Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikai magyarok, mit gondolt...

Amerikai magyarok, mit gondoltok az alábbi munkaközvetitőről?

Figyelt kérdés

Ostoba, rosszindulatú, akadékoskodó kommentelők hasból irt válaszait nem tudom értékelni.

Komoly hozzászolók, nektek előre is köszönöm a hozzászólást.

[link]



2015. júl. 5. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem vágyok pozitív értékelésre, ezért megosztanék néhány őszinte gondolatot, amit úgy értelmezel, ahogyan szeretnéd.


Ha elhiszed, hogy az adott ország olyan képzetlen nyomorékokat vár álomfizetésért, akik még a nyelvet sem beszélik, rengeteg csalódás fog az életben érni. Ha elhiszed, hogy odaát egy olyan világ van, ahol a nyelvet sem beszélő házvezetőnőre vágynak heti 4-600 dollárért, hihetetlen módon fogsz pofára esni.


Nem azt mondom, hogy ne próbáld meg őket, csak azt javasolnám, legalább nem magyar nyelvű oldalakon is nézz szét. Vagy ha ez nem megy, akkor iratkozz be egy nyelviskolába.

Aztán ne hidd el - és ez már valóban utazási kérdés, amiről ez a fejezet szól - hogy egy retúr repjegy és néhány nap igazolt szálloda 250eFt lenne.


Amúgy ha más nem győz meg arról, hogy az oldalban van egy nagy adag kóklerség, akkor az elég durva, mondhatnám szakmunkásképzőben is nehezen elfogadható helyesírási hibák alapján azért próbálj gyanakodni.

2015. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is elkepzelheto hogy egy jo hazvezetono jol keres, itt sok nagyon gazdag csalad van. De viszont amit ez a munkakozvetito kinal, illegalis munka, tehat azzal a kockazattal jar, hogy az ember lebukik es kirugjak az orszagbol. Kulonosen az a masodik ajanlat nem tetszik, mindig mashova kell menni, tobben laknak egy szobaban? Az valami munkatabor, meghozza illegalis. Sok gazdag csaladnal illegalisan itt tartozkodo hazvezetono dolgozik, tehat nem lehetetlen a dolog. Ha nem felsz kockazattol, es attol hogy ki leszel szolgaltatva, probald meg. A legrosszab ami tortenhet, ki fogjak tiltani US teruletebol tobb evre. Sok sikert.
2015. júl. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindkettotoknek. Igazsag szerint ez az egyetlen olyan magyar ceg,ahol konkret munkat talaltam, kulfoldi kozvetitovel. Szimpatikus volt,hogy csak meg itthon van lehetosegem beszelni a csaladdal, es csak a pontos cim es nevek megkapasa utan kell fizetnem. Igen,az ar nekem is gyanus, ezert is probalok tajekozodni,ahol csak tudok. De biztos ami biztos,elmegyek egy szemelyes interjura,ott minden kiderul. Azzal tisztaban vagyok,hogy illegalis. De mas eselyem nincs arra,hogy kijussak.
2015. júl. 5. 22:41
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Nekem ez nem tettszik: "de három havonta lehetőség van hazajönni egy hétre"


Ha elmesz interjura erre ugyan kerdezz mar ra, hogy megis miert verik at az embereket? Termeszetes hogy illegalis munka es ESTAval fogsz kijonni, de megis hogy mennel mar haza 1 hetre, amikor a repulojegy 2heti fizetesedbe kerul? (megsugom innen hazamenni mindig dragabb mint Mo-rol ide jonni)

Es amikor vissza akarsz jonni az 1 het szunet utan, akkor megis mi a jofenet mondasz a bevandorlasi tisztnek?

Tutti, hogy az igy munkat vallalo holgyek 99%a nem jar haza 3 havonta es foleg nem egy hetre, akkor meg mi a fenenek irjak bele feleslegesen szediteni a johiszemu nepet?


En mar kb. 3-4 eve "vesztegetem" az idomet itt a GYIKon es USAban elokent foleg az "amerika" temara megyek ra es ez a weboldal mar vagy a nyolcadik olyan, akik ezt a munkatipust hirdetik. Mindig mas a webcim es a szoveg is kicsit at van irva, de a lenyeg ugyan az. Mindig van egy GYIK kerdezo, hogy mi a velemenyunk xy oldalrol, aki munkat hirdet.

Nem vettem fel veluk sose a kapcsolatot es nem ismerek senkit, aki veluk (vagy egy hasonlo cegen keresztul) jott ki, de en azt szeretnem mar latni amikor valos emberek megprobaltak veluk es megosztjak a tapasztalataikat. Nem kitalalt szemelyek, akikkel megirattak a "hu de jo volt" elmenyeket es beszurtak a weboldalra reklamnak.


Nezd, ha van felesleges tobb100ezred (jegyre) es idod, amit ugysem tudnal jobban eltolteni, akkor probald meg, de csakis ugy hgy van nemi angoltudasod. Anelkul meg se probald, barmennyire is hiteget az oldal, hogy nem szukseges!

2015. júl. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo,

Kerdezd meg ott az interjun, milyen csaladrol lenne szo, mert igazan jomodu csaladok ahol nagyon jok a munkakorulmenyek es magas a fizetes, inkabb a helybeli munkakozvetiton keresztul fognak menni. Kerd meg a csalad referenciajat is, talan dolgoztak ott masok is, ha igen, kerd meg az elozo dolgozok telefonszamat es toluk probalj megtudni valamit. Meg azt is kerdeznem, mi tortenik, ha nem jon ossze a dolog, nem tudsz kijonni a csaladdal. Ha ezekre a kerdesekre nem hajlandok valaszolni, gondold meg a dolgot. Hazvezetonek 400 dollar New Yorkban nem nagyon sok, abbol meg levonnak kulonbozo adokat is. Nekem nagyon nem tetszik az, hogy az elso ket beret a kozvetitonek kell adni, ez itt nem szokas, inkabb arra mutat hogy ez nem egy legalis egyseg. Rendes munkakozvetitonek a munkaado fizet, nem a dolgozo. Hat probald meg, sok szerencset

2015. júl. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok, teljesen igazatok van. A google-nek hala rengeteg ilyen tipusu álláshirdetésre bukkantam, különböző néven és e-mail cimekkel hirdetve. Mindegyiknek írtam (kb.5 összesen) és mindegyik egyazon miskolci cégnek a hirdetese volt. Egy-két alapvető keresztkérdés után teljesen nyilvánvalóvá vált, hogy óriási csalás és penzmosás van a dologban, amit tényleg csak az nem vesz észre az első 5 perc beszélgetes után, aki nem is akar. Ha valaki ezen cég mellett dönt, az meg is érdemli.
2015. júl. 9. 10:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Gratulalok (de tenyleg) ugyes vagy hogy kezedbe vetted az iranyitast, nyitott szemmel jartal es nem hagytad magad atba$zni. Bar mindannyian ilyenek lennenk ;)
2015. júl. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ilyen hitetlen meg negatív hozzáállással nem is lehet belekezdeni semmibe....
2016. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező

Ha magyarokon keresztül akarsz kijutni vagy magyaroknál akarszmunkát vállani az már eleve zűrös lesz.

Miért nem tanulod meg nyelvet?Külfödi weboldalak között is számos apróhirdetési oldal van hol kismillió álláshirdetést lehet találni.Magyarok számszerűleg kishalnak számitanak odakinnt , jelentéktelen számot képviselnek odakinnt.Azhogy kinnt él kb ötvenezer legális magyar meg van mondjuk max 10magyar cég (meg vagy húszezer nyugdijas) odakinnt az nem tömeg.Annak az esélye hogy az usaban hazai vizeken találj magadnak munkát nulla.Ha csak magyarokba tudsz gondolkodni meg ha csak az ő általuk kinált munkahelyekre akarsz támaszkodni akkor nagyonehéz és kiszolgáltatott életed lesz odakinnt .Mi lesz veled ha fél év után kiraknak az utcára .Kihez fordulsz segitségért nyelv nélkül magyarként amerikában amikor már a magyarok többsége már ott is "veterán"? Az lenne legjobb ha nekiállnál az angolnyelvtanulásnak.

2017. júl. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!