Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanada vs. California vs....

Kanada vs. California vs. Florida?

Figyelt kérdés
Melyiket valasztanatok?Egy eve elek Canadaba es sajnos nem birom a hideget(-30 es -20 atlag)..apolono vagyok es gondolom barhol megelnek a szakmambol..a kerdes,tudnek-e innen USA-ba vandorolni?Megeri-e?Tudom,ott is nehez a bevandorlas,de csak van konnyebb megoldas erre a szakmara?California melyik resze a legjobb?Es Floridanak?Ti mit tennetek?Akik ott eltek tudtok tanacsot adni?Koszonom!!

2011. márc. 7. 20:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Magyar allampolgar vagy? Ha igen, akkor ugyanolyan szabalyok vonatkoznak rad, mintha Pestrol erkeznel. Azaz, legalisan nem vallalhatsz munkat, meg akkor sem ha ilyen keresett szakmad van, mint az egeszsegugy. (amivel by the way tenyleg marha jol lehet itt keresni)

En Californiaban elek es nagyon szeretem. 3 evi London utan en is az idojarastol sokaltam be, mondjuk ott eso volt sok nem a minuszok. Floridat nem ismerem, de Calival meg vagyok elegedve minden szempontbol: idojaras, eletszinvonal, munka stb.

Ird be a keresobe, hogy amerika es rengeteg valaszt talalsz ezzel kapcs. itt.

2011. márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
En is ertem Kaliforniaban es szerintem az idojaras nagyon jo foleg Del-Kaliforniaban, csak az a gond, hogy nagyon draga. Kanadahoz kepest is. Bar nem eltem FL-ban, de a keleti parton kicsit eszakabbra tole...nagyon paras, meleg nyarak vannak ott. Nem olyan kellemes meleg van ott, mint CA-ban, hanem mar tul meleg. A bevandorlas akar magyar, akar kanadai allampolgar vagy, ugyanugy mukodik. Talalnod kell egy szponzort, de ez a te szakmaddal nem lesz nehez. Tele vannak eu-s hirdetesekkel az ujsagok. Registered nurse vagy? Zoldkartyas szakma. Vedd fel a kapcsolatot a USCIS-szel (uscis.gov oldalon talalsz tobb infot) es kerdezd meg a reszleteket.
2011. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Kalifornia és Florida egyértelműen a két "leggazdagabb" állam, eggyikkel sem járnál rosszul, viszont Kalifornia sokkal nyüzsgőbb, zsúfoltabb, úgyhogy én ha ápolónő lennék biztos Floridára szavaznék, igazi nyugdíjasparadicsom, főleg a nyugati része.
2011. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitokat!!

Registered nurse vagyok es magyar allampolgar.

Akkor ezek szerint Kanadabol sehogy nemtudok bevandorlast megkiserelni csak ha hazamegyek Mo-ra?Semmilyen program nincs erre?A hivatalos weboldalakat megnezem csak a szemelyes tapasztalokra lennek kivancsi,hatha van valaki aki hasonlo cipoben jart.San Fransisco vagy Sacramento jo helyek ugy hallottam,vagy Los Angeles.Van itt meg valami..a baratom most kapta meg az LMO-t vagyis a fonoke,igy megyunk a hatarra megkerni a work permitet.Es altala kapok open work permitet.De akkor se maradnank sokaig..

2011. márc. 7. 22:05
 5/22 A kérdező kommentje:
Es meg valami...itt Canadaba megprobaltam,hogy talalok munkaadot,felvesz LMO-val es kapok work permitet.Szemelyesen is voltam korhazakba,oregotthonokba...mindenhonnan elkuldtek,mondvan ha megvan a kanadai vegzettsegem az apoloi sulirol akkor minden tovabbi nelkul felvesznek es persze ha regisztralva vagyok a tartomanyi helyen is ahova a registered nurse-k tartoznak.Kerdem en..USA-ba is ez az eljaras van ervenybe?koszi ha tudtok erre is otletet adni..:)
2011. márc. 7. 22:14
 6/22 anonim ***** válasza:
Miert ne tudnal Kanadabol munkat keresni? Amig van ervenyes munkavallalasid Kanadaban, addig ott maradhatsz. Szerintem az elso valaszolo arra celzott, hogy teljesen ugyanazokat a felteteleket kell teljesitened a bevandorlashoz, mint a magyarorszagi magyaroknak.
2011. márc. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én éltem Floridában.

Érdekes dolog, hogy floridában inkább idősebbek vannak (persze vannak fiatalok bulik bőven itt is), amíg Californiában fiatalabb generáció.

Ezt egy amerikai úgy magyarázta, hogy Floridában hurikán van, Californiában földrengés, de elmenekülni időben a hurikán elől lehet. :)

Minden esetre nekem Palm beach től délre eső részek nagyon bejöttek.

2011. márc. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Kalifornia legnagyobb reszet alig erinti foldrenges. Ez inkabb myth. Van, mikor erzel foldrengest, de alt. nem eroset es hozza lehet szokni. Szoval en nem ettol tartanek. De azzal egyet ertek, hogy CA rengeteget valtozott az elmult evtizedekben es mar nem olyan, mint volt sok ertelemben.
2011. márc. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Canada miben valtozott?
2011. márc. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Kalifornia (CA) valtozott, nem Kanada (CAN). Kanadaban sosem eltem, nem tudok rola.
2011. márc. 8. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!