Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Észak-Amerikába, az USA-ba...

Észak-Amerikába, az USA-ba akarok utazni ez kb mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Egészen kisgyerek korom óta(8-10) el szerettem volna látogatni az Egyesült Államokba és most, hogy már 4. éve dolgozok összeszedtem annyi pénzt ami szerintem bőven elég lenne rá és most szeretném megejteni ezt az utat. Lehetőleg az egész országot beszeretném járni és azt szeretném kérdezni, hogy 1 ez mégis mennyibe kerülne (aki már volt)

2 szintén aki már volt leírhatna pár dolgot bármi amit fontosnak gondol vagy ami nem feltétlenül jutna így automatikusan az ember eszébe

barátnőmmel megyek de ez még nem 100%


köszi előre a válaszokat :))



2015. jan. 9. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

' Lehetőleg az egész országot beszeretném járni és azt szeretném kérdezni, hogy 1 ez mégis mennyibe kerülne'


Te most viccelsz, ugye? Egy KONTINENSROL beszelsz, nem egy nyulfarknyi orszagrol. Ha tenyleg 'be akarod jarni', ahhoz milliok kellenek.


Annak a leirasa, hogy mi 'fontos', konyveket toltene meg, nyilvan nem fog ideferni.


Csak ugy kivancsisagbol, mennyi az a penz, ami szerinted mar eleg lenne ra?

2015. jan. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kontinensről?? Gratulálok ált. iskola 6. osztály 1-es

Ezért írtam, hogy lehetőleg olyan válaszoljon aki volt már ott

Max 2 milliót szánnék rá az szerintem elég

2015. jan. 9. 21:05
 3/11 anonim válasza:

Már mint egész USA-t bejárnád? Az elég nagy terület, hiszen míg Magyarország csak 93 ezer km2, addig az USA majdnem 10 millió km2.


Úgy hogy egész USA-t bejárni, nem igazán hiszem hogy ez elég rá. Csak a repülőjegy több százezer forint, és ráadásul ketten mennétek, tehát mindent duplán kell számolni. Mivel az ottani bérek magasabbak, ezért a szállás sokkal drágább, mint itthon, ráadásul az árak is magasabbak. Röviden, tehát 2 millió forint arra elég, hogy pár államát végigjárd, például a nyugati vagy a keleti államok a legnépszerűbb célpontok, tehát ezeket ajánlom. De hogy az egészet végigjárd, arra nem elég. Ez így kb. ha jól gazdálkodsz vele talán 1 hónapig elég ott, vagy addig sem. Ha az egész USA-t végigakarod járni, szerintem jóval többre van szükséged.

Persze lehet úgy is, ahogy mások szokták tenni, hogy pénz nélkül neki indulnak a világnak, és az ott élők segítik az utazását... Bár ebben nehezen hiszek.

2015. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én a 2-be a repjegyet nem számoltam bele, azon kívül írtam...
2015. jan. 9. 21:21
 5/11 anonim válasza:

Csak nézd meg mennyibe kerül a repülőjegy a weboldalon. Én nem tudom pontosan, csupán annyit, hogy sokba, mert a rokonom megszokott minket látogatni és ő elmondta, hogy rengetegbe kerül. Mindenesetre bármikor is akarsz menni, soha semmiképp ne menj ünnepekkor, mert olyankor az amúgy drága repülőjegy ára megsokszorozódik. Nekem a rokonom pont ezért sem tudott most meglátogatni karácsonykor.

Amúgy meg az USA tényleg elég nagy, úgyhogy szerintem csak tervezd ki előre, hogy hova akarsz menni, miket akarsz megnézni és nézz utána azoknak az árainak, majd becsüld meg, hogy plusz kajára való pénzre és egyébmásra mennyi kerülne ez az egész. És lehetőleg bérelj autót is vagy valami, ha például Kaliforniába akarsz menni, mert a nagyvárosokon kívül minden olyan messze van egymástól, hogy muszáj lesz lennie autódnak, főleg hogy alig van közlekedési eszköz itt. Mindenesetre, ha sikerül kijutnod nézd meg a látványosabb helyeket és látogasd meg Las Vegast, mert ott tényleg jó sok szórakozási lehetőségek vannak. A vidámparkot is jó ötlet meglátogatni csakúgy szórakozásnak, például a Six Flag-ot. Viszont az sokba is kerül, kb. 11832.03 forintba. Szóval szerintem tényleg az a legjobb ötlet, ha egyszerűen csak jobban utána nézel az interneten és pontosan kiterveled, hogy hova akarsz menni, mert körbe utazni Amerikát nem egy olcsó üzlet, úgyhogy neked meg kell próbálnod annyira olcsóvá tenned amennyire csak lehetséges. Ráadásul itt senki sem tudná megmondani neked pontosan, hogy mi mennyibe fog neked kerülni, hiszen nem tudjok pontosan hová akarsz menni, mit akarsz megnézni, hol fogsz lakni, mennyi pénzt fogsz költeni a kajára, stb.

2015. jan. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Felesleges veszekedni hogy kontinens vagy sem, mindenkeppen oriasi. A legtobb amerikai varosban a vilagon semmi latnivalo nincs, dog unalmas felhokarcolok a kozepen, milliard suburb korulotte. Boston, New York esetleg San Francisco lehet erdekes ezen felul a termeszeti latnivalokra erdemes gondolni.


Amire nem gondolsz azok a pueblok, na, az baromi erdekes. [link]

2015. jan. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szabina555 ***** válasza:

én nemtudom itt az emberek mindig azt írják, hogy sok pénz meg minden, de! én 3 hét alatt mindennel együtt költöttem max.1500 dollárt (kb.350ezer Ft), és ezalatt bejártam LA-t, SF-t, Vegast, Grand Canyont, Chicagot, Miamit, és 1 nap New York. pesze BP-NY repjegy nincs benne. ha nem élsz luxus körülmények között, ha megelégszel a napi pár dolláros mekis kajával, akkor igazán jó árból ki lehet hozni az utat (a szállás és a kaja, amire a legtöbbet el lehet költeni). ott a couchsurfing pl, ha nem féltek tőle, ingyen szállás, probléma megoldva.

szívesen adok tippeket, tanácsot, ha tudok, de privátban. itt úgyis le leszek pontozva.

2015. jan. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De ezt mondom, hogy én az összegbe a repjegyet nem számolom bele, hanem az tisztán az útra van... Akkor úgy csak kijön
2015. jan. 10. 13:04
 9/11 anonim válasza:
Amit ajanlok figyelmedbe, es tenyleg ha mesz kihagyhatatlan: Virginia beach!!New york, akarmennyire is leszoljak nagyon jo, Nezz utana, milyen kisebb programok leszznek, mi elmentunk egy magyar partira, nagyon jol ereztem magam. Es ezek mindig kis eldugott helyen vannak, Keress ra a hirami hungarian picnicre, nagyon tetszetos. Valamint Clevelandban korbekocsikazni, hidd el ha meg nem jartal kint remek erzes lesz, en 3 hetet ott toltottem. Valamint ha meg tudod oldani, akkor Toronto-Niagara falls, eszmeletlen, nekunk ott szallt le a repulonk, es ott ejszakaztunk, onnan kocsival at az usaba. Remek megoldas, habar a hatarnal fognak kotoszkodni, nem kell izgulni. Ennyit ajanlanek fel amit a sajat tapasztalatombol tudok. Berelj kocsit, olcson es vagj neki! ott olcso a benzin rettenetesen!
2015. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
En floridat sem hagynam ki!!
2015. jan. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!