Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kb. mennyi pénzből lehetne...

Kb. mennyi pénzből lehetne összehozni egy 2 hetes New York városlátogatást, minimális kategóriájú szállással és étkezéssel, viszont minden fontosabb látnivaló megnézésével?

Figyelt kérdés
Igazából csak az érdekelne, hogy ott legyek legalább 2 hétig és megnézzek minden fontosabb dolgot, meg úgy ismerkedjek az ottani élettel. Ezen felül beérném valami minimális, pirinyó szállással meg átlagos kajával, nem luxusutazást akarok.
2010. aug. 25. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én már maraha régen voltam, de arra emlékszem minden olyan olcsó volt. A közlekedés kaja.


Szállás ha jó akkor menj hostelbe. ez kimondottan diák szállások, többen egy szobában közös fürdö stb... de ha neked ez megfelel az nem rossz. Keress a neten new york hostel címszavakra és ott meglátod a szállás árát.


a belépök már annyira nem olcsók, de ha fogsz egy utikönyvet és kinézed kb mit akarsz megnézni, akkor a neten mindennek van honlapja rákeresel és meglátod a belépö árakat.


én imadtam new yorkot. akkor voltam még mikor a kéttorony állt, de lenyügözö volt és biztos az is maradt, habár jártam éltem /élek más nagyvárosokban is de new york még mindig a szivem csücske, de egy év ott élés azért elég volt.

2010. aug. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

kiutazni nem olcsó mulatság. a repjegy 100.000 felett lenne ez tuti. ha szerencséd van, akkor talán megfoghatsz egy 70-80ezrest is.


esetleg vonattal és hajóval, de az se lenne sokkal olcsóbb illetve ha mégis, akkor is maga az út több nap lenne.

2010. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem New Yorkban élek, hanem Vegasban, de amikor hazalátogatok magyarországra akkor 180-ban van a repülőjegy (oda és vissza ár is benne van).

Valamennyivel drágábbak itt az ételek mint magyarországon, de nem sokkal.

Vegasban a szállás megfizethetetlen, ahogy hallottam New Yorkban is a sok turista miatt.

New York mellett közvetlen egy kisvárosban nem jó egy szállás? Ott jóval olcsóbb lenne.

2010. aug. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hát 70-80-as repjegyet én még nem láttam..


min 110-el számolj.


Szállás kb 150 dollár/szoba, ezért ha többen mennétek sokat spórolhatnátok. vagy keress ilyen homestay-t, sokan adnak ki szobát, de nem mindig megbizható


kajára sztem 15-20 USD/nap minimum..


költőpénz.. min 300-500 USD


utasbiztosítás-- ezt nemtom


De jobban jársz ha keresel vmi csomagutat, ahol egy utazásiroda kedvezőbben adja a szállást és a repjegyet együtt

2010. aug. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
hello..a baratnom most volt 1 hetet new yorkban es ok a couchsurfing-on kerestek szallast maguknak ugyhogy azt ingyen megusztak.Allitolag vannak valami new york-os kartyak amit ha megveszel ingyen bemehetsz muszeumokba,kiállításokra stb.de keress ra a neten talan new york pass neven.sok sikert hidd el hihetetlen utad lesz:)
2010. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!