Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Utcai eloadokent van tapasztal...

Utcai eloadokent van tapasztalata valakinek az USA-bol?

Figyelt kérdés

Zeneles, enekles, elo szobor, zsonglorkodes, egyeb szorakoztatasa az utcan setalo amerikaiaknak ? Esetleg klubokban, barokban, szorakozohelyeken OPEN-MIC esteken fellepes ?

Megosztanad a tapasztalatokat, meglatasokat, benyomasokat, velemenyeket?



2013. szept. 23. 02:07
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Mikor teszik már fel az emberek azt a kérdést, hogy kemény mindennapi munkával lehet-e egyről a kettőre jutni, akár külföldön.


Mert az nagyon megy itt, hogy bohóckodással, utcai semmittevéssel meg kalapozással, - mondjuk ki, léhűtő koldulással - lehet-e meggazdagodni.


Aztán meg csodálkozunk, ha nem jó hírünket keltik külföldön, hanem koszos léhűtő utcai koldus csavargónak titulálnak minket egy-két utcai bohóc miatt.



Én nem akarok senkit megbántani, de milyen értéket képvisel egy utcai szobor???


Az mi? Állsz egy helyben és várod hogy a napi ételedet összeadják, mert te állsz egy helyben? Elnézést érte, de ez nevetséges.


(Emberek, akik híd alatt alszanak, veszik a fáradtságot és 1 Ft-ért! gyűjtenek alumínium dobozokat, majd leadják újrahasznosítás céljából.)

2013. szept. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyet sem ismerek szemelyesen, de beszeltem valakivel, aki haverkodott az egyikkel, aki a Hollywood Boulevardon valami hosnek oltozott be. Mar nem tudom, hogy mi, talan Pokember. Szoval o meselte, hogy mellette suliba jar es hogy xy dolcsit keres egy nap es epphogy meg tud elni. Mar nem emlexem mennyit mondott, meg ez evekkel ezelott volt, de nem tunt tul soknak de tul kevesnek sem. Persze ez relativ, kinek mi a sok. Azt is mondta meg, hogy milyen hierarchia van, ha peldaul probalkozna egy uj "Pokember" akkor a regi siman elzavarna, szoval olyan karakterrel kell megjelenni, ami meg nincs.


Santa Monica setalo utcajaban is vannak utcai eloadok, de ebbe a varosnak mar beleszolasa van. Aki ki akar oda allni, annak engedelyt kell kernie, vagyis beadni egy kerelmet a varosnak, mellekelni az eloadas leirasat es mintat (fotot, vagy ha az illeto zenesz, akkor egy minta CD-t) es a varos donti el, hgoy ki lephet fel es ki nem. Szerintem ez jo, mert legalabb nem kell mindenfele szedettvedett alakokat bamulnia a turistaknak (vagy az epp arra setalo helyieknek!)

2013. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Makoscsiga ***** válasza:
100%

Na, a Hollywood blvd-n való hősnek beöltözésnél aljább munkát nem tudok elképzelni. Az egész annyira kínosan igénytelen, hogy arra nincsen szó. Akkor már inkább mosogatnék.


Nem tudom, hogy Santa Moncia-i sétáló utcán mit értesz. Én Venice beach-i "sétáló utcát" ismerem, hát, az is elég igénytelen. Lepukkant csöveshippik árulják a szarjaikat. De azok legalább néha viccesek. A Hollywood blvd-i "hősök" szánalmasak a javából.

2013. szept. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Makoscsiga, Monican a Third Street Promenade-ra gondoltam amikor a setalo utcat irtam. Az tenyleg igenyes, latin gitaros, feka break tancos fiuk stb. Nem mind az en tettszesemnek megfelelo, de nem is igenytelen sittes bandak, mint ami Venice-n van, oda epp ezert nem is jarok. A hatamon futkos tole a hideg, de pl. turista ismerosoket mindig elkuldom oda, mert nekik erdekes.


(azt meg csak mellekesen jegyzem meg, hogy halivudot ki nem allhatom, de ezt mindenki ateli, aki el ott par evet, majd elkoltozik egy szebb helyre... termeszetesen turistaknak szinten kotelezo latvanyossag, mert ilyen otthon ugy sincs;)

2013. szept. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#1 Utcan 'szobrozni' orak hosszat, mozdulatlanul magasszintu mentalis fegyelmet-figyelmet igenylo tevekenyseg. Sokszor konnyeb allandoan nyuzsogni es mindig tenni valamit az orultseg hataran a stressztol hajtva.


Legyunk toleransabbak, es ne nezzuk le embertarsunkat, csak azert, mert homlokegyenest mast csinal, mint mi.


A kerdesben szo sem volt anyagiakrol - miert kell mindjart azt foltetelezni, hogy valaki ebbol kivanna 'meggazdagodni' ?!

2013. szept. 24. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!