Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi pénzből lehetne kihozni...

Mennyi pénzből lehetne kihozni egy ilyen amerikai utat?

Figyelt kérdés

4 fős család, szülők 40-50 évesek, gyerekek tizenévesek.


Kirepülés New York-ba.


Valami régi tragacs vásárlása.


2 hónap alatt autózás Los Angelesbe, útközben nevezetességek megtekintése (Chicago, Grand Canyon stb.)


2 hónap lejárta után hazarepülés Los Angelesből


Alvás elsősorban az autóban, ha valaki nagyon nyafog a kényelem miatt akkor időnként motelben szoba kivevése.



2013. ápr. 23. 21:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és nem sokkal a hazaindulás előtt az Amerikában vásárolt autó eladása.
2013. ápr. 23. 21:12
 2/14 anonim ***** válasza:

autót nem vásárolhatsz legális amerikai papírok nélkül!!! biztosítást sem köthetsz rá amerikai lakcím nélkül. autót bérelni kell, nem megvenni!


2-3 millió Ft-ból már talán kihozható, de nem biztos.

2013. ápr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Minek megvenni? Miért nem bérlitek? Amúgy, ahogy az első mondja: nem vehetitek meg!

Amerikában még a zöldkártyásoknak sem egyszerű először autóhoz jutni.

2013. ápr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Ti mi a francról beszéltek? Én is vettem kocsit, gond nélkül, pedig elhiheted, nem MAgyarországon lennék, ha lenne zöld kártyám. Biztosítást is fizettem rá.


Kérdező - 4 repjegy az 800 ezer, tragacsa 300 ezer, utazás, szoba 1 milla, haza még 800 ezer. Szóval kb 3 millió. Természetesen ez alsó hangon. Nekünk 2 hét alatt sikerült ennyit elkölteni, nem hogy 2 hónap alatt.. igaz, mi Miamiba is elugrottunk akkor már, és nem kocsival, hanem mindenhova repülővel.

2013. ápr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

"Ti mi a francról beszéltek? Én is vettem kocsit, gond nélkül, pedig elhiheted, nem MAgyarországon lennék, ha lenne zöld kártyám. Biztosítást is fizettem rá. "


És mindezt hogyan kivitelezted? Ne állíts hülyeségeket már! Amerikai papírok, jogsi nélkül kizárt hogy adnak el neked kocsit! Biztosítást meg eleve nem köthetsz lakcím nélkül! Ne tájékoztass félre másokat.

2013. ápr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

"És mindezt hogyan kivitelezted? Ne állíts hülyeségeket már! Amerikai papírok, jogsi nélkül kizárt hogy adnak el neked kocsit! Biztosítást meg eleve nem köthetsz lakcím nélkül! Ne tájékoztass félre másokat."


Nem volt se amerikai papírom, se jogsim, viszont lakcímem az volt, az igaz. Egy apartmant béreltem arra a 4 hónapra, amíg kint voltam.

Az autóvásárlást úgy kiviteleztem, hogy odamentem egy kereskedőhöz, perkáltam neki 1600 dollárt, és kaptam érte egy autót, meg egy csomó papírt, amit el sem olvastam. Ezekkel a papírokkal mentem be egy biztosítóhoz, ahonnan kiszédültem mikor kalkuláltak egy árat, aztán be egy másikhoz, ott már rendben volt az ár és kifizettem amerikai bankkártyával. (azt is csináltattam)

2013. ápr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem lehet kulfoldikent autot vasarolni, foleg nem biztositast kotni a verdara, mondom ezt ugy, hogy itt elek, vagyis nemcsak "olvastam valahol"...


Ha megis lehet autot vasarolni es megis lehet ra biztositast kotni, az olyan iszonyat sokba kerul (marmint a biztositas), hogy abbol luxus verdat lehet berelni!


En is ismerek olyat, aki kijott, vett egy vasat, korbeautozta az orszagot, majd a vasat eladta valakinek, DE! ez 15 eve volt, azota valtozott a vilag. Plusz, a csavo fiatal volt, tokeletes angol tudassal es h.lye sok penzzel a zsebeben.


300ezer forint az kb. 1300 dollar. Ebbol tudod milyen autot kapsz? En - ha fizetnenek nekem - meg kozertbe sem mennek ilyen vassal, nemhogy korutat csinalni vele. Szerintem a 21:31-es kommentelo almodozik, vagy nagyon regi adatokat kozol.


Tragacsban nem lehet aludni. Meg egy komolyabb (ertsd egyteru SUV) kocsiban is csak 2 embernek, de csak 1-2 ejszakat, zuhany es kenyelmes agy nelkul nem fogjatok kibirni, foleg negyen nem! Raadasul csak vadregenyes helyen tudtok aludni kocsiban, varosban/varoskozelben nem, mert megbuntetnek.


Expedia.com tudsz repjegyeket, hotel/motel arakat es berautokat nezni. Van olyan lehetoseg, hogy NYban felveszed a kocsit es LAben leadod, de az ilyen akciora mindig extrat szamolnak, es ilyen autot csak repteri kolcsonzokbol tudsz elhozni. Kisebb/varosi irodak nem adjak oda a kocsit ugy, hogy mashova viszed vissza.


Mielott megkerdezned, a lakoauto berlest mar most felejtsd el, sokkal tobbe kerul mint a berauto-szalloda megoldas.


New Yorkbol elautozni LAbe kb. 2,800 merfold. Egy 2012es Nissan Altimaval a benzin kb. 1,000 dodora jon ki. Az Altima a "full size car" kategoriaba tartozik a kolcsonzoknel, es a nagyobb kolcsonzo cegek mind uj (ertsd 2012-2013) autokat hasznalnak.


Amugy ha komolyan erdekel a dolog es nemcsak "unatkoztam, gondoltam kerdezek egyet" hangulatban vagy, akkor szivesen segitek ha van tovabbi kerdesed, de te is veheted a faradtsagot es keress ra "route 66 tour" dolgokra, es talalsz reszletes utleirasokat, arakkal, belepokkel, terkeppel stb.

2013. ápr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"300ezer forint az kb. 1300 dollar. Ebbol tudod milyen autot kapsz? En - ha fizetnenek nekem - meg kozertbe sem mennek ilyen vassal, nemhogy korutat csinalni vele. Szerintem a 21:31-es kommentelo almodozik, vagy nagyon regi adatokat kozol."


Tudom, milyen autót kapsz ennyiért. 1500 dolcsiért vettem egy 2001-es Chrysler Sebring LXI-t. A biztosítás, mint mondtam, tényleg húzós volt az első helyen, a másodiknál viszont csak 60 dolcsi volt, ami már sokkal barátibb.

Nem álmodozom és nem túl régi story - 2010 végén vettem.

2013. ápr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
oke, hiszek neked es gratulalok, de te is tudod, hogy te vagy a feher hollo, ugyanis nem mindenki olyan ugyes/tajekozott/gyakorlott/gazdag/joangolos/talpraesett, hogy egy ilyet elintezzen. Vagyis amig a valaszod erdekes es tajekoztato, a kerdezo ezzel nem sokra megy, mert a kerdesebol is mar arra kovetkeztethetunk, hogy nem igazan van otthon USA utazas/kozlekedes temaban. Ami termeszetesen nem baj, hiszen azert van ez az oldal, hogy kerdezzen, de trukkoket/ugyeskedeseket/kiskapukat nem biztos hogy olyan ugyesen tud majd intezni, mint te.
2013. ápr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem felvágásnak szántam, hanem tényleg meglepett, hogy azt mondtátok ilyen egyöntetűen, hogy nem lehet. Pedig én csak besétáltam egy kereskedésbe és vettem. Nem lehet, hogy állam függő a dolog? Eltérő a szabályozás? Az én storym texasi.
2013. ápr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!