Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hol élnétek inkább USA-ban...

Hol élnétek inkább USA-ban vagy Kanadában és miért?

Figyelt kérdés

2021. máj. 11. 18:11
A kérdező szavazást indított:
Kanada
USA
66 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Az USA-ban éltem, Kanadában csak látogatóban jártam. De az alapján Kanada.
2021. máj. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Szimplán az időjárás miatt inkább USA.
2021. máj. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
16%
Az USÁ-ban. Imádom a hadseregüket, meg a militarista kultúrájukat. A kanadaiak puncik hozzájuk képest.
2021. máj. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem Kanada szimpatikusabb, mert Európaibb. USA-val az a problémám, hogy elég vadkapitalista, több a bűnözés, cancel culturetől, pc szélsőségeitől meg feláll a szőr a hátamon. Viszont USA-ban szívesen nyaralnék.
2021. máj. 11. 20:21
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Kanada sokkal élhetőbb, európaiasabb, befogadóbb, nyitottabb. Úgy összességében kulturáltabbnak is tartom. Imádom a francia nyelvet is, úgyhogy szerintem elég jó életem lehetne pl Montreálban. A hideget viszont nem tudom hogyan tudnám elviselni (ha el tudnám egyáltalán...). Ebből a szempontból Kalifornia, de inkább Florida sokkal kecsegtetőbb.
2021. máj. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%
Mindkettő gusztustalan telepes kolonialista ország, amelyik rezervátumokba kényszerítette az őslakosságát. Kanada egy hajszálnyit inkább képes szembenézni a saját történelmével, de ott sem élnék.
2021. máj. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

#4

Kanadában is ugyanúgy megvannak azok a pc szélsőségek.

2021. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok...


"USA-val az a problémám, hogy elég vadkapitalista": nem tapasztaltam, hogy vadkapitalistább lenne mint pl Magyarország


"több a bűnözés"

Ha a középosztályba tartozol akkor könnyedén megengedheted magadnak, hogy ne gettóban lakj.


"cancel culturetől, pc szélsőségeitől meg feláll a szőr a hátamon"

- na ez Kanadában ugyanúgy megvan


Ezzel együtt még mindig Kanadát választanám.

2021. máj. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%

Én Amerikát választanám.

Mégpedig leginkább az autós kultúrájuk miatt. Nincsenek jobbak az Amerikai V8-as sportautóknál.


Kanada ilyen szempontból túlságosan Európai és ez inkább hátrány mert a tultolt emissziós korlátok miatt kifele szoritják a nagybetűs AUTÓKAT.


Ezen kívül az USA fegyvertartáshoz való hozzáállásával is jobban egyetértek.


Kanada egyébként is túl PC, túl libsi a szó legrosszabb értelmében, Amerikában (igaz inkább a republikánus részeken) azért nem terjedt még annyira el ez.

2021. máj. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
Én sokkal inkább Kanada! Szerintem Kanada nyugisabb, európaibb és élhetőbb, arról meg nem is beszélve, hogy gyönyörű! USA nekem is túl ilyen veszélyes helynek tűnik, ahhoz hogy ott éljek. De ez persze személyiségfüggő.
2021. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!