Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ezek alapján hogyan tudnék...

Ezek alapján hogyan tudnék kiköltözni az USA-ba?

Figyelt kérdés

Ápolói végzettségem van (OKJ), úgy tudom, hogy a Registered Nurse-ok kapnak zöldkártyát. A lakhatás meg lenne oldva, nagyon úgy tűnik, hogy el is tudok helyezkedni. Ha bemutatom a munkáltatói igazolást, akkor a Magyar Nagykövetségen kapok zöldkártyát?


(A kérdés fiktív, ennek ellenére fontos. Köszönöm a válaszokat)



2014. jan. 3. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
A Magyar Nagykövetség semmilyen zöldkártyát nem állít és nem is állíthat ki. Azt csak egy amerikai hivatal teheti meg. A munkáltatód nem alkalmazhat zöldkártya nélkül, tehát érdemes nekik intézni a papírokat. Viszont csak akkor alkalmazhatnak, ha nincs a pozícióra hasonló tudással és szakmai tapasztalattal rendelkező amerikai állampolgár.
2014. jan. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Tehát ha felajánlottak egy munkát (tegyük fel, hogy a körülmények ideálisak: nincs más jelentkező a helyemre), és a munkáltatóm elkezdi intézni a papírokat, akkor előbb-utóbb kézhez fogok kapni egy zöldkártyát, amivel szinte minden jogom megvan (kivéve, hogy nem szavazhatok és nem lehetek pl.:orvos, rendőr stb.)?

A magyar OKJ-s képzésről kapott papírt ott kell-e (és ha igen, hogyan) érvényesíteni?

2014. jan. 3. 19:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, nagyon sok fel/teves informaciod van. Kicsit nezz ennek utana jobban!


Elso igazat ir, kovetseg nem foglalkozik zoldkartyaval. Azzal csak az USCIS foglalkozik. Az o weboldalukon megtalalasz mindent reszletesen leirva. Termeszetesen angolul. Ha nem megy az angol annyira, hogy ertsd mi van oda irva, akkor meg ne akarj az USAba jonni, hanem elobb tanuld meg jol a nyelvet.


Dolgozni nemcsak zoldkartyaval lehet az USAban hanem munkavallaloi vizummal is. Guglizd work visa es meglatod mirol van szo.


Tovabba talalni fogsz irast arrol is, hogy a work visa hogyan mukodik. Nem ugy ahogy te elkepzeled. A GYIKon is sokezer kerdes volt a temaban, keress vissza.


Amugy pedig zoldkartyaval lehetsz orvos, de rendor tenyleg nem; es nem szavazhatsz. Rendor iskolaba beiratkozhatsz, de a rendor eskut addig nem teheted le, amig nem valsz allampolgarra. De gondolom ezt csak ugy peldanak irtad, mert egy nover nem hiszem, hogy rendor akar lenni :)

2014. jan. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Visszaolvastam a kérdéseket :) Mint írtam, a kérdés fiktív, emiatt nem is ástam bele (eddig) magam annyira a dolgokba (ez azt jelenti, hogy nem fogok kiköltözni, egyszerűen szükségem van az info-ra :) ).

Tehát ha én ki akarnék költözni, nővérkeként elhelyezkedni, akkor hogyan kezdhetnék hozzá? Tegyük fel, hogy felajánlottak egy munkát, a munkáltató intézi a papírokat. Nekem ilyenkor csak ki kell töltenem formanyomtatványokat, és x idő múlva megkapom a munkáltatói vízumomat, tegyük fel, 3 hónapra? És ha letelt a 3 hónap, hogyan tudom meghosszabbítani? Vagy ha, mondjuk elég jó munkaerő vagyok, akkor a munkáltató elintézi nekem az állandó munkavállalást és a zöldkártyát?

2014. jan. 3. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem akarlak elkeseríteni, de ápolóként soha nem fogsz zöldkártyát kapni. Nem gonoszságból írom, ez sajnos egy tény. Vannak emberek, akik kapnak a munkáltatójuktól zöldkártyát, de ez nagyon ritka és ezek az emberek fizikusok, kémikusok, biológusuk, kutatók, sztárorvosok...

2014. jan. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Schedule A.


[link]

[link]

2014. jan. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!