Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában élőktől kérdezném....

TappancsMancs kérdése:

Amerikában élőktől kérdezném. Mi a véleményük az Egyesült Államokbeli embereknek arról ahogy az első telepesek kiirtották (ha nem is a teljes) lakosságot? Pusztán aranyért és földjükért?

Figyelt kérdés
Gondolom az ottani iskolákban amit és ahogy tanítanak erről az sem fedi igazán a valóságot.

2014. aug. 7. 00:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Tudom ez kényes kérdés. Azért meglepődtem hogy senki se tud róla semmit.
2014. aug. 7. 21:49
 2/10 fGhw39-84th ***** válasza:
80%

"Azért meglepődtem hogy senki se tud róla semmit."

Miért ne tudna róla senki semmit? Ezt honna veszed?


"Gondolom az ottani iskolákban amit és ahogy tanítanak erről az sem fedi igazán a valóságot."

Miért mi az igazság? Te ott voltál? Honna tudod, hogy mi az igazság? Egy könyvből netán? :D Az ottani tankönyvek a ma elfogadott történészi álláspontot képviselik.


BTW, mit gondoljanak, mi legyen a véleményük? Egyikük se irtott ki egyetlen indiánt sem. Sőt, a túlnyomó többségük személyesen egy natívot sem ismer, sőt, amikor a területfoglalások és az indiánok kiírtás történt, minden ősük még európában élt. (btw, az őslakosok 9o%-át már a járványok kiírtották, mire a telepesek megérkeztek.)


Téged mennyire frusztrál, hogy a kalandozó magyarok végigzúzták fél európát? Vagy mi a véleményed, hogy te mint magyar, ahhoz a magyar nemzettesthez tartozol, ami részt vett a magyar zsidóság deportálásában?

2014. aug. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom annyira mozgatja őket mint téged hogy a törökök itt verték 150 évig,vagy a ruszkik több mint 40 évig.
2014. aug. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


"Miért mi az igazság? Te ott voltál? Honna tudod, hogy mi az igazság? Egy könyvből netán?"


Ezzel az erővel ne olvass se könyvet se netet és a tvt se kapcsold be :D Bocsi de ez azért értelmetlen így. Azért köszi a választ.

2014. aug. 9. 08:58
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert mostanában hallottam olyanról, egyiptomi eset, hogy az ott élő nem tudta hogy nem ők, mármint az arabok építették a Gizehben lévő piramisokat. Hát igen tudom hogy sokan hódítottak én az ismeretekre voltam kíváncsi.
2014. aug. 9. 09:01
 6/10 A kérdező kommentje:
Márhogy az egyiptomi fazon nem tudta, hogy nem araboktól származnak a piramisok.
2014. aug. 9. 09:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Velemenyem? Nem sok... mint fGhw39-84th irta, nem tudhatjuk mi tortent.

Gyerekkoromban faltam az indianos konyveket, sok olyat olvastam amiben a kinzasuk volt reszletezve. Nem helyeslem, nem ertek egyet az ilyen szintu nepirtassal, de kb. semmi kozom ahhoz, ami az indianokkal tortent es ha fejre allok sem fog a dolog megvaltozni, es nem vagyok napi kapcsolatban az oslakosokkal, ugyhogy alapjabaveve mindegy, hogy mi, vagy mi nem tortent veluk anno...


Nem tudom mit tanitanak az iskolakban, nem itt jartam suliba...

2014. aug. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Igazából az elején (Észak-Amerikában), a járványok tényleg kiirtották az őslakosság 90-95%-át még az első telepesek előtt. Aztán meg egymást is szép számmal irtották, míg a maradékot már az USA katonasága söpörte el, nem az első telepesek.
2014. szept. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, biztos nem foglalkoznak már ezzel.
2014. szept. 15. 19:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem gondolkoznak ilyenekről, mindenhol ott az amerikai zászló, tehát még büszkék is... hogy amerika milyen fantasztikus ország, de abba nem gondolnak bele hogy előtte is volt ott élet amit kiírtottak, csak hogy az angolok uralkodni tudjanak. Szerintem abszolút nem gondolnak bele, még ha megemlítené valaki nekik a másikat néznék hülyének.
2015. ápr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!