Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan zajlik a munkavállalási...

Gunzin kérdése:

Hogyan zajlik a munkavállalási vizum kérelme?

Figyelt kérdés

hogyan tudok munkavállaló vízumot kiváltani lépésről-lépésre ?

szakmai tudásom miatt alkalmaznának egy étteremben !

mi a következő lépés ?



2012. júl. 9. 07:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hol?
2012. júl. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Stamford,CT
2012. júl. 9. 08:54
 3/15 anonim ***** válasza:

USA-ba nem lehet csak ugy munkavállóit kérni. Vagy valami tudósnak, fizikusnak kell lenned. Vagy egy cégnek kell szponzorálni. De csak akkor adják meg ha vmi olyat tudsz amit az amerikai nem tud megcsinálni. A munkáltatónak több amerikai embert kell interjuztatnia és be kell bizonyitania hogy egyik jelentkezö sem volt alkalmas. Ja és jo pár ezer dollárba kerül az egész hercehurca. AMit a Te béredböl vonnak majd le.

Szoval egy étterembe tuti nem vesznek fel mivel azt a munkát meg tudja csinálni egy amerikai is. Mivel ott is sok most a munkanélküli ezért szigoruan veszik a külföldiek munkaválllalását. Feketén ki lehet menni de azt is most nagyon megszigoritották. Sokan haza kényszerülnek olyanok akik évekig kint éltek dolgoztak illegálisan és most már ellehetetlenítették az életüket.

Szoval sajnos nem egyszerü....

Ha van ismerösöd aki segit és független vagy akkor a megoldás a házasság egy amerikaival. Akkor kapsz zöldkártyát.

2012. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha valóban alkalmazna egy cég, akkor ő intézné neked a vízumot.
2012. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az EAD-t (employment authorization document), vagyis a munkavallaloi kerelmet nem te intezed, hanem a munkavallalod.

Nem igaz, hogy csak fizikusok es egyeb koponyak kapnak ilyet. Ha peldaul az etterem magyar, es te mint szakacs kapnal ott allast, akkor igenis meg lehet ezt jatszni, ugyanis egy USAban vegzett szakacs lehet hogy elbukna olyanokon, hogy rantas, habaras. Raadasul ha az etteremben mindenki magyar, akkor nagy esellyel egy magyart fognak felvenni es nem pl. egy amerikait, hiaba vegzett szakacs iskolat.

Az alabbi linkeken okosodj a temaban, de mindent a 'fonokod' fog intezni es nem te. Neki viszont ajanlott egy bevandorlasi ugyvedet megbizni, aki elintez helyette mindent.



[link]


[link]

2012. júl. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez igy van, csak nem könnyü olyan magyar éttermet találni ahol épp keresnek is szakácsot és fel is veszik. Na meg nem tudjuk szakács-e a végzettsége a kérdezőnek. Én az elözöt csak arra írtam hogy sajnos Amerikába nem ugy megy hogy csak gondolok egyet és kiköltözök és igénylek munkavállalóit. Sokan azt hiszik ilyen egyszerű.
2012. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

ESTA-val vagyok itt egy hónapja !

20 éves srác vagyok, budapest második legjobb fine dining éttermében dolgoztam 1 évig, végül egy elég ismert séf budapestről ,aki itt él már 3 éve (zöldkártya lotton nyert)

segitett nekem kijutni ide !

most feketén dolgozom ezen a helyen ! viszont a fönökeim akik alkalmaznak benne lennének hogy tisztán legyek itt ! viszont ök se tudják a pontos menetét a dolognak igy nem kompetensek ezzel kapcsolatban, de a sok utánna járás miatt szerintem nem is foglalkoznának vele mert úgy vannak vele h a mexikó fele annyipénzért is dolgozik nekik feketén!

amiért alkalmaznának , és szükség lenne rám az azért lenne mert ez eg olasz jellegü étterem ,viszont szeretnének magyar ételeket is késziteni ... ki más ha nem egy magyar szakács az aki megtudná ezt valósitani :)

ezért is lehetet volna áthidalni azt a problémát hogy "az amerikai szakács nem tudja az én lexikális tudásom helyetesiteni "


nem tudom igy mi lesz ...mert sok a bonyodalom ! kevés a legálisan dolgozó emberek száma akik úgy dolgozhatnak itt(66 000 ember)



jó kérdés hogy hogyan tovább ?!

2012. júl. 10. 01:29
 8/15 anonim ***** válasza:

Van eselyed, de bonyesz az ugy es sokaig tart. Tovabba a munkaltatodnak ez par zoldhasujaba belekerul.

A fonoknek hirdetnie kell az allast (nem ingyenes), a jelentkezokkel foglalkozni stb.

De ha megis vallaja a torturat, mert tenyleg kedvel vagy mert kellesz neki, a zoldet csak jopar ev mulva latod...


Itt olvass tovabb:

[link]

2012. júl. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

de ha valaha szeretnél legálisan ott lenni, akkor ESTA-val ne maradj tovább, mint a megengedett idő.

Ha ők nem hajlandók ennek utánajárni, akkor bukta az egész. És ha úgy állnak hozzá, hogy a mexikói olcsóbban megcsinálja, ne is nagyon reménykedj benne. Nem hiszem, hogy annyit érne nekik pár magyaros kaja, hogy ennyivel többet invesztáljanak bele. De próbáld meg győzködni a főnököket, mert csak rajtuk múlik.

2012. júl. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ezeket a költségeket utána mindig levonják a munkavállaló fizetéséből. Egyszerübb út a házasság egy amerikaival már ha nem vagy házas. Ha illegálisan kint tartozkodsz és utána házasodsz akkor is megkapod a házastársi vizumot ami 2 évre szól, utána pedig a zöldkártyát ha addig nem válsz el.
2012. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!