Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szeretnék Los Angelesben...

Szeretnék Los Angelesben lakni, dolgozni, hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, nő. Érettségim van, szakmám sajnos nincs. Egyetemre járok, de nem feltétlenül a szakomhoz köthető munkát akarok végezni kint. Mi a menete annak, hogy kijussak Amerikába (pontosabban L. A.-be) és ott dolgozhassak? Hol és hogy érdemes munkát keresnem? És szállást?
2009. máj. 5. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Először is kell egy jó nyelvtudás, hogy megértsd az embereket természetesen. Kell egy zöldkártya is; állandóan az a reklám megy a külföldi csatornákon hogy regisztrálj ide meg oda amerikai zöldkártyáért...

Alaptőke sem árt, hogy az elején (amikor még nincs munkád) jussa valamire.

2009. máj. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Angolul szerintem elég jól tudok, most nyelvvizsgáztam. Igaz, mindig inkább a brit angolt tanultam, de gondolom ez csak megszokás kérdése.

Konkrétan az érdekelne, hogy mielőtt kimegyek, és amikor már kint vagyok, mit, hol kell intéznem.

2009. máj. 5. 17:23
 3/7 anonim válasza:
92%
en 1.5 evig eltem Los Angelesben. Tapasztalatom az, hogy nagyon jo hely, en imadtam, de nagyon draga is. En a parommal eltem ott es a normalis kornyeken egy honapra olyan 1000 dollarba kerul egy egyszobas lakas. Ennel mashol csak olcsaobbak vannak, mivel nagyon nagy varos, kocsi nelkul nagyon nehezen tudnal ott boldogulni, en egy konyvesboltban dolgoztam, amikor ot eltem, amugy ha beszelsz angolul, sok helyen talalhatsz allast, de kezd valami egyszerunel, hogy belejojj a nylevbe. De mindenekelott nem is ez a legfontosabb....hanem az, hogy erre zold kartyara van szukseged, amit sajsno nagyon nehez megkapni. Meg munkavallaloi vizumot is szerezhetnel, de ha nincs vegzettseged, akkor az is kilove. Azt ajanlom, nezd meg a nagykovetseg honlapjat es tajekozodj a vizum lehetosegrol es csak utana gondolkodj, hogy hol fogsz lakni.
2009. máj. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt kimész, mindent el kell intézned. Utólag nem tudsz semmit. Munkavállalói vízumot csak annak adnak, aki szakképzett és legalább 2 év gyakorlata is van vagy nagyon magas végzettséggel rendelkezik. Csak akkor adnak munkavállalásit, ha szponzorál téged egy munkaadó. Erre pedig nem sok esély van, mert ahhoz olyan szakma kell, amiből hiány van. Felsőfokú végzettségnél nővérek, orvosok, tanárok a menő szakmák. Ők kaphatnak munkavállalásit, majd pár évre rá zöldkártyát, ha jól megy minden. A vízum lottó a másik opció, jelentkezhetsz rá, de nagyon kevesen kapják meg, pici rá az esély. Más úton-módon nem nagyon tudsz kikerülni, mert már nagyon sokat szigorítottak a feltételeken és nem is fogadnak annyi szakképzett munkaerőt sem. Mit tanulsz? Az egyetemről talán tovább tudnál tanulni tanuló vízumon egy pár évre...más megoldást nem nagyon látok, hacsaknem keresett szakmád van.
2009. máj. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kommunikáció- médiatudomány szakos vagyok, én kétlem, hogy ezzel kint el tudnék helyezkedni.

Csak azért nem értem, hogy szakképzetlenül miért nem mehetek ki, mert nézegettem helyi álláshirdetéseket, és elég sok olyat találtam, amihez semmi végzettség nem kell. Persze ha belegondolok rizikó olyat beengedni, aki igazából nem ért semmihez...

És ha esetleg tanulnék valami olyan szakmát valami képzésen, ami ott hiány szakma, akkor az mi lenne? Mit tanuljak még?

2009. máj. 6. 19:42
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem azért van, mert rizikó. Ebben az országban él több, mint 300 millió ember és a világ fél populációja még ide akar jönni. Nem csoda, hogy szelektálnak. Meg is tehetik a munkaadók. Azt mondtad, hogy sok hirdetést látsz...csak abba nem gondoltál bele, hogy azokra a hirdetésekre felveszik az amerikai állampolgárokat és zöldkártyásokat. Eleve hónapokig (néhány esetben akár évekig) tart valakit szponzorálni egy zöldkártyára. A munkaadó meg inkább felvesz olyat, aki már ott van legálisan és munkába tud állni. Csak olyan munkára vesznek fel más országból, amire nem találnának ottani munkaerőt. Gondolj bele, hogy te is inkább olyat vennél fel, akivel élőben meg tudsz csinálni egy állásinterjút és nem kell papírmunkát intézni.


Szerintem tanulj tovább tanuló vízumon, ha van rá pénzed. Végülis majdnem bármilyen mesterszakra mehetsz, ha megfelelsz. Nem úgy van, mint Magyarországon, hogy csak olyan mesterszakot csinálhatsz, ami közvetlenül kapcsolódik az alapszakodhoz.


Kaliforniában havonta kb. 400 dollárt költöttem kajára egy magamra számolva úgy, hogy csak alap dolgokat vettem. A lakásbérlés nagyon drága. Szerintem több százezres kezdőtőke kell, ha kapsz is állást.

2009. máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a másik kérdésedre válaszoljak: a nővér szakma egyenes út a zöldkártyához. A nővéreknek van saját programjuk erre. Az egészségügyisek nagyon keresettek. Egy alapszakkal akár 60-80 ezer dollárt is megkeresnek évente, de én olyat is ismerek, aki a mesterdiplomájával (healthcare management) majd' évi 100 ezer dollárt keres. Ezenkívül, ahogy már mondtam keresettek a tanárok (kivéve magyar szak, más szakokkal mind lehet érvényesülni), orvosok, kutatók, esetleg műszaki szakemberek, mérnökök. Olyan magyarral is találkoztam, aki építésznek tanult Magyarországon és mikor ösztöndíjjal kijött, felajánlották neki, hogy maradjon itt, mert annyira meg voltak elégedve a munkájával...ami nem felsőfokú képzettség, ott nem tudom, hogy milyen hiány van...valószínű, hogy jelenleg nem nagy/semmilyen a válság miatt, hisz az emberek sorra vesztik el az állásukat. Nagyon rossz most a helyzet. Sorra zárják be az irodákat és sok helyen bevezették a 4 napos heti munkarendet. Ez a legrosszabb időpont az álláskeresésre.
2009. máj. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!