Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Tetszik New York?

Tetszik New York?

Figyelt kérdés
dec. 30. 15:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
33%
Nekem sem. USA Budapestje kb., csak nagyban.
dec. 31. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Egyszer lehet megnézném élőben, de messze nincs azok között a városok között amiket mindenképp szeretnék egyszer látni. Ha már USA előbb nézném meg Washingtont vagy San Franciscot.
dec. 31. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
44%
@11 Abban az értelemben igen, hogy egy elég segglyuk ország kevés élhető pontjának egyike.
dec. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
46%
Saját tapasztalataim: a felhőkarcolók sokkal érdekesebbek Dubaiban, így aki azokat szereti bámulni olcsóbban és közelebb kijön. Olcsó szállás = csótányos lepratelep, nem olcsó szállás = nyomortanya, normál szállás =vagyon (mint mondtam ezek az én tapasztalataim, biztos van, aki tőlem ügyesebb volt). Drága, magyar pénztárcával piszok drága. Egyszer nyilván megéri, de abból az árból, amit NYC-re költenél, abból kétszer elmész hosszabb időre máshova. A tömeg valahogy egészen másnak érződik, mint Ázsiában. Kínában, Koreában a sorbanállás a nevelés része, mert hozzá vannak szokva, hogy milliárdan vannak. New Yorkban a pékség előtti sorbanállásból lett egy bunyó. A vendéglátás azt jelenti, hogy érezd magad megtisztelve, hogy leteheted valahova a s@gged. Az étkezés azt jelenti (ha nem magadnak akarsz főzni), hogy vagy szívrohamot kapsz a zsírtól vagy a tudatos étkezés = csirkemell és saláta, ami valljuk be elég unalmas. Az egyel jobb kaja meg megint olyan drága, amire nem szívesen költök. Aki meg olcsón akarja megúszni a kajálást, az egész héten élhet utcai hotdogon, ami hát elég lehangoló. A programköltségek meg indokolatlanul magasak: a torontoi CN torony 12.000 az Empire State Bulding majdnem 30.000. Nyilván ha ott van az ember nem ezen spórol, viszont nekem a legnagyobb vágyam volt megnézni Az operaház fantomját, a két színházjegyre több, mint 200.000 forintot költöttem. Ha nem az egyik vágyálmomról lett volna szó, simán kihagytam volna. Amúgy az összes program megért minden centet, nem sír a szám. ;)
dec. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
62%
Kiszakít a valóságból a szovjet depresszív mo. Után
dec. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%
Imádtam Newyorkot :)
dec. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
82%
Sose vágytam oda, amíg egyszer el nem jutottam. Azóta még kétszer elmentem és még tervezek sokszor. Imádom a sokszínűségét!
jan. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
66%

A helyes válasz:

a) ha még nem voltál ott-fogalmam sincs

b) ha már voltál-1.Igen 2.Nem

jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
66%
Voltam. Roviden nehez leirni pedig nem szeretek hosszan irni. A szallasokkal kapcsolatban nincs igaza a csotanyos hozzaszolonak. Nagyon oda kell figyelni hol akarsz lakni, de ha sikerul jot valasztani akkor nem lesz gond. A kaja nagyon vacak. A varos draga, de erdekes modon ha korulnezel, akkor egesz olcson meg lehet dolgokat uszni. Az operahaz fantomjat is meg lehet nezni 200 ezerbol meg 60bol is. Szoval lehet valogatni. A tomegkozlekedes szervezese nagyon jo, de maga a metrohalozat kritikan aluli allapotban van. Egy pozitivuma van, hogy a klima jol mukodik. A tomeg tenyleg nem olyan, mintha egy hangyabolyban lennel. Ahol nagy tomeg van ott altalaban a turisták okozzak. Elozetesen ne szamits német vagy osztrák szinvonalra es mikor ott voltam azt mondtam, hogy soha tobbet, de most azt mondom, hogy visszamennék.
jan. 2. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19 mint minden más is, new york is csak a pénzeseknek jó.

Nyilván ha metroznod kell meg patkányokkal teli negyedben lakni akkor rossz élmény

A kaja meg ott kb mindenhol drága

Ha meg egy Manhattan-i penthouse lakásban laksz és sofőr cipeli a segged akkor meg kva jó

jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!