Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában élő magyarok!...

Amerikában élő magyarok! Forintba átszámítva illetve dollárban mennyibe kerül egy heti bevásárlás? Miket szoktatok venni? Államot is írjatok légyszi

Figyelt kérdés
2021. febr. 24. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ennek a kérdésnek így mi értelme van? Ahhoz, hogy valamennyire is lehessen viszonyítani, kellene az illetö havi jövedelme meg a havi fix kiadásai - lakbér, rezsi, stb, enélkül csak egy szám, amivel nem jutsz semmire.
2021. febr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Az a lenyeg, hogy hiaba hallelujazol, mennyivel olcsobb a kaja, rengeteg olyan kiadas van, ami eszedbe nem jut, es azt hiszed, kimesz, es kolbaszbol van a kerites.
2021. febr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Most csak egy apro pelda. Angliaban egy szep atlag haz utan evente 3000 font council taxot fizetsz, erted?
2021. febr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
#3 ne is mondd...
2021. febr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Floridában jártam többször is és gyakran vásároltunk szupermarketekben.

Az elmondható, hogy a magyarországi árakhoz képest is rendkívül olcsón (is) megoldható egy-egy bevásárlás. Nem véletlenül van ennyire elhízva az USA lakossága. Ráadásul ösztönöznek is az árakkal, hogy minél többet vegyél. Ne egy db.-t, hanem inkább egy-egy kartonnal. stb...

Vagy pl. műanyag marmonkannákban -is- árulják a tejet és a kakaót.

Viszont -ahogyan a többiek is írták- ezt így nem lehet kiragadni a teljes rezsiből, mert nem csak kajálásból áll az élet, hanem más húzós kiadásaid lehetnek.

Kérdésedből az sugall, hogy ezen infókra alapoznád a kimeneteledet, de csalódni fogsz, mert ha nincsen a egy normális jövedelmed, akkor értelmetlen dolog belefogni.

2021. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat főleg az utolsónak. Tudom hogy nem csak a kajára kell költeni de én most csak ezt kerdeztem toletek. Pl itt a Reese’s csoki 460ft-ba kerül a Tescoban és az ott mennyibe kerül ott is ennyi vagy olcsóbb? Ilyenekre lennék kíváncsi


Szép napot

2021. febr. 25. 14:36
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a Target arai

[link]


ezek a Walmart arai. A walmart kb a magyar Tesco.

[link]


Ralphs

[link]

query=reese%27s&searchType=default_search&fulfillment=all


Albertsons

[link]


Merlegeld a sulyat a termeknek, hogy 1 oz (28 g) a sulya vagy 6.5 oz (184 g), stb.


Tej, 1 gallon (3.78541 liter) a Ralphs-nal, eppen akcios a heten

[link]

2021. febr. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem is tudtam hogy Magyarorszagon van Reese's.

Hogy itt mennyibe kerul az attol fugg melyiket es milyen kiszerelesben veszed.

Ha erdekel konkret termek akkor ird meg nekem es megnezem a walmartban hogy mennyibe kerul.

Mi 2 fore hetente nagyjabol 80-100 dollarbol vasarolunk be.

Meglehet uszni olcsobban is, attol fugg mit veszel es hol vasarolsz. Walmart olcso, Aldi talan a Walmartnal is olcsobb de nincs valasztek. Target dragabb, en nem szoktam ott vasarolni.

2021. febr. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kalifornia, L.A.:

Ket fore, heti bevasarlas, CSAK kaja, 90-100, de ebben benne van egy kuponos Hamburger king vagy meki vagy Pollo Loco is, egy vacsira.

Ha melle veszem a nem kaja cuccokat, ugymint szappan, tusfurdo, fogkrem, wc papir, moso-oblito es mosogatoszer stb koltsegeket is, az kb heti 10-15. (havi 50-60, kb).

Ha osszessegeben a havi kiadasainkat nezem, akkor 2.200 - 2.500 havonta, ebben benne van a kocsitol kezdve a telefonokon at az biztositasokig minden.

2021. febr. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*haz torlesztes nincs benne, az +850. Mas torlesztoreszletunk nincs.
2021. febr. 26. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!