Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Nagyságrendileg mennyibe...

Nagyságrendileg mennyibe kerülhet körbeautózni az USA-t?

Figyelt kérdés

Gyerekkori nagy álmom ezt megtenni, akár többedmagammal (költséghatékonyság végett is).


Hátha vannak itt magyarok akik hasonló túrát lenyomtak már.

Főként az érdekelne, hogy ha autóval tenném ezt meg majd keleti partról (New Yorkból) nyugati partra, majd más útvonalon vissza New Yorkba, ez jelenleg mennyibe fájhat?


Nem nagy igényekkel számolva:D

Gondolok itt arra hogy bármilyen átlagos szálló/airbnb megteszi alvásra.

Persze autóbérléssel együtt.



2023. nov. 4. 18:47
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi pont ezt csináljuk / csináltuk meg párommal.

Eddig kétszer voltunk az USA-ban. Először mentünk New Yorkba repülővel, ott béreltünk autót és mentünk egészen Los Angelesig. 2 és fél hét volt összesen. De New Yorkban, Los Angelesben és Las Vegasban is 3-3 napot töltöttünk el, a többi csak 1 éjszakás megszállás volt. Kb 4 millió ft-ba került mindennel együtt (repjegy, autóbérlés, benzin, kaszinózás, éttermek, szuvenírek, belépöjegyek, szállás). Ez tavaly volt.

Idén szintén ennyi időre mentünk, de Los Angelesbe mentünk, és onnan mentünk egy "kisebb" kört a bal parton:San Diego, Grand Canyon, Las Vegas, San Franciso és vissza Los Angeles. Mivel idén jóval olcsóbb volt a dollár mint tavaly, az utazás is sokkal olcsóbbra jött ki, majdnem 1 millióval. Kb 3 200 000 ft ahogy a végén számoltuk.

2023. nov. 14. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Természetesen amit irtam fentebb az párommal kettőnknek összesen volt, nem fejenként. Szóval ha te oda és vissza is akarsz menni a két part között mondjuk egyedül, számolj legalább 5 de inkább 6 millió forinttal, és 1 hónappal.

Igaz hogy mi 3-3 napot eltöltöttünk New Yorkban, Las Vegasban, Los Angelesben, de a többi kemény autózás volt (bár mi ezt nagyon imádjuk, mindenhová igy megyünk nyaralani). Összesen mentünk kb 6000 km-ert, olyan napi 500-600-at. Reggel 9-kor indultunk el a szállásról, és este 19-22 h között értünk mindig oda a következöre. Mert ugye hiába mutatja a GPS hogy mondjuk 500 km - 6 óra hossza az út, nyilván meg kell állni kajálni, ha vannak látványosságok azokat megnézni, múzeumokba bemenni stb.. nálunk párom vezetett és én voltam a navigátor, folyanatosan böngésztem a térképet és ha láttam az útvonalunk mellett valami érdekességet mondjuk 10 km-re, akkor oda elkanyarodtunk. Nyilván ezek nem voltak benne az erdeti tervben, hanem spontán jöttek. Szóval tapasztalatunk alapján 500 km-nél nem nagyon lehet többet tervezni egy napra, mert a megállásokkal, kitérekköl együtt simán lesz 10 óra az út egy napra.

2023. nov. 14. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!