Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » A Zurich-i repülőtér mennyire...

A Zurich-i repülőtér mennyire nagy és bonyolult? Könnyen el lehet tévedni? 1 óra 20 perc elég az átszálláshoz? Chicagoba utaznék, Budapestről?

Figyelt kérdés
2012. márc. 25. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Az egy óra 20 perc azért kevés, mert kis késés gyakran előfordul, de ez az idő önmagában is necces, nem biztos, hogy ennyi idő alatt a rakodók átigazítják a feladott pogyó(i)dat. Szal lehet Te eléred a gépet, de a poggyászaid már nem.
2012. márc. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Zürichben a tapasztalatom szerint 2 órás átszállási luft kell a csomag pontos megérkezéséhez. Ahányszor ennél kevesebb átszállási idővel megyek, a csomagom mindig 3-4 napot késik.

Persze lehet, hogy vannak "jó példák" is, de nekem ez a tapasztalatom.

Amúgy te el fogod érni a gépet, főleg, hogyha átszálló jegyed van (azaz a teljes szakaszra egy jegyben van kiállítva az egész), mert akkor a légitársaság felelőssége a te végigutaztatásod, tehát vagy megvár a gép, vagy biztosítják a másik csatlakozást.

2012. márc. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor másik útvonalat kell választanom.

2012. márc. 25. 17:12
 4/9 anonim válasza:

Én is ezzel a járattal tervezek Chicagoba utazni valamikor szeptember elején. Ha jól olvastam viszont nem 1óra 20 perc az átszállási idő hanem 1óra 35 perc. A Chicagoi járat az E terminálról indul ami kissé távolabb található az A és B termináltól ahová Pestről érkezel de egy pofás vezető nélküli "skymetro" nevű vonat 3 perc alatt átvisz, tehát simán átérsz. ;) Én egyébként szinte kizárt dolognak tartom hogy a másfél óra alatt nem tudják átrakni a poggyászodat, de ez ügyben hívd a Swiss budapesti irodáját és ott elmondják neked mik a tapasztalatok.


Ha esetleg másik járatot nézel akkor ajánlom a Budapest-Dusseldorf-Chicago útvonalat ahol 2 óra az átszállási idő és ugyanarról a terminalról (A gate) indulsz ahová megérkeztél.

2012. márc. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok, az utolsónak írnám, (és a kérdezőek is):

Bizony, nemcsak a másfél, de a 2 óra is bizonyult már kevésnek. Tapasztalat.

Mire odamennek a géphez a kocsik, kirámolják az összeset, kiszedik az átszállókat, átvilágítják, addigra a másik gép már rég túl van ezen a procedúrán, 30 perccel az indulás előtt, ha minden jól megy, már végeztek vele.

Nem hiszem, hogy megéri kockáztatni, többen is írtuk, hogy bizony késik. Nekem másfél hét múlva ért oda, aki pl. egy hétre utazik, az egy életre lemondhat róla.

De persze, mindenki azt teszi, amit jónak lát...

2012. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A poggyász egy része már kinn van, ez annyira nem kérdés.

Elég-e a másfél óra az átszálláshoz? Érdemes lenne reptéri kísérőt "fogadni" ha ennyire szorít az idő?

2012. márc. 26. 22:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Tobbszor utaztunk mar a Budapest Loszi utvonalon, Zurichen keresztul, 1 ora 50perc tranzit idovel.


Azt tapasztaltam, ha keves ido van az atszallasnal, akkor a borondunkre mindig valami szines matricat ragasztottak (meg Ferihegyen a becsekkolasnal) ezzel jelezve a rakodoknak, hogy rovid a tranzit time.


Sose veszett el csomagunk es mindig elegendo ido volt az atszallasnal. Sot meg bameszkodni, vasarolni is volt idonk. Szamomra a zurichi repter egyszeru es konnyen navigalhato. (ellentetben pl JFK vagy Heathrow)


A legitarsasag nem arulna a jegyeket, ha az utasok nagyresze lekesne a csatlakozast. Persze elofordul meghibasodas vagy rossz idojaras, de az ilyen kesesek altalaban bele vannak kalkulalva az idobe, illetve ha lekesed a csatlakozast, a legitarsasag felelossege, hogy gondoskodjon rolad! Foleg egy olyan tarsasag mint a Swiss Air (ha veluk mesz) nagyon figyelnek az ilyesmire.


Ami a borondok elkalandozasat illeti, mindenkepp ird ra a pontos tartozkodasi cimedet, ugyanis amikor a csomag elokerul, a legitarsasag vagy a repter embere ki fogja szallitani a pggyaszt a csomagon levo cimre! Termeszetesen mikor megerkezel es nem talalod a csomagodat mindenkepp ertesitsd a legitarsasag vagy a repter embereit. Az ellenorzo cedulat, amit becsekkolasnal kapsz a borondokrol, azt pedig (mondanom sem kell:) hogy orizd!

2012. márc. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kielégítő válaszokat!

Zurich-i átszállással megyek végül, a légitársaság szerint nem lesz gond az átszállással, és mindenképp eljutok a célállomásig.

A JFK-t ismerem, nem tévedtünk el, de nagyon sokat gyalogoltunk átszálláskor.

2012. márc. 28. 15:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Átszállásra bőven elég, emellett ha egy jegyben van kiállítva a jegyed, akkor nincs is mitől félni. Amúgy a Swiss gépein (ha jók az emlékeim, de lehet, hogy most az AF-fel keverem) van utastájékoztató rendszer, ott már a leszálláskor látod, hogy "megvár-e" a csatlakozásod.


A csomag a kérdés. Nekem a zürichi átszállással elég rossz tapasztalatom van, ha 2 órán belüli a tranzitidő.

2012. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!