Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha csinalsz 1 ceget AMERIKABA...

Imlak kérdése:

Ha csinalsz 1 ceget AMERIKABA hogyan tudod mukodtetni? Mert esta-val nem lehet dolgozni de a ceg lehet az en tulajdonom. DE csak amerikait alkalmazhatsz. Vagy akkor kap az ember munkaltatoit?

Figyelt kérdés
NEM ERTEM EZT A LOGIKAT! Lehetetlen igy ceget vezetni. Foleg ha 2.3. utazasnal az officer nem enged be.

2013. febr. 24. 02:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Cég tulajdonosnak lenni, meg céget vezetni (ügyvezető) két különböző dolog. A "csak" tulajdonos nem dolgozik ténylegesen.

Ha megfelelő tőkét viszel be a cégbe (ha jól tudom 1 millió USD, de lehet hogy változtattak) akkor kaphatsz vízumot.

2013. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jól tudja az első válaszoló bár kivételes esetben már félmillió is elég, [link]
2013. febr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valszokat. De ez akkor sem logikus. Ha tulajdonos vagyok akkor BARMIKOR ellenorithetem a sajat cegem. Pl.: anyagilag.... Azaz ha ott fektetek be pl 400e dollart akkor nincsenek meg ezek a jogaim. Tehat nem tudom a sajat alaklmazotttaimat ellenorizni. Magyarul ha nem engednek be az ESTAval es ez az alkalmazottttak tudomasara jutttt akkor ugy lopnak meg ahogy akarna. Ez nem jo hir...... Mar csak azert sem mert a ceget 2 hete csinaltam de nem erek vele semmmit. :-(((
2013. febr. 24. 23:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Céget alapítottál, és most tájékozódsz itt a GYIK-en? Ez ugye vicc.


Az alkalmazottakat ellenőrizni nem a tulajdonos dolga, hanem az igazgatóé és az egyéb vezetőké.


A tulajdonos csak a tőkéjét fekteti be cégbe. A cég mindennapi működésében nem vesz részt. Aztán te meg számon kéred a felelős vezetőket.


Akkor nem engednek be, ha felmerül, hogy esetleg illegálisan szeretnél dolgozni, vagy túltartózkodnál.

Amúgy ha van egy 400e dolláros céged, tiszták a szándékaid, igazolod, hogy üzleti ügyben jöttél, akkor simán beengednek akárhányszor mész.

2013. febr. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
"Az alkalmazottakat ellenőrizni nem a tulajdonos dolga, hanem az igazgatóé és az egyéb vezetőké." 1.Es szerinted a vezeto(k) nem tudnak lopni???? 2. Szerinted ahol van 4-6 vezeto az amerikaba milyen vagyonu ceg??? (Vezerigazgato - vez.igazgato helyettes - teruleti vezetok - uzlvezetok - osztalyvezetok - es azok beosztottjai) Gondolom tudod h sok milllio dollarol van szo. Na nekem ennnyim nincs!! 24 eve van tobb sajat uzletem ( jelenleg 7) ......tehat van nemi tapasztalatom (szerintem) ezen a teren!!:-)) A ceg pedig h miert van mar meg azt tudnod kellen ha ennyire ertesz az uzlet(menet)hez..... De en kerek elnezest........:-)
2013. febr. 25. 02:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nincsenek paprijaid (zoldkartya vagy munkavallaloi vizum) akkor nem tudsz ceget alapitani az USAban. Eloszor papirokat kell szerezni, aztan ceget alapitani. Forditva nem megy.


Ha van egy csomo penzed es az USAban akarsz letelepedni, vagyis itt szeretnel zoldkartyat szerezni, akkor felesleges ceget letrehoznod.

Ha van 1 millio dollarod (bizonyos helyeken felmillio is eleg) akkor felkeresel egy irodat, akik a befektetest elintezik neked es nem kell a ceguzemeltetessel foglalkoznod, meg attol fosnod, hogy az alkalmazottaid meglopnak.


Guglizz ra az EB-5 programra. Olvass el minden elolvashato szoveget es ha ezek utan is van meg kerdesed, akkor szolj, megprobalok segiteni.

2013. febr. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem én, a te nézőpontodat, de ez így nem működik zöldkártya nélkül az USA-ban. Persze, egy normál helyzetben ott van a tulajdonos és figyel mindenre. De port azért találták ki ezt a limitet, hogy attól hogy pl valaki nyit egy kis boltot a sarkon, ne kapjon már zöldkártyát, mert akkor mindenki így menne ki, akinek van egy kis pénze.

Tehát lehetsz tulajdonos ha nagyon akarsz, pl beszállsz valakinek a vállalkozásába akiben megbízol, de nem dolgozhatsz. Évente párszor ránézel a mutatókra, részt veszel a közgyűléseken ennyi... Ha te szeretnél ott felügyelni mindent, akkor be kell fektetni az 500/1000e$-t.

2013. febr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom !
2013. febr. 26. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!