Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek tanárként mennyit...

Szerintetek tanárként mennyit kereshetnék Amerikában? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék tanár lenni, mert imádom a gyerekeket és jó érzés új dolgokat tanítani nekik, viszont Amerikában szeretnék dolgozni. A két város, ahol szívesen élnék az New York és Miami. Nem gazdagságra vágyom meg ilyesmi, csak egy átlagos, jó életre a két város valamelyikében. Szerintetek tanári fizetésből mennyire tudnék megélni egyedül?
2011. aug. 19. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, hogy átlagosan $5000 a havi fizetése egy tanárnak, de gondolom ez függ az államtól, várostól, iskolától és végzettségtől, hogy többet vagy kevesebbet keresel majd. egyébként örülök, hogy nem az 'amerikai álomban' élsz, hogy majd kimész, meggazdalgszol és te leszel a király. érett gondolkodásra vall.:)

megkérdezhetem hány éves vagy?

2011. aug. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat, egyébként 16 éves lány vagyok :)
2011. aug. 19. 15:40
 3/8 anonim ***** válasza:
*meggazdagszol
2011. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy meg, mire oda jutsz, hogy tanar leszel, lehet hogy nem is fog vonzani amerika ennyire. Amugy az alabbi oldalon megtalalod allamonkenti leosztasat az atlag tanari fizunak. Ezek a nagy osszegek eves fizut jelentenek, amibol meg adozni kell, vagyis vonjal le belole 8-10ezer dodot.


[link]

2011. aug. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod :)
2011. aug. 20. 11:51
 6/8 anonim ***** válasza:
13%

Hát ott a tanárokat jól megfizetik, na jó, maradjunk az átlagosnál. Viszont cserébe többet is várnak el tőlük.

Na meg szép és jó az álmodozás, de ha itt végzed az egyetemet, ugye tudod, hogy ott még takarítani se fogsz iskolában vele? Ahhoz pedig, hogy kint végezd az egyetemet, már most anyanyelvi szintű angol kéne, tanári célokkal akcentus nélkül igazán. Ez viszont szemeszterenként több millió magyar forintnyi összegbe fáj, és az még csak a tandíj. És nincs garancia, hogy az iskola elvégzése után nem toloncolnak ki - mivel ugye állampolgárságot azalatt nehezen szerzel. Na és persze mindezek után is hátrányban leszel munkavállalásnál, mert nem ott születtél.

Nos, New York és Miami... Ez tényleg gyerekes álom, ne haragudj. Ezekben a városokban maximum egy csótányoktól hemzsegő, omlófélben lévő, gettóbeli lyukat tudnál fenntartani. Még ha az előző pontokon túl is jutsz, szerintem inkább valami kisebb államban és városban gondolkodj.

2011. aug. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Na én azt a tanácsot adom, hogy ilyenekkel ne gyere fel a gyakorikérdések.hu-ra. Itt egy halom pesszimista van,és motiváció helyett jól lehordanak.Én pedig azt mondom hogy igen,nehéz.De ha tényleg akarod akkor menni fog! Sok sikert hozzá!
2016. jan. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Most 22 vagy. Mi történt, tanulsz? Valaki írta, hogy itt mindenki pesszimista...azért is írok. Ez így van. Bármit kérdezek, mindenki csak leszól, pedig ha tudnák mennyi mindent lehet elérni :DDD
2017. dec. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!