Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Nemsokara Utazok New Yorkba...

Dave332 kérdése:

Nemsokara Utazok New Yorkba social security val vallalhatok munkat?

Figyelt kérdés
mire lenne meg szuksegem a social security-n kivul aki [aki mar ezen tulment irja le .koszonom
2012. máj. 9. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Van social szamod?

Ha igen, akkor csak egy ID-ra lesz szukseged (szemelyazonossagot igazolo kartya) amit a helyi DMV ad ki. Bemesz, kitoltod a kervenyt, bemutatod a social security szamot es kifizeted az illeteket. Postan kikuldik az ID-t.


[link]

2012. máj. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
okey koszi de ezen kivul valamire meg szuksegemm lessz hogy legalisan dolgozzak ??????
2012. máj. 10. 19:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha van social security szamod akkor legalis vagy, ennyi.

Ezert vannak meglove az illegalis bevandorlok, mert ok sosem kapnak social szamot es social nelkul nem lehet jogositvanyt/szemelyit csinaltatni, nem lehet bankszamlat nyitni, nem lehet hitelt felvenni, SEMMI!


Social-t csak legalisoknak adnak. Ha van social-ed, legalis vagy es azt csinalsz amit akarsz.

2012. máj. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem legálisan nem. Az SSN nem jelent semmit a munkaválallásra vonatkozóan. Nekem is van SSN-em, de mivel csak J1-el vagyok kinn nem vállalhatok munkát (már azon kívül, ami miat itt vagyok), és amikor lejár a vízum, akkor tünés van. De az SSN megmarad örökre. Egyszerűen a két dolog nem függ össze.
2012. máj. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja és még valami, amikor mi bementünk a DMV-be, és igényeltünk jogsit, akkor megkérdezték hogy citizenek vagyunk-e, és mivel nem, meg kellett mutatni a tartózkodás legalitását igazoló papírokat. Ezután kaptunk jogsit, ami a vízum lejárásakor lejár. Pár hónappal a vízum és az ID lejárása előtt jött levél a DMV-től, hogy amennyiben továbbra is az országban maradunk, akkor küldjük el az igazoló dokumentumokat.


Azért ők se teljesen hülyék.

2012. máj. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A munkaltato megkerdezi, hogy van-e social szamod, te bediktalod neki (a kartyat ne mutasd meg!) es ennyi,

Felvesz alkalmazasba es boldog a tokod :)

2012. máj. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek Akkor itt az ido munkat nezni mert nagyon ugy fest hogy 2 het es irany New York.Koszi mindenkinek
2012. máj. 12. 00:38
 8/10 anonim ***** válasza:
De ugye tudod, hogy ezzel illegális leszel? Amúgy, ha melót keresel itt is megnézheted: [link]
2012. máj. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De milyert? akkor ha mar valaszokat irsz probald mar meg ugy irni hogy miert leszek illegalis es hogy lehetnek legalis. koszi
2012. máj. 13. 19:11
 10/10 anonim ***** válasza:

"De milyert? akkor ha mar valaszokat irsz probald mar meg ugy irni hogy miert leszek illegalis es hogy lehetnek legalis. koszi"

Hallottal arról, hogy nem rezidens alienek munkát vállalni csak vízummal tudnak? Az SSN nem vízum. Nem tudom, hogy neked mi van, az én SSN kártyámra rá van írva, hogy csak ilyen-meg olyan dokumentumokkal együtt vállalhatok munkát. Egyébként semmit nem ér. Ebből következik az a lehetőség, amit fent írt az egyik válaszoló: csak a számot mondod meg, de a kátyát nem mutatod meg. Ekkor nyilván nem leszel legális, sőt a munkáltatód is "átvered", mert nem tudja, hogy törvényt szeg a foglalkoztatásoddal. (egyébként ilyet nem is nagyon lehet csinálni szerintem, hacsak nem afféle kimondatlan sumákolás van a munkavállaló és munkaadó között) Legális akkor lehetsz, ha szerzel vízumot. SSN és vízum, két teljesen különböző dolog.

2012. máj. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!