Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Jó döntés kiköltözni Kanadába?

Jó döntés kiköltözni Kanadába?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm és a családja kiköltözik Kanadába elvileg szeptemberben. Két gyerekük van és a család nem beszél semmilyen idegen nyelvet, csak magyarul tudnak. Abban a reményben hagyják el az országot, hogy a megélhetésük nagyon jó lesz és minden szép lesz.Nincs semmi más képzettségük, csak érettségi. Lehetséges így kijutni és letelepedni?

2015. jan. 29. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges. Pontrendszerről nem hallottál még?
2015. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én ilyen téren nem vagyok jártas, éppen ezért kérdeztem.
2015. jan. 29. 19:56
 3/9 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősük aki nagyon képzett, rengeteg diplomával rendelkezik és sok más országban dolgozott már, mert nyilván képzett és jó munkaerő volt. Ő most fog kimenni Kanadába és azt mondta hogy segít nekik, majd pedig szeptemberben már kezdhetik is a munkát és a gyerekek ott járhatnának suliban. Nekem ez kicsit sántított, ezért gondoltam rákérdezek hátha tudtok valamit mondani hogy lehetséges e vagy sem.
2015. jan. 29. 19:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez _nagyon_ santit. Leginkabb buzlik.


Kanada sem hulye, szakma, vegzettseg nelkuli ehes szajakat nyilvan ok sem fogadnak be csak ugy, hogy aztan a segelyekbol jol ellebecoljanak evekig.

2015. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A nő ápolónő, a férfinek pedig van elvileg valami jó szakmája és hogy mind a kettejüknek meglenne a munkahely.De tudtommal vízumra is szükség van...
2015. jan. 29. 21:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Hivatalossan a pontrendszer alapjan dontik el hogy megkaphatjak-e a letelepedesi engedejuket.Apoloi szakmaval nagy esejuk van.Feketen tudnak dolgozni ha talalnak munkat,nem lehetetlen rengetegen vannak igy.A gyerekek jarhatnak iskolaba mert az iskola kotelezo es iskolak nem kerdezhetik meg hogy hivatalosan vannak itt vagy nem.
2015. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk 2015 januar elsejevel bevezettek az Express Entry-t tehat azon keresztul van munkahelyuk akkor hajra.
2015. jan. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sikerült nekik! Már jövő hónapban elmennek. Nem várnak tovább és lehet hogy én és a családom is velük mehetünk ha minden jól megy!
2015. márc. 23. 18:46
 9/9 lort válasza:
Élsz e még?
2015. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!