Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Látnivalók Los Angelesben?...

Látnivalók Los Angelesben? Amit semmiképp nem szabad kihagyni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
már több ilyen topic van, keress vissza.
2013. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egész LA-t ki kell hagyni... :)

Na jó, viccet félre téve, amiket mi megnéztünk:

- Griffith Observatory (nagyon tetszett)

- Universal Studios (pénzkidobás)

- Santa Monica, Venice Beach, Malibu (tetszett, de ugyanolyan mindegyik)

- Hollywood feliratnál kép

- Hollywood Boulevard, a csillagok (Walk of Fame), Dolby Theatre (itt adják át az oscart) - nem tetszett, nagyon zsúfolt volt, és méterenként akartak ránk sózni cd-ket, szórólapokat... nagyon idegesítő volt.

- Beverly Hills, Rodeo Drive (ez jó volt, sok méregdrága üzlet, luxuskocsik.. :))

És még egy jó olasz éttermet tudok ajánlani: Bucca di Beppo - mi többször is ettünk itt, nagyon jó kis hely :)


Ha kocsival lesztek, készüljetek fel az óriási dugókra 0-24. Nekem nagy csalódás volt a város :(

2013. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kinek a pap kinek a papné. Én nagyon szeretem LA-t. A parkokat is, disneyland, universal studios stb. Többször voltam már a legtöbb parkban, számomra megunhatatlan. na meg mivel óceán, tenger beach napfény mániás vagyok igy azokból sem elég soha, elve álmom hogy egyzser az óceán parton lakjak. Meg az egész a hngulatát a váriosnak nagyon szeretem,mindig jó idő van, süt a nap, az emberke kedvesek, nyugodtak, nem olyan pesszimista szenvedők mint mi magyarok. igen sok a dugó de számomra az is türhető ritka az amikor teljesen áll az egész freeway csak lassabban halad inkább. A turista látványosságnál érthető hogy sok a turista, akit ez zavar ne nézze meg ezeket, de nem hinném hogy van olyan épeszű turista aki kihagyná ezeket.

Előző: Melyik az a város ami tetszett neked vagy egész Amerika nem tetszett?

2013. jan. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2-es voltam.


Amerika nagyon tetszett, voltam Las Vegasban, San Franciscoban, Fort Worth-Dallasban és Los Angelesben. Csak LA nem tetszett azok miatt amiket leírtam. Persze, normális a sok ember, de nekem ez már túl sok volt. Pedig nem szokott idegesíteni a tömeg. Óceánpart is szép-szép, de fürdeni nem igazán lehetett benne, volt kb 20 fokos. Pedig augusztusban voltunk. Amugy San Franciscot imádtam, kedvenc városom lett azóta, és én meg azt tudnám elképzelni, hogy ott éljek :) Igaz, LA időjárása sokkal jobb, szeretem a meleget, de a többi dolog számomra elviselhetetlen lenne hosszú távon.

2013. jan. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem pont San Francisco időjárása lenne elviselhetetlen. Én nehezen birom itthon is a 4 évszakot. Az meg hogy sosem legyen igazán nyár számomra elképzelhetetlen. Egyébként pont SF-re mondják hogy a "legeurópaibb" város Amerikában ezért tettszik az legjobbna sok Európainak. Hát igen az óceán hűvös, de nem is lehet benne pancsolni a hullámoktól, viszont vizisportok szerelmeseinek nagyon jó.
2013. jan. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egész nap az óceánparton lennék meg hírességekre vadásznék:DDDD Mikor utazol?:)
2013. jan. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2013. jan. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 VMS válasza:

Érdekes, hogy eddig mindegyik válaszoló kihagyta Los Angeles szerintem három legérdekesebb kulturális látnivalóját:

1. A város központjában, a Wilshire Boulevardon van a

Los Angeles County Museum of Arts (Megyei Múzeum). Szerény neve ellenére Amerika jelentős múzeuma. Igen jó modern képzőművészeti és nagyon értékes iparművészeti gyűjteménnyel rendelkezik. Mindig színvonalasak az időszaki kiállítások is. (Én pl. egy mexikói monumentalista (Rivera, Siqueros) gyűjteményes kiállítást láttam.) [link]


2. Mindjárt a múzeum szomszédságában a Hancock Parkban láthatók a La Brea Tar Pits (kátrtány tavak). Ezek természetes kátrány kiömlések. Nekem fantasztikus látvány volt. Mellette kis múzeum a kátránytóba belefulladt és konzerválódott ősállatok maradványaival.

[link]


3. Getty Museum. Ezt a képzőművészeti gyűjteményt sok-sok értékes és gyönyörű műtárggyal a milliárdos Paul Getty alapította. A város észak-nyugati csücskében, Beverly Hills felett (nem mesze a Universal Studiostól) egy hegy tetején álló modern épületegyüttesből gyönyörű kilátás nyílik a városra és a Csendes Óceánra. A San Diego Fway meletti parkolóból a múzeumhoz sikló viszi fel a látogatókat.

[link]

2013. jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
VMF: A legtöbb ember szeritnem nem nagy múzeumba járó. Pl Én sem. Persze van akit ez érdkel de van akit nem. AMiket Te irtál nem szokták igazán emlegetni a fő látványosságok között, pont ahogy az előzőekben sem írta senki. mivel a legtöbb embert ez nem igazán érdekli.
2013. jan. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!