Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az Amerikai álom. Kinek mi...

Az Amerikai álom. Kinek mi jut eszébe róla?

Figyelt kérdés
Egy beadandó dolgozatot kell írnom a a témáról, amiben a saját véleményemet mondom el a dologról. Sajnos egy oldalnál több véleményt nem tudok összehozni. Pedig minimum 4 oldal kell.. :(
2010. nov. 15. 17:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát ehhez kéne tudni milyen tantárgyhoz kell ez a dolgozat. mert lehet média ismeret, vagy irodalom, vagy társadalom ismeret????


nem mindegy mihez az emerikai álom.

2010. nov. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
0%
2010. nov. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem a Jackson család jut eszembe erről. Készült is róluk egy film ezzel a címmel. Szegénységből, semmiből indulva a gazdagságig, világhírig jutottak, de megérte? Csak róluk lehetne akár regényt is írni ebben a témában.
2010. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Keress ra olyan kifejezesekre, mint a pursuit of happiness vagy az American creed, es rengeteget olvashatsz rola.


En itt elek es szamomra az amerikai alom azt jelenti, hogy szabadon kereshetem a boldogulasomat, boldogsagomat es tarsadalmi, faji, vallasi, nemi hovatartozastol fuggetlenul elerheted, amit akarsz, ha kitarto vagy. Az amerikai alom alappillere a kemeny munka, ami meghozza a gyumolcset. Persze vannak, akiknek nem jon be, de olyan dolog nincs a vilagon, akinek minden bejott. Ha magyar peldat keresel, pl. ott van Soros Gyorgy, aki par dollarral a zsebeben erkezett es nem kell mondani, hogy most mennyi penze van, de az amerikai alom nem feltetlenul anyagi vonatkozasu. Arra is utalhat, hogy boldog eletet ersz el.

2010. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amerikai nyelvfejlesztés az órám neve.. A tanár azt mondta, hogy a témánkról szóló esszének elemzőnek kell lennie. Más "megszorítást" nem adott. Szóval tulajdonképp mindegy, hogy milyen vonatkozásban írok róla.


Igazából az a helyzet, hogy nem értem, hogy mi amerikai az amerikai álomban. Szerintem Magyarországon is az a helyzet, mint máshol, akár az USA-ban. Úgy értem, hogy itt is mindenki szabadon élheti a boldogságát, megteremtheti azt, ha elég kitartó.. vagy vannak kapcsolatai, amik segítik az előrejutásban. Valamint itt is mindenkinek van joga dolgozni, tanulni, akármilyen csoporthoz is tartozzon és bárki szabadon gyakorolhatja a vallását. Elméletben.. persze a gyakorlatban vannak előítéletek néhány kisebbséggel szemben, ugyanúgy itthon, mint ahogy Amerikában is igenis léteznek ezek. Csak ezen dolgok miatt ugye nem tagadható meg tőlük a lehetőség. Persze mindig lehet találni kiskaput..

Vagy rosszul látom a dolgokat?

2010. nov. 15. 22:00
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hu, baromi nagy kulonbseg van Magyarorszag meg az USA kozott ilyen tekintetben. Teljesen masban hisznek az emberek, mas CELLAL jottek ide, mint oda (szerencseprobalas, onmegvalositas - ezek nincsenek benne a tobbi nepnek a tortenelmeben ugy, mint az USA-eban). Ide azert jottek, hogy az amerikai almot megvalositsak es ez osszekovacsolja a vilag minden tajarol szarmazo embereket egy nemzette. Ugye Magyarorszag szo szerint egy nemzetallam, ami teljesen mas kategoria. Mindenkinek azonos a celja (az amerikai alom), ez egy nagy resze az amerikai voltnak. Ez nem olyan, minthogy gurizel mashol es akkor talan kapsz nyugdijat, az amerikai alom ennel joval tobbet kinal...utopisztikus es idealizalt is egy kicsit, de szerintem letezik.
2010. nov. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Es abban teljesen igazad van, hogy mar mas orszagokban is valtozoban van a helyzet, ezert mondjak sokan, hogy az amerikai alom mar meghalt. Ha pl. osszehasonlitod az 50-es evek Mo-at az 50-es evek USA-javal vagy akar Franciaorszaggal vagy mas orszaggal allitod szembe, jobban kijonnek a kulonbsegek. Akkor meg nagyon mas volt a vilag, Amerika a lehetosegek orszaga volt, de a franya globalizacio (ami magunk t*konszurasa volt) ezt teljesen tonkretette es ez halvanyitja el az amerikai alom lenyeget, hisz mar oda jutunk, hogy szinte mindenhol olyan lesz, mint itt es nem kell az amerikai kulturaert ide jonni.
2010. nov. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Es miben adott tobbet akkor az USA? Jogokban mindenkepp. Sok minden valtozott az elmult 10 evben...itt rossz iranyba, a vilag egyes reszein pedig jo iranyba, igy mar alig van kulonbseg, amiert erdemes ide jonni.
2010. nov. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
En szerintem provokalo ez a kerdes a kerdezo meg valamilyen netnaci ha nem igy lenne ezek jutnak eszembe rola:johely, szeretek itt elni,jok az emberek es nagyon szepek az utcak!
2010. nov. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sztem meg épp, h te vagy provokáló ezzel a hozzászólással.. mindenki nyugodtan tudott válaszolni, nem kereste a konfliktust.

Én komolyan gondoltam a kérdésem. Soha nem foglalkoztam ezzel a témával, semmi konkrétumot nem tudtam róla, hogy mi is az az amerikai álom. Lehet mondani, h elég tudatlan vagyok, de ez van... vannak témák amikben jártasabb vagyok. Ennyi.

2010. nov. 20. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!