Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mik a lépések, ha ki szeretnék...

Mik a lépések, ha ki szeretnék költözni az USA-ba?

Figyelt kérdés
Még csak 15 éves vagyok, de később nagyon szeretnék kiköltözni az USA-ba. Ha jól sejtem már most el kell kezdenem készülni rá, mert eléggé bonyolult. De nem tudom a lépéseket. Pl.: Azt tudom, hogy először az angolt kellene anyanyelvű szinten beszélni. Azután vízumot kell egy hónapra befizetni. De ezután nem tudom, hogy mit kellene tenni. Hallottam már a munkavállalói vízumról, de nem tudom a lépési sorrendeket.Ha valaki kinn él vagy tudja a lépéseket és a szükséges összeget, nagyon megköszönném, ha leírná nekem!

2014. aug. 22. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
A nulladik lepes az legyen, hogy elolvasod az itt feltett kb. egymillio ugyanilyen kerdest es a rajuk adott valaszokat.
2014. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
oké
2014. aug. 22. 14:03
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

> Még csak 15 éves vagyok, de később nagyon szeretnék kiköltözni az USA-ba.


Nem szeretnel! Olvass utana. Ne a TV-t meg hollywoodi filmeket nezz.

2014. aug. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hogyhogy nem szeretnék? Igen próbálok utánaolvasni. Csak nagyon összetett és gondoltam hátha valaki összefoglalja, mert már nem tudok rajta kiigazodni.
2014. aug. 22. 14:38
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Első lépés: Először is gondold át, hogy valóban az USA-ba akarsz -e költözni, vagy ez csak egy hirtelen jött ötlet.

Miért pont oda? Ki mondta, hogy az jó hely?


Én azt ajánlom, ha külföldön akarsz felnőttkorodban élni, akkor először is találd meg számodra a megfelelő országot, ami megfelel az igényeidnek és képességeidnek.


Mondok egy példát: Például szereted a hideget, akkor Skandináv országokban érdemes gondolkodnod, például Norvégia, Finnország, Svédország stb.

Pl. Norvégia jelenleg a legélhetőbb országok egyike.

Aztán nyelvtudásod alapján is szűkítheted a kört, vagy életszínvonal alapján stb.


Tehát ha kiválasztottad azokat az országokat, amelyek megfelelnek az igényeidnek és képességeidnek, akkor azokról az országokról olvass el minden cikket, fórumot, amit találsz a neten, esetleg ha vannak külföldi rokonjaid, akkor vedd fel azokkal a kapcsolatot, és ők tudnak segíteni.


Vagy Például ott van Ausztrália is, ami több értelemben is jobb USA-nál. Például tisztább a levegő, a környezet, magasabb az életszínvonal, a fizetés satöbbi.


Más földrészre való letelepedés mindig neccesebb, mint az EU-n belül, de persze nem lehetetlen.

2014. aug. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)) át fogom gondolni bar mar elegge regen oda vagyom:)
2014. aug. 22. 21:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Van a Google térképnek utcatérképe, ott is érdekel körülnézni, hogy tetszik -e a környék, persze nem fogja úgy visszaadni, de azért az is valami.
2014. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
érdemes*
2014. aug. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 szabina555 ***** válasza:

én nem értem, az ide válaszolók 90%-a lebeszéli az embereket az USA-ról, de mégis milyen alapon? valószínű ezen emberek nagy része sose járt még ott, csak irigykedik, hogy más kimehet..

ha USA-ba szeretnél menni, menj ki, talán előbb turistaként nézz szét, és ha tényleg tetszik, és utána is ott sueretnél élni, akkor hajrá :)

sose hallgass mások negatív és pozitív élményeire. mki mást szeret és más tetszik neki.

2014. aug. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

> én nem értem, az ide válaszolók 90%-a lebeszéli az embereket az USA-ról, de mégis milyen alapon? valószínű ezen emberek nagy része sose járt még ott, csak irigykedik, hogy más kimehet..


1. Azert beszeljunk le az embereket mert iszonyu nehez legalisan kijutni


2. Az a nagy baj hogy az "amerikai alom", hogy aki becsulettel dolgozik az szepen elore jut az bizony vegetert (2010-es felmerest talaltam hirtelen: 50% ert ezzel egyet, aki tudja mennyire alapveto ez az amerikai kulturaban az tudja hogy ez bizony nagyon sok). Mikozben jobb elet var Magyarorszagnal, egyaltalan nem biztos hogy az EU-nal jobb var rad (sot) es az EU sokkal egyszerubb. Ezt viszont (eppen amiatt hogy annyira alapveto az amerikaiknak) nem hirdetik a filmekben annyira. Ami most Fergusonban tortent az bizony sokat elarult hogyan el (es hal...) a szegenyebje ott. Es nehogy azt hidd hogy keves a szegeny, tobbszor linkeltem [link] ezt a megdobbento statisztikat: 2012-ben 49 millioan eltek olyan haztartasban ahol "consistent access to adequate food is limited by a lack of money and other resources at times during the year". Ez minden hetedik amerikai. Nem ugy kell erteni hogy minden hetedik amerikai ehezik -- hanem arrol van szo hogy kuszkodnek azzal hogy jusson penz etelre.


3. En laktam az USA-ban, igaz egyszerre csak 1-1 honapot itt-ott, de akkor is.

2014. aug. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!