Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy tudok munkát vállalni az...

Hogy tudok munkát vállalni az USA-ban?

Figyelt kérdés

Még csak most kezdtem el ez után érdeklődni, tapasztalatokat és hasznos oldalakat kérek ha tudtok, hogy jobban bele ássam magam a témába.


Na most, az én végzettségemmel (főiskolai) nem hiszem hogy el tudnék helyezkedni mert elég speciális. Ezért nekem jó lenne a mosogató, bolti eladó, takarító, vendéglátós munkakör is.


Na most, az USA-ban néztem több álláshirdetést ahova zéró tapasztalattal is felvennének ilyeneknek. De, ez megéri nekik? Ha megpályázom pl a mosogatói pozíciót akkor egy online interjú után mondjuk elfogadnak és elinditjak a munkavállalói vízum igénylését nekem? Vagy azt nekem kell? És létezik ilyen hogy egy takarítót is felvesznek aki ilyen macerás mert az EUból jön? Vagy csak kimegyek a turista vízummal és míg ott vagyok elmegyek állásinterjúkra és ha valaki felvesz akkor elinditja a kérelmet amit megkapok mire lejárna a 3 hónap turistám és maradhatok?


És ha tegyük fel dolgozok 1 évet mosogatóként, de váltok egy másik munkahelyre ami szintén ott van kint az USAban, akkor a vízumom törlődik? Megint új kell minden új munkahelynél amíg nincs zöldkártyám?


És zöldkártyát hogy tudok szerezni (nem házasság révén)? Tudom az állampolgársághoz 7 év kint tartózkodás kell és 1 évben nem lehetek az USA-n kívűl 6 hónapnál többet ez oké. De az első lépés a zöld kártya. Ehhez hány év munkavállalói viszony kell vagy mit kell tennem?



2022. dec. 29. 09:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%
A linkeket ne felejtsd el!
2022. dec. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 NTBS ***** válasza:
Vízum kell.
2022. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnak vizumot mosogatasra meg takaritasra. Olyan keveset keresnel ilyen munakaval hogy az alberleted alig tudnad kifizetni.
2022. dec. 30. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 D. Brasco ***** válasza:
0%
Neked komolyan főiskolai végzettséged van!?!?Mégis milyen?Diplomás moslékosvödör hordó?Mert azért az félelmetes,hogy ennyire sötét vagy,es még csak egy google keresést sem tudsz elvégezni.....vagy mondjuk itt az oldalon,tekintve hogy 2 naponta van egy ilyen bohóc kérdés,ahova egyesek még mindig képesek normalis valaszokat adni linkekkel meg mindennel.......ha ez sem megy akkor mit akarsz te egy tengeren túli országban...biztos nagy karrier vár rád....
2022. dec. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
64%
14# A véleményed így kell közölni? Szükségtelen sértegetned a kérdezőt.
2022. dec. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 D. Brasco ***** válasza:
41%
15)ez nem sértés volt...hanem tény
2022. dec. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Így sehogy
2022. dec. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
40%

Van egy magyar YouTube-er srac, aki kamiont vezet az USA-ban, vagyis a "sehogy" az nem jo valasz. Neki is valahogy sikerult.....



38F incel

2023. jan. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
40%

Én 8 éve voltam kint. Akkor 1000x jobb volt Európába a helyzet. Vízum nem kellett. Ezek kamu dolgok. Életem egyik legnagyobb csalódása volt. Csak lányoknak volt tartós munka. A magyar fiúknak azért nem volt , mert a magyar lanyok nem voltak hajlandóak segíteni nekik. A többi nacio

boldogult. Legfontosabb az volt , hogy az usarol itt semilyen valós infó nem volt amikor hazajottem és olvasgattam. Propaganda és hazugságok és csak olyan emberek írogattak akik életükbe nem voltak kint. Az amerikai munkaigéret nem ér semmit.90%

Alaposan nezze meg mennyi munkahely van kint! A szociális ellátás gyakorlatilag Bpi szintén van. Annál rosszabb csak japán, Hong Kong, Ausztrália.

2023. febr. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!