Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek át lehet szökni...

Szerintetek át lehet szökni Tijuanából (Mexikó) Hollywoodba (USA) valahogy? 14/L

Figyelt kérdés
A legjobb barinőmmel hollywoodi színésznők akarunk lenni. Nekem viszonylag egyszerűbb dolgom van, mert Philadelphiában születtem, és van amerikai útlevelem is, de a barinőmnek nincsen vízuma, meg semmije se, ezért azt találta ki, hogy úgy megy Hollywoodba, hogy elmegy Mexikóba és átszökik a határon. Szerintem elég nagy hülyeség, de azt mondja, hogy egy csomó mexikói ember is ott szökik át, és ha nekik sikerül, akkor neki is fog. Amúgy 14 évesek vagyunk, olyan 4-5 év múlva mennénk.
2015. jan. 6. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

De arról már nem szól a fáma, hogy az egy sivatag. Meleg és száraz. Rengeteg mexikói meghal abban a sivatagban átszökés közben. Életerős felnőtt férfiak, ti gyerekek hamar odavesznétek.


Másodszor. Te ha valóban Philadelphiában születtél, akkor te amerikai állampolgár vagy. Az Egyesült Államok törvényei értelmében ha segítesz egy nem amerikai állampolgárnak átszökni a határon, akkor azzal nem csak határsértést követsz el, de az illegális bevándorlás támogatása is bűncselekmény.


Harmadszor. Mexikó jelenleg a világ egyik legveszélyesebb országa. Ha nem tudnád ott jelenleg háború zajlik, főleg az amerikai határon. A háború a mexikói kábítószerkereskedők, a mexikói hadsereg és az amerikai határőrség között zajlik. Abban a régióban a leggyakoribbak az emberrablások. Európai lányokat meg hamar kiszemelnek ott, tekintve hogy eléggé elütnek a helyiektől, pláne ha egyedül vannak és külföldiek. Megerőszakolnak titeket aztán eladnak rabszolgának. Rengeteg ilyen van ott manapság.


Negyedszer: Mivel észak-mexikó háborús terület azért az amerikai-mexikói határt fokozottan ellenőrzik. Járőrökkel, katonákkal, drónokkal és manapság már az amerikai légierő felderítőgépeivel. Semmi perc alatt elkapnak.


Ötödször: Ahhoz hogy a barátnőd átszökjön a határon, ahhoz ottani kapcsolatok kellenek. Neki nincs olyanja, embercsempészt kell felfogadni aki nagyjából tisztában van a viszonyokkal és átvisz titeket. De ehhez sok pénz kell. Ami nektek nincs.


Tehát pénz helyismeret és kapcsolatok nélkül a barátnőd emberkereskedők áldozatává válik, szerencsétlenebb esetben megölik. És erre 90%-nál nagyobb esély van.


Te meg mint amerikai állampolgár hosszú időre mennél a börtönbe. Mégpedig azért mert egyre szigorúbbak a törvények. Amit te mondasz az nem újkeletű jelenség. Az amerikai határőrök sem most jöttek a hathuszassal.


Másrészt. Millió meg egy olyan ember van aki Hollywoodi színész akar lenni. 100 000-ből egynek sikerül valamit is elérnie. A barátnőd egy lenne a millióból. És minek alkalmazzanak magyart, ha alkalmazhatnak amerikait is.


Ha ebbe a terve belevágtok te a sitten a barátnőd meg holtan végzi.


A barátnőd inkább nézzen más álom után, olyan után aminek van egy csepp realitása.

2015. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, majd megmutatom neki is, hogy végre rájöjjön, hogy rossz ötlet volt. :)

Én nem akarok senkit sem átcsempészni, meg bajba kerülni.

Attól, hogy magyar valaki, még éppen kellhet Hollywoodba, de papírok nélkül biztosan nem fognak vele szóba állni. Nekem eddig 3 ötletem volt, az egyik az, hogy Angliában kéne elkezdenie tanulni meg szerepelni, mert oda lehet menni simán, aztán ha ott elért valamit, jelentkezhet amerikai ügynökségeknél, hátha felveszik és akkor már mehet Hollywoodba. Még azt is mondtam neki, hogy én is megyek vele. Aztán volt az, hogy menjen el modellkedni, mert nagyon szép lány, magas, vékony, ha nemzetközileg be tud futni, még Amerikába is kaphat vízumot. A harmadik meg az volt, hogy próbáljon meg férjhez menni egy amerikaihoz, már persze amikor már felnőtt lesz, nem most. Szerintem ezekkel többre menne, mint Mexikóval.

Ment a zöld kéz. :)

2015. jan. 6. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

JEsszus... Hogy egyeseknek ma már mennyire biliben lóg a keze, mennyire nincs fogalma a világról és elzárt kis alternatív univerzumukban milyen szabályok uralkodnak...


Inkább akkor annyit mondok, hogy vágjon neki, csak úgy fogja megtanulni, hogy is mennek a dolgok...

2015. jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
sikerült? melyik filmet nézzem meg?
2021. szept. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hát ez jó hülye ötlet volt, remélem, kinőttetek belőle.
2023. aug. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szökjön. Muchacha...
febr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!