Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen tapasztalatokat tudtok...

Milyen tapasztalatokat tudtok mondani a nyelvtanulásról az USA-ban?

Figyelt kérdés
Ha minden összejön kimennék 6 hónapra nyelviskolába, hogy folyékonyan beszéljem a nyelvet. Van nyelvvizsgám, de az messze nem a folyékony angolt jelenti. Valaki esetleg tanul kint, vagy tanult? Lehet esetleg mellette dolgozni? Vagy utána van-e esélyem egy egyetemre/főiskolára bejutni? Kint nehezebb a suli? Itthon egyetemre járok most, de kint nem sokat ér a magyar diploma. Ha bármilyen tapasztalatod van ilyen témában nagyon megköszönném ha leírnád! :)
2011. máj. 15. 03:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én Kanadában élek 2 éve. Az első fél évben én is nyelvsuliba jártam. Köze sincs az otthoni nyelvoktatáshoz. Ha módod van rá nyugodtan vágj bele! Csak angolul beszélnek és neked is meg kell értetned magad, így hamar rákényszerülsz arra, hogy megtanulj jól beszélni.... és még a hülye magyar akcentust is el fogod felejteni amit a magyar suliban belédsúlykolnak.
2011. máj. 15. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Én is csak támogatni tudom. Ne riasszon vissza, hogy US angolt fogsz tanulni; az iskolában annak is a standard változatát fogják tanítani, nem a gettósat. Sőt, én még azt mondom, hogy jól jön, ha többféle (déli, midwest) változattal is valamennyire megismerkedsz. Egyáltalán nem igénytelenek és ostobák; gondolj arra, hogy itt hány hősmagyar ír úgy, mint egy óvodás.


- Dolgozni nem lehet mellette legálisan.


- Felsőoktatásba bejuthatsz, ha megvan rá évi min 20 000 USD-d, mert a vízumhoz sajnos bankszámlabizonylat is kell. Ösztöndíjak csak a legkiválóbbaknak vannak :(

2011. máj. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

"Amcsik hülyék nem tudnak angolúl, nem jól ejtik meg tökre máshogy gagyognak"


Szálka-gerenda édesem?!

2011. máj. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Én óceánjárón dolgoztam 8 hónapig, az első egy-két hónap nehéz volt, de utána átáll az agyad a mindennapi angolra. Nekem a problémám az elején a különféle nemzetek akcentusával volt (Halottál már indiait vagy Fülöp-szigetekit angolul beszélni!). De egy idő után gondolkodás nélkül ment a dolog, folyékonyan és rengeteget bővült a szókincsem is. Szerintem kint 3 hónap alatt már elég jól fogsz angolul beszélni, márha megvan hozzá egy minimális alapod.
2011. máj. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az "elit" angolt Londonban lehet megtanulni,

de "hétköznapiként", az USA-ban milliószor jobban tudsz boldogulni!!

2011. máj. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyik "okos" előzőnek:


Lehet, hogy "hülyék az amerikaiak",

de meg lehet nézni, hogy mi hol tartunk a "nagy eszünkkel" hozzájuk képest!!!!!!!!!


(SEHOL!!!)

2011. máj. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!Első lépés mindenképpen a folyékony nyelvtudás. Az egyetem majd utána lesz probléma. de ahhoz úgyis kell a TEOFL nyelvvizsga.


Az akcentus valahol tényleg nagyon hallatszik, alig lehet érteni amit beszélnek! szerintem a briteknek is elég erős az akcentusuk! meg ausztráliában is máshogy beszélnek. de minél többet megtanulunk annál jobb, nem? :)

2011. máj. 16. 03:16
 8/18 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az én lányom az USA-ban tanul undergraduate-ként, elsős.

Az egyetemi bekerüléshez SAT vizsgákat kell letenni ( ottani érettségi), ebből van

"Reasoning" és különböző "Subject" tesztek, attól függően, milyen terület érdekel. A TOEFL-re nem feltétlenül van szükség, persze nem árt ha megvan, mert egyes egyetemeken elfogadják a Reasoning teszt helyett / ha az nem lett olyan jó, ugyanis rendkívül nehéz!!!! /, vagy előnyt is jelenthet, ha kivételesen jó eredményt érsz el rajta.

Az teljes mértékben tévedés, hogy csak a fentiekben valaki által említett összeg birtokában lehet ilyesmire vállalkozni. Ugyanis az USA-ban vannak olyan egyetemek is / nem is olyan kevés és köztük top uni-k is szép számmal/, ahol a pénzügyi helyzetednek megfelelően ún. Financial aid-et adnak. Ennek semmi köze a magyar ösztöndíjhoz! Mindenki megkapja azt a teljes összeget / végig/ az egyetemen, amire szüksége van.

A lányomnak pl. az egyébként több, mint 50.000. dolláros tandíjból csak néhány ezer dollárt kell fizetnünk....

Persze iszonyú nehéz a bekerülés international student-ként, de ha az ilyen típusú egyetemre egyszer bekerülsz, akkor végig támogatnak rászorultságtól függően!

Esetleg érdemes lenne elmenned a Fulbright központba ( www.fulbright.hu), a Baross utcában. Minden szerdán kifejezetten az amerikai tanulási lehetőségekről stb. van konzultációs lehetőség. Egyébiránt az SAT itt letehető.

Remélem hasznodra lesznek ezek az információk.

És ha tényleg komolyan gondolod, megvan a kitartásod és vág az eszed, szívből kívánok mindehhez sok sikert.

Nekünk nagyon bejött a történet. Boldog vagyok, hogy a lányom boldog ott és megtalálta az Útját.

2011. máj. 17. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az 5-ös hozzászólónak: TÖKÉLETESEN IGAZAD VAN!!! ! évet éltem kint, tudom nagyon jól hogy így van ahogy írod! Melepő, de egy kakukkot sem tudtam angolul mikor kimentem! És lám, mégis "eléldegéltem" 4 évig, nem is egy államban! erről ennyit!!!
2011. máj. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Erre reagálva: "Amcsik hülyék nem tudnak angolúl, nem jól ejtik meg tökre máshogy gagyognak"


Ezt vmi 16 éves irhatta. :) Vagyis nem beszélik a saját nyevüket? :):) Szerintem ez olyan mintha egy "amcsi" mondaná rád hogy te hülye vagy és nem beszéled a magyart...elég szánalmas...és igen....nézd meg hogy a "hülye amcsik" milyen országot alkottak, és nézd meg te hol élsz az "okos magyarok" között...


Ha valaki itt az USA-ban nem tanul meg angolul akkor sehol máshol sem. Itt annyiféle kiejtést hallhatsz országszerte amennyit máshol nem. Az hogy nem ejtik szépen az angolt sem igaz minden városra, mert meg kell jegyezni, az USA nem egy tanya hanem "országok" közössége. Nem 10 ember él itt. Nem kéne általánositani. Mellesleg meg lehet figyelni hogy sok magyar hogyan ejti a saját nyelvét...csak mert egy másik magyar nem biztos hogy észreveszi, attól egy magyarul tanuló külföldi még valószinüleg hallja a hadarást és a többi "betünyelést".


Egy amerikai akárhogy beszéli az angolt, akkor is jobban beszéli mint bárki mondjuk M.o.-ról....hamár onnan jött az ócsárolás...


Ha itt megtanulod, bárhol meg fogod érteni. És ez óriási elöny az életben, nem a nyelvvizsgán. Szerintem az a fontos, nem a szabályok. A magyar tanárok hiába tanitanak, a fele sem ugy van ahogy ök mondják és a felét sem fogod itt megérteni hiába tanulod meg ott.


A beszélt nyelv az, amiért egy nyelvet megtanul az ember, nem az ami a magyar-angol szótárban le van irva....


Gyere ki, tanulj, az itteni tanár nem fogja lenyelni a szavakat. Ha teheted azonban ne turista vizummal, hanem ottani egyetem által gyere ha van rá lehetöséged, mert ha csak kijössz, nem járhatsz iskolába és nem is dolgozhatsz turista vizummal. Hátrányodra nem lesz ha itt tanulsz, csak elönyödre. Sok sikert!

2011. máj. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!