Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki állampolgárságot kapjon az USA-ban?

Figyelt kérdés
Van egy lehetőség, hogy au pairnek (babysitter) ki lehet menni amerikába dolgozni 1 v. 2 évre. Én ki szeretnék, menni és jó esélyem van rá, hogy kapjak munkát mert 1x már Németországban vállaltam ilyen munkát. Régi álmom, hogy ott élhessekés dolgozzak, de nemtudom mi ennek a feltétele? vki tus segíteni? Vagy hol tudok ennek utánanézni?
2009. jún. 3. 22:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
[link] az allampolgarsagot nem tudom.
2009. jún. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%

Nem egyszerű kimenni dolgozni.Előfordulhat,hogy a Bevándorlási Hivatal már a repülőtéren visszafordít,be sem engednek az országba.

A tartózkodási engedély általában 3 hónap,utána csak illegálisan lehetsz ott.Ha hazajössz,nem mehetsz újra vissza. Állampolgárságot pedig nagyon nehezen,legalább 5 évi legális ott tartózkodás után kérhetsz,amit nem biztos,hogy megadnak.A házasság sem megoldás,mert állandóan ellenőrzik,hogy valódi-e vagy csak kamu.

Egy rokonom van kint pár éve,tőle tudom.

Azonfelül semmi biztosítékod nincs arra,hogy valóban egy-két évig fognak alkalmazni.Akkor ugyan találsz munkát gazdag zsidó családoknál,csak azok nem igazán korrektek,és rengeteg vallási faxnijuk van.

Jól nézz utána a dolgoknak,mielőtt kimégy.

2009. jún. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Mint Magyarországon, ugyanaz a rendszer nagyjából. Azaz legálisan ott kell élni éveket, s akkor beadhatod az állampolgársági kérelmet. Egyedi alapon bírálják el, nem biztos, hogy meg is kapod.
2009. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Én amerikai állampolgár vagyok, hátha tudok segíteni infóval. Nagyon nehéz megkapni az állampolgárságot főleg ha munka útján próbálod. Attól, hogy kijössz dolgozni, nem fogsz tudni itt maradni, mert zöldkártyára lenne ahhoz szükséged és azt aupaireknek nem adnak. Ha már van zöldkártyád, és itt élsz folyamatosan 5 évig (vagy 3 évig ha házasság útján kaptad a státuszod), akkor be lehet adni az állampolgársági kérelmet, amit általában 10-14 hónap alatt bírálnak el. Elég sok feltételnek kell megfelelni az állampolgársághoz, de nem is ez az igazi kemény dió, hanem hogy hogy szerezz zöldkártyát. Azt pedig vagy csak úgy lehet, hogy jelentkezel a zöldkártya lottóra, amire ugyan sok esély nincs, de a nullánál több vagy olyan munkát próbálsz vállalni, amivel esélyes vagy a zöldkártyára. Pl. egészségügyi szférában, tanárként vagy olyan más szakmában, amiből hiány van. A házasság általi zöldkártyát nem ajánlom, mert az olyan, hogy állandóan ellenőrzik, hogy valós-e a házasság, többször is kell a bevándorlásiakkal foglalkozni, interjúkra menni, szóval csak akkor menj bele ha valakivel nemcsak a papírért akarsz összeházasodni, különben ha kiderül, börtönbe lehet érte kerülni. Én házasság útján kaptam a zöldkártyát (természetesen valós házasságban), de így is 5 és fél év volt összesen a házasságkötéstől számítva, míg megkaptam az állampolgárságot, mert eleve a zöldkártyára majd egy évet kell várni és ez a leggyorsabb út, a többi ennél mind körülményesebb, szóval gondold meg, hogy mit szeretnél, mert lehet, hogy nem éri meg a befektetett energiát és pénzt.
2009. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Au pair munkára mindenképpen, megyek a kérdés csak az, hogyan tudnék legálisan ott maradni? Mert au pair max 2 évig lehetek, és akkor még 3 évet ott kéne dolgoznom, hogy egyáltalán beadhassam a kérelmet? Házasságba nem akarok állast foglalni mert nem tudom mit hoz a jövő, kamuházasságba meg nem akarok belemenni!

És hol tudnék ennek részletesen utánanézni? Pl. hogy milyen munkát érdemes elvállani ott, amire igény van? Mi számít előnynek, hogy vki állampolgár lehessen?

2009. jún. 4. 13:22
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Én is házasság útján jöttem ki USA-ba 3 éve. De nekünk MO-n volt a házasságkötés és amint a konzultól megkaptam a bevándorló vizumot, már ő el is intézte a zöldkártyát. Igy egy hónap múlva nekem már volt zöldkártyám. Azóta meg már az állampolgárságot is megkaptam. Nekem nagyon könnyű és gyors volt elintézni, mert nem kellett a bevándorlásiakkal bajlódni, lévén a magyarországi konzul vállalta a felelősséget.

De mindenekelőtt zöldkártyát kell szerezned. Azt a zöldkártya lottón nyerhetsz vagy munka alapján kaphatsz. Nagyon nehéz megszerezni, mert hivatalos munka kell hozzá. Általában az egészségügyi pályák még most is keresettek, ott próbálkozhatsz. És életvitelszerűen 5 évet kell itt élned, hogy kérvényezhesd az állampolgárságot. Kell legyen hitelkártyád, bejelentett lakcimed, fizesd az adót és erről meglegyenek a bevallások évekre visszamenőleg, legyen bankszámlád, social securityd és munkahelyed. Nehéz lesz, de ha elszánt vagy meg lehet csinálni. Sok sikert!

2009. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Előző: megkérdezhetem, hogy hogy kaptad meg az állampolgárságot, ha csak 3 éve vagy állandó lakos? Tudtommal csak akkor lehet beadni az állampolgársági kérelmet, ha állandó lakos vagy legalább 3 évig és előtte adhatod be 90 nappal. Én is egyébként konzulátuson (de nem Mo-n) keresztül kaptam, nem az USA-ban, így is 8 hónap volt. Utána nektek nem volt semmilyen interjú? Semmi az ég világon? És amikor a nem feltételes zöldkártyát megkaptad?


"Mert au pair max 2 évig lehetek, és akkor még 3 évet ott kéne dolgoznom, hogy egyáltalán beadhassam a kérelmet? Házasságba nem akarok állast foglalni mert nem tudom mit hoz a jövő, kamuházasságba meg nem akarok belemenni!

És hol tudnék ennek részletesen utánanézni? Pl. hogy milyen munkát érdemes elvállani ott, amire igény van? Mi számít előnynek, hogy vki állampolgár lehessen?"


Ez nem így működik. Ha te aupairként dolgozol, nem kapsz zöldkártyát. Ergó az az időd nem számít bele a zöldkártyába. Van olyan, hogy munkavállalói vízum meg van a zöldkártya. Ez két különböző dolog. Ha valakinek csak vízuma van és azt hosszabítja meg, nem lesz belőle soha állampolgár. Tehát te hiába dolgozol 10 évig aupairként, nem tudsz zöldkártyát szerezni, így állampolgár sem lehetsz. Azért csinálják sokan, hogy inkább a vízumukat hosszabbítják meg. Előnynek semmi sem számít az állampolgárságnál (max. ha katona vagy, akkor lehet kérni expedited naturalizationt, de mivel nem vagy érintett, ebbe nem mennék bele). Inkább követelmények vannak: nyelvismeret, alapvető töri és állampolgári ismeretek, nincs bűnöző múltad, van állandó lakhelyed és nem hagytad el az országot az utóbbi 5 évben több, mint 6 hónapra egyszerre és adót fizetsz, amit igazolni is tudsz. Ezek mind szükségesek többek között. Most még azoknak sincs munka, akik állampolgárok, szóval nem tudom, hogy most mi a kelendő. Tanárokat, egészségügyiseket mindig keresnek. Biztos, hogy mérnököknek is jó esélye van. Egyébként kell munkatapasztalat is, azt is kérnek.

2009. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a válaszokat! Tehát akkor az au pair munka arra jó, hogy megtanuljam a nyelvet. Mivel a családnak kötelező engem kint iskolába járatnia, akkor gondolom érdemes az amerikai történelmet választani.

Tehát, amikor vége az au pair munkámnak és esetleg sikerülne kint munkát és lakást szereznem akkor maradhatok? Akkor kapok zöld kártyát? Vagy akkor is csak vízumot tudok hosszabítani?

Vki aki esetleg nem házasság útján ment, ki, hogy csinálta? Érdekelnének a részletek!

2009. jún. 4. 15:13
 9/21 anonim ***** válasza:
50%

Természetesen volt interjú. Még MO-n. A férjemmet és engem külön kérdeztek. A zöldkártyát Amerikában kaptam és már Mo-n le kellett adnom azt a cimet, ahová postázhatják. Egy hónap alatt megkaptam. Természetesen csak a 2 évig ideigleneset. Utánna be kellett mennem újra egy fénykép és egy újlenyomat csináltatásra és rá kb. 3 hónapra kiküldték a 10 évig érvényeset. De ott mondta az ügyinztéző, hogy ha megkapom a 10 éveset, akkor adjam be a kérvényt az állampolgárságra, mert sok idő, amig elbirálják. És tényleg több hónap volt. Miután betöltöttem a 3. évet az idén, utánna egy nappali időpontra hivtak vizsgázni. Kaptam 3 kérdést, irni és olvasni kellett és ennyi. Mondták, hogy sikerült. Most megvan az állampolgársági vizsgám és az eskütételre várok. De arra majd értesitenek. Hát igy sikerült 3 év alatt mindent elintézni.

Nem tudom, miért ilyen gyorsan. Talán, mert a férjem már 22 éve állampolgár vagy mert közben megszületett a kisfiunk, aki automatikusan állampolgár lett?

2009. jún. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Annak semmi köze sincs hozzá, hogy a férjed állampolgár vagy van gyereked. Nekem is van és az én férjem is állampolgár. Nem tudom, hogy ez hogy ment vagy ez mikor volt, de hivatalosan úgy van, hogy csak 90 nappal előbb adhatod be, ha előbb adod be annál, akkor vissza kellene küldeniük. Én több olyan esetről is hallottam, hogy nem tudtak erről a 90 napos határról és visszaküldték nekik. De az csak jó, ha ilyen gyorsan sikerült. Keveseknek van ilyen történetük. Nekem sokkal bonyolultabban ment a dolog (pedig nekem elvileg még az az előnyöm is meg volt, hogy a férjem katona).


Nem hiszem, hogy csak úgy kint maradhatnál. Előre meg kell beszélni egy munkaadóval, hogy szponzorálna-e a zöldkártyára. A munkavállalói vízumnak is sok fajtája van és az aupair az tök más kategória, szóval nem hiszem, hogy csak úgy meghosszabítanák. De milyen végzettséged van és hány éves vagy?

2009. jún. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!