországban, bár volt nálam mindkettő, de ha a személyi számot adom meg, senki nem kérte volna az útlevelem. Gondolom ez nálad nem áll fenn, mivel nincs érvényes útleveled. Hátrányod nem hiszem hogy származik belőle ha van útleveled, de szerintem nagyon előnyöd sem.
2010. máj. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen kell. A repülőtéren nem az van kiírva, hogy Európai Unión belül közlekedő gépek, és Európai Unión kívülre közlekedő gépek, hanem az, hogy Schengeni övezeten belül és kívülre tartó járatok. Nagy a különbség. A schengeni egyezmény tagjai , nem teljesen ugyanazok, mint az Európai Unió tagjai. A schengeni egyezmény jelenti a határok megszünését. Az Egyesült királyság nem tagja az egyezménynek...csak együttműködik. Tehát kell útlevél, csak nem minden esetben kérik.


Nézd meg ezt:

[link]


Jó utat.

22L

2010. máj. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell útlevél. Egyszer vidéken hagytam az útlevelem és 1 nappal az indulás elött derült ki. Felhítuk a repteret és mondták hogy elég a személyi. Kint se kellett semmihez, pedig 2hétig voltam kint.
2010. máj. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én útlevél számmal foglaltam repjegyet angliába, de nem volt nálam a végén az útlevél utazáskor, és elfogadták a személyit is. pedig előtte én is paráztam, h majd ottmaradok a reptéren, nem engednek sehová...:-)
2010. máj. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!