Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Magyar építő mérnöki diplomáva...

Magyar építő mérnöki diplomával ellehet helyezkedni az usába, Elfogadják e a magyar diplomát? Mi a letelepedés feltételei sorrendje.

Figyelt kérdés

Kérlek annyit ne írjatok csak ,hogy pénz ,mert azt tudom.

Pontos adatokat kérnék pl munka vállalói vízum ,mi az igénylések feltételei és menyi az ára az igényléstől kb mikor kapom meg ha sikeres ,vagy a zöld kártyával kapcsolatban is úgyanezek érdekelnének.

Érdekelnének a tapasztalatok és az hogy a kijutás után mik azok a dolgok amiket feltétlenül meg kell tenni ahhoz hogy ne vágjanak át.Milyen papírok kellenek pl kell jogosítvány?


2010. márc. 6. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak a kérdésed 1.felére tudok válaszolni.Sztem ez a diploma abszolút használható bárhol!!!Megfelelő nyelvtudással,gyakorlattal simán elhelyezkedhetsz vele!!
2010. márc. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt elfelejtetem hogy 26 éves vagyok 2 éves szakmai gyakorlattal
2010. márc. 6. 20:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én itt élek és azt szeretném neked mondani, hogy első dolgod és egyetlen, amire koncentrálj, az a kijutás. A többit itt már könnyen elintézed, ha legális vagy. Kijutni nehéz, utána van, akinek még mindig nehéz, ha ugye vannak anyagi gondjai, de ha neked nincsenek, akkor a kijutás lesz a legnehezebb. A jogosítványt olyan egyszerű elintézni, ha Magyarországon már volt jogosítványod és van vezetési tapasztalatod, hogy amiatt nem kell semmit aggódni. De le kell újra vizsgáznod majd valószínűleg mind elméletből, mind gyakorlatból (nagyon egyszerű, ne a magyar teszthez viszonítsd, mert a kettőt nem lehet összehasonlítani). Minden államnak más szabályrendszere van, tehát konkrétat nem lehet mondani, csak annyit, hogy újra le kell majd vizsgáznod,de ne ijedj meg tőle, mert könnyű.


Inkább arra koncentrálj, hogy munkavállalóit kapj valahogy, mert ez az a lépés, ami a legnehezebb. Zöldkártyát és munkavállalót szerezni te magadnak nem tudsz. Ahhoz valakinek (cégnek, magánszemélynek) a szponzorálása kell és valószínű, hogy ők el is végzik helyetted a papírmunkát, ha találsz ilyen lehetőséget. Az egyéni dolog, hogy mikor kapnád meg utána a munkavállalóit. Valószínűleg pár hónapon-1 éven belül. Én ismerek egy magyar építő mérnököt, aki kapott zöldkártyát. Szerintem azt nézik, hogy mennyire vagy jó plusz a tapasztalatot, a nyelvismeret is nagyon fontos. Egyébként a www.uscis.gov oldalon minden fenn van, ami téged érint ezzel kapcsolatban. Ott érdeklődj, mert az a hivatalos oldal.

2010. márc. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

te ,hogy oldottad meg a kijutást?

milyen vízummal mentél ki?

amúgy angolul úgy tudok beszélni hogy ha pl a feliratokat megértem vagy ha lassan beszélnek azt is viszont ha valaki gyorsan beszél azt nagyon nem, vagy csak minden 3. szót tudok felfogni gondolom gyakorlás kérdése.

2010. márc. 7. 09:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdemben sajnos nem tudok hozzászólni, viszont az utolsó kommentedre reagálva azt javaslom kicsit gyúrjál rá az angolodra, főleg a szakmai angolodra, nehogy a munkalehetőség adott legyen, de félreértések sorozata miatt még se legyenek elégedettek veled. Nyelviskolákban ki lehet fogni egy-egy gyorstalpalót, amik beszédcentrikusak és 1-2 hónap alatt lezavarják a tanfolyamot. Emellett nézz rengeteg amerikai filmet először magyar, majd angol feliratokkal. Fontos hogy olyat ami érdekel, így figyelsz rá!
2010. márc. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok: én zöldkártyát kaptam, mikor megházasodtam egy állampolgárral. Anyanyelvi szinten beszéltem már akkor angolul, így nem volt kommunikációs problémám, de nagyon sok olyat ismerek, akik nem nagyon tudnak angolul. Nagyon hátráltatni fog ez a hiányosságod, mert ez alap dolog főleg egy ilyen munkakörben. Aki minden 3-dik szót ért meg, milyen nehezen fogja venni ezt az akadályt...szóval mindenképpen tanuld a nyelvet, mert az nem elég, mindenkit meg kell tudni érteni. Először lehet, hogy furcsa lesz, de majd megszokod, belejössz, de ehhez kell az akaratod, hogy tanulj meg beszélni és megérteni. Ez nem fog magától rád ragadni. Egyébként a szakmád most nem olyan kelendő. Nekem a sógorom a Standford Egyetemen (ami elitnek számít itt) végzett építő mérnöki szakon, majd' 20 év szakmai tapasztalata van, mégis elküldték, mert nincs munka. Recesszió van, nem építenek házakat, arról nem beszélve, hogy az ingatlanpiac is összeomlott a közelmúltban, szóval duplán nehéz. De lehet próbálkozni a zöldkártya lottón is, aztán majd összejön valamelyik a kettő közül. De az angolt nagyon tanuld meg, mert anélkül semmi esélyed. Arra meg nem lehet alapozni, hogy majd itt megtanulsz, mert attól, hogy itt vagy max. beszélni fogsz megtanulni, írni meg a nyelvtant nem fogod megtanulni. Ezért van az, hogy pl. az én anyósom, aki hiába él itt 30 éve, alig tud írni angolul.
2010. márc. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
inkább akkor úgy mondom hogy az akcentusokkal van bajom de én az iskolában tanultam angolul meg egy intenzív angol nyelvtanfolyamon Londonban mégis amikor az xboxon miközben fifázunk onlineon ha beszélek az ausztrálokkal nem mindig értem meg őket de ha megkérem hogy mondják el megint akkor megértem őket de engem mindig megértenek
2010. márc. 7. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!